Jump to content

SA:MP-UL in Romania.


AliaS

Recommended Posts

Cat sa te joci un singur joc? Cat timp sa faci aceleasi lucruri iar si iar? Normal ca intervine plictiseala. Generatia noastra de jucatori a trecut la fel cum a trecut si generatia jucatorilor de dinaintea noastra. Acum o sa urmeze alta si alta si alta si tot asa. Cmg4life, LaZ, Zh3r0, TGA(Chiar daca nu l-am suportat), HeatON si restul, toti sau dus. Acum ne-am dus noi. In 2-3 ani o sa dispara generatia "Rookie" de acum care intr-un final o sa ajunga cum am fost noi si or sa se plictiseasca.

Joc sa-mp de 6 ani si inca nu m-am plictisit, slabe sanse sa o fac chiar acum :D

242086.png

Link to comment
Share on other sites

SAMP-ul se mai duce de rapa si pentru ca: http://www.sa-mp.ro/forums/forum/372-gamemode-uri/

 

Spre exemplu este un server pe nume Best-Gaming care are donati datorita ca da acces total la server si admin 9999 la 5 euro.Ziceti si voi asta nu e disperare si acum pe server sunt toti copi de 10-11 ani fondatori.De aceea server-ul a cazut de la 150/150 la 60/150 care 30 de playeri sunt admini

Y!M: menyx.official

Skype: menyx.official

 

 

Inainte de a critica o persoana indiferent de etnie/varsta/inteligenta ei uita-te la tine si nu uita ca toti suntem Oameni si ca nu are sens sa incerci sa pari diferit!Daca esti mai prost/destept decat cel scos/aflat in discutie incearca sa nu faci pe "MR. Inteligent" TACI si FACI!

Respecta membrii acestei comunitati daca ai pretentia sa fi respectat si tratat(a) ca pe o fiinta umana!

 

Nu fac nimic remarcabil, dar ceea ce fac este esenţial.•

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

iNocenT ai dreptate dar asta e daca oferim gm-uri gratis la copii prosti sau nabi........dar mai sunt si uni bajeti de treaba ca fac ceva cu acel gamemode....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dupa cum au spus si altii,cu staff de 10-11 ani nu ajungi nicaieri cu un server...

Speranta nu moare :)) ,GTA 4 a aparut de ceva vreme,si din cate observ foarte putini mai joaca pe multiplayer si toti developerii de la IV-MP au abandonat treaba :-j Tot SA:MP-ul e baza.

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Cum a spus si Ping_gooty cu staff de 10-11 ani nu ajungi nicaieri cu un server.... Daca vrei sa-ti bagi staff de 10-11 ani .. trebuie sa dai bani/level/case/masini pentru a popula server-ul .. dar nu pentru mult timp.... Si nu numai daca bagi staff de 10-11 ani ... Majoritatea detinatorilor au 10-11 ani ... Daca iti faci tu un server cu gamemode bun sisteme cat de unice si alegi un staff destul de matur .. o sa ai succes.... SA-MP-ul nu este dus..

Y!M: menyx.official

Skype: menyx.official

 

 

Inainte de a critica o persoana indiferent de etnie/varsta/inteligenta ei uita-te la tine si nu uita ca toti suntem Oameni si ca nu are sens sa incerci sa pari diferit!Daca esti mai prost/destept decat cel scos/aflat in discutie incearca sa nu faci pe "MR. Inteligent" TACI si FACI!

Respecta membrii acestei comunitati daca ai pretentia sa fi respectat si tratat(a) ca pe o fiinta umana!

 

Nu fac nimic remarcabil, dar ceea ce fac este esenţial.•

 

Link to comment
Share on other sites

Serverele se dezvolta in timp si au o durata de viata mai mare daca se fac sacrificii si se depune efort. N-o sa persevereze niciodata daca se renunta inca de la prima cadere. Depinde cum detinatorii aleg sa treaca peste dificultati. Daca staff-ul de 10-11 ani e ales, inseamna ca fondatorul are probleme, mai putin rau(comun) e cand insusi el are acea varsta.

Link to comment
Share on other sites

Imi e mi-la de Sa:Mp-u de acum,dar ma bucura acele vremuri din 2009-2012 parca era altceva/alte vremuri.

 

Spman nu stiu care este baiu-l la tine dar eu am prezentat cum e sa:mp-u actual in Romania,daca nu iti place adevarul asta nu te opresc sa mai visezi.

 

Si cu copii tu nu ai inteles nimic,pe la inceputul sa:mp-ului nu erau toti analfabeti,copii de 7-9 ani,copii tari in taste si oricum am cunoscut multi baieti de peste 18 ani care le place sa:mp-u,in ziua de azi poate sa iti de-a teapa si un copil de 10 ani ce nu prea are ce face pe acasa.

 

Tu prin argumentatile tale ti-ai batut joc de sa:mp si ce a mai ramas din el.

 

Cred ca ai citit munca mea in graba sau nu avea-i ce face.......

​Tu vorbesti de gramatica :-?.

Jocurile noi nu mi se par o problema reala.

Intradevar este o problema uriasa plagierea serverelor mari gen bu''ed sau b-z''e, deoarece in 1-2 ani cred ca vom avea doar servere asemanatoare cu bu''ed si b-z''e(asta daca mai rezista pana atunci b-z''e).

Injuraturile pot fi oprite prin sanctiuni foarte aspre, gen ai zis 'm''e' primesti mute 40 minute, probabil ca asta ar duce la scaderea injuriilor.

Firmele de hosting, aici nu vad nicio problema, ei doar incearca sa isi faca reclama.

Copii "nabi" si serverele deschise peste noapte, aici nu am ce comenta este total adevarata treaba, daca un copil de genul are un grad mare pe serverul tau probabil iti va distruge serverul(sau va incerca) prin simplul fapt ca el isi deschide server si vrea jucatorii tai :|, nu inteleg de ce nu pot pleca si ei fara atata sa iti faca rau.

Iar partea cu plictiseala poate fi alungata foarte usor, scripterii care chiar stiu ceva si si-au deschis server sa surprinda jucatorii prin lucruri noi si unice.

 

I'm back bitches.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

La momentul actual s-au deschis o tona de servere RPG,asta e baza acuma.Cat despre cele de stunt,pe cum apar asa si dispar,1000 de servere cu accelasi GM,logic ca playerii se satura la un momendat de accelasi mod de joc si de servere identice;

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

WiDuAlK.SaMp,

Sunt de acord cu tine. Practic eu fac programare ( PAWN, C#)  de la 10 ani si acum am aproape 13, fac PAWN din placere fiindca multe functii din el gen ( switch si case, if, Ș.A.M.D) se aseamana cu C#. Chiar daca am 13 ani nu sprijin editatul. Tot ce-am pus pe acest forum si am raspuns este din propia experienta, deci nu vreau sa ma credeti un copil distrus sau nob care sta toata ziua in casa, n-are viata, etc.. M-am cam abatut de la subiect dar uitati si alte motive prin care SAMP-Ul din Romania se duce de rapa :

• Toti copii "nabi" editeaza Gamemod-urile spunand ca e scripting. Chiar si pe Youtube gasiti asa ceva, " Cum sa scriptezi un server de SA-MP" si practic vezi pe unul care descarca un server gata facut de pe net si *Pac* CTRL + F , cauta textele si le modifica si la el se cheama "scripting"...

• Am intrat odata pe un server stunt,  toti "nabi" faceau spawn-kill cu GodMode si se teleportau sa ma omoare, ca sa-si faca status..

• Unii Admini fara pic de interes.. dai report degeaba intr-un fel...

• Prea multa Plagiatura..am gasit multe servere identice, fiind schimbate doar Textdraw-urile ( ma refer la texte ) .

Cam asta a fost opinia mea, nu stiu daca totul e 100 % real.. eu doar mi-am exprimat parerea

Numai bine! :)

 

  • Upvote 1

// Desenul meu animat 
// Alte episoade aici: 
https://www.youtube.com/channel/UCF2kY1CzhHI_PCyV5LprQ1w/videos

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aceasta problema se poate dezbate la infinit si niciodata nu va putea fi stopata.Cine a fost destept si a avut ambitie in trecut sa invete sa scripteze si sa isi deschida un server(care a fost creat in totalitate de el nu copiat) a ajuns azi departe.Azi degeaba sunt o multime de servere,nu suntem in Rusia sa avem un numar asa mare de jucatori,firmele de host de'abea asteapta copii sa isi bage alocatia,copii care cred ca poate poate o sa dea lovitura in lumea sampului si cine stie,sa faca de o excursie in Saint-Tropez.

Lumea SA:MP-ului este una moarta,si asa va ramane din 2 motive:Jocul incepe sa prinda vechime mare iar multi oameni care au contribuit pana acum la dezvoltarea lui incep sa renunte unul cate unul si nimeni nu e destul de competent sa continue.

Trist.

Servicii Scripting Contra Cost

 

Link to comment
Share on other sites

Aceasta problema se poate dezbate la infinit si niciodata nu va putea fi stopata.Cine a fost destept si a avut ambitie in trecut sa invete sa scripteze si sa isi deschida un server(care a fost creat in totalitate de el nu copiat) a ajuns azi departe.Azi degeaba sunt o multime de servere,nu suntem in Rusia sa avem un numar asa mare de jucatori,firmele de host de'abea asteapta copii sa isi bage alocatia,copii care cred ca poate poate o sa dea lovitura in lumea sampului si cine stie,sa faca de o excursie in Saint-Tropez.

Lumea SA:MP-ului este una moarta,si asa va ramane din 2 motive:Jocul incepe sa prinda vechime mare iar multi oameni care au contribuit pana acum la dezvoltarea lui incep sa renunte unul cate unul si nimeni nu e destul de competent sa continue.

Trist.

Si totusi SA-MP-ul este cel mai jucat la ora actuala, tinand cont ca majoritatea calculatoarelor sunt slabe, asadar nu tuturor le permit sa joace GTA V, ETS etc.

Intradevar, sa-mp-ul e vechi, dar la cerintele ce le au tehnologia "performanta" din casa oricarui pusti... ma indoiesc ca acest joc va muri prea curand...

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ba daca noi in Romania atata stim sa facem.Sa copiem si sa injuram.Sincer,pe toate serverele pe care am fost numai alea din 2013/12/11/10 si tot asa sunt originale restul din 2014/15 nu.Ba ca scripteaza si copie sau ca au luat un GM de pe net si iau schimbat numele toate sunt plagiate si vai de mama lor.Sunt si unele unde lumea e ''Khioara'' si strang din prima zi 50+.Pentru multi care se joaca in Romania SA:MP atunci cand se lanseaza un server nou e ca si la pomana electorala.Se duc 2-3 bajeti,cersesc admin si lider mai cheama inca 5-6 preteni fiecare si gata!Magie!Am server de SA:MP cu GM dupa BuGGed luat de pe net,vreo 20-25 oameni ON,un forum facut ''moca'' cu topic-uri Copy&Paste de pe BuGGed/Redzmax/ETrion.Asa arata o comunitate de SA:MP in 2015 oameni buni.Propuneri:

*Scoaterea topic-urilor cu GM-uri.

*Creerea unui canal de Youtube sau site(www.samperi.one) de review-uri al server-lor de SA:MP care sa prezinte toate plagiaturile copiilor de 5-8 ani/sau a servere-lor bune care nu sunt plagiaturi si sunt facute de la 0.

*Cresterea preturilor la Hosting(Asta daca o sa o faca o companie de Host ar face asa ceva) pentru ca toti copii sa nu isi mai cumpere Host.

*Owneri de servere sa scoata darea de Admin/Helperi/Lideri la nustiu cati ON.

 

Edited by Tud0r.

Retras

Link to comment
Share on other sites

Ba daca noi in Romania atata stim sa facem.Sa copiem si sa injuram.Sincer,pe toate serverele pe care am fost numai alea din 2013/12/11/10 si tot asa sunt originale restul din 2014/15 nu.Ba ca scripteaza si copie sau ca au luat un GM de pe net si iau schimbat numele toate sunt plagiate si vai de mama lor.Sunt si unele unde lumea e ''Khioara'' si strang din prima zi 50+.Pentru multi care se joaca in Romania SA:MP atunci cand se lanseaza un server nou e ca si la pomana electorala.Se duc 2-3 bajeti,cersesc admin si lider mai cheama inca 5-6 preteni fiecare si gata!Magie!Am server de SA:MP cu GM dupa BuGGed luat de pe net,vreo 20-25 oameni ON,un forum facut ''moca'' cu topic-uri Copy&Paste de pe BuGGed/Redzmax/ETrion.Asa arata o comunitate de SA:MP in 2015 oameni buni.Propuneri:

*Scoaterea topic-urilor cu GM-uri.

*Creerea unui canal de Youtube sau site(www.samperi.one) de review-uri al server-lor de SA:MP care sa prezinte toate plagiaturile copiilor de 5-8 ani/sau a servere-lor bune care nu sunt plagiaturi si sunt facute de la 0.

*Cresterea preturilor la Hosting(Asta daca o sa o faca o companie de Host ar face asa ceva) pentru ca toti copii sa nu isi mai cumpere Host.

*Owneri de servere sa scoata darea de Admin/Helperi/Lideri la nustiu cati ON.

 

La faza cu marirea preturilor,nu se va intampla,au nevoie si ei de bani,nu vor creste preturiile doar pentru ca exista edituri.

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Poate ai dreptate poate nu

Samp-ul ramane un joc unic transcendent si nemuritor.Un joc niciodata extrem de populat

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Care is cele mai bune firme de Host ? Clever host e cel mai slab

La ora actuala se zice ca Zero Ping,eu nu am apucat sa testez de la ei pentru ca sunt vulnerabili la flooduri.

Multe servere de a le lor in fiecare an le vad pe toate picate cel putin 1 data sau de 2 ori.

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Stiti, deja va abateti de la subiect as propune sa facem un topic firme host si acolo fiecare sa isi dea cu parerea de firmele de host si sa spuna de ce x e mai buna ca y si de ce nu ii place :D 

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.