Jump to content

„Generația” veche de scripteri


andreiusq

Recommended Posts

  • 3 months later...

Salutare tuturor!

Acum aproape cincisprezece ani nu aveam nici cea mai mică idee cât de mult avea SA-MP să mă schimbe pe plan social, academic și profesional.

A trecut ceva timp și ar fi multe de spus. Nu pot decât să le mulțumesc celor care au pus bazele comunității sa-mp.ro și celor care continuă să o ducă mai departe până-n ziua de azi.

Sărbători faine vă doresc și un an nou plin de împliniri!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, LaZ said:

Salutare tuturor!

Acum aproape cincisprezece ani nu aveam nici cea mai mică idee cât de mult avea SA-MP să mă schimbe pe plan social, academic și profesional.

A trecut ceva timp și ar fi multe de spus. Nu pot decât să le mulțumesc celor care au pus bazele comunității sa-mp.ro și celor care continuă să o ducă mai departe până-n ziua de azi.

Sărbători faine vă doresc și un an nou plin de împliniri!

Multumim la fel Laz!

  • Like 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 12/29/2020 at 12:04 AM, -=[Vyorel]=- said:

Da bravo. Uite ca de Farse am uitat sa-l mentionez in lista mai sus :))

Cat despre faza cu redirectul nu mai imi aduc aminte exact. Chiar nu mai stiu :)) Dar totusi, tu cine esti? :))

 

Armyw0w. Pentru cine nu a auzit de acest nume, în 2012 eu cu FarSe am închiriat o perioadă domeniul sa-mp.ro, iar după ne-am mutat pe gta-mp.ro; tot eu sunt ăla care a scris în jur de 25-50 de tutoriale în care vă explicam simplist bazele limbajului PAWN, asta în timp ce eu aveam 14-15 ani. Iar pe lângă asta, ofeream support gratuit și destul de rapid, nu lăsam să fie prea multe topic-uri nerezolvate la categoria aia.

să ne sugi Federel că ne-ai spart. muie farse cu modificările lui la forum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Vremuri frumoase... inca imi aduc aminte prima data cand m-am inscris aici pe sa-mp.ro in 2012 :)) pacat ca de mine nu-si aduce aminte nimeni nimic , se pare ca tot anonim am ramas :D si intr-un fel ma bucur de asta , oricum succes in continuare celor care inca se straduiesc sa invete limbajul pawno , le doresc mult succes , cat despre scripterii vechi sau care au ceva cunostinte , rog sa impartaseasca si sa ajute pe cat posibil persoanele "nou aparute" :) succes.

  • Like 2
public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Versace said:

=)) Incă imi aduc aminte cat de penibil era Pokie.

Pace tuturor si sper ca sunteți bine! 

Adu-mi aminte de el ca nu-l mai tin minte :))

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 8:33 PM, -=[Vyorel]=- said:

Adu-mi aminte de el ca nu-l mai tin minte :))

#cioara ii spuneau băieții 😅

 Se vorbea de el mai mult pe gta-mp, prin 2014-15 probabil. Aparent am găsit un topic, făcut de el aici pe sa-mp.ro

E oarecum amuzant, 7 ani au trecut de atunci și nu prea îmi dau seama de ce încercam sa ma bag in chestiile alea

@segmentationfault parca tu i-ai făcut avatarul ăla, nu? 😂

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

majoritatea persoanelor pe care le-ai mentionat nu prea au venit cu ceva nou. Din cate imi amintesc ei luau scripturi de pe forumul oficial si le traduceau in limba romana.

Tradusul nu este scripting. 

communitylogosml.png

94.23.120.101:7778

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2023 at 9:05 PM, PawnFox said:

majoritatea persoanelor pe care le-ai mentionat nu prea au venit cu ceva nou. Din cate imi amintesc ei luau scripturi de pe forumul oficial si le traduceau in limba romana.

Tradusul nu este scripting. 

adu-ti aminte mai binee :))

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
21 hours ago, segmentationfault said:

:)) cand intrasem pentru prima data pe serverul de SRC aveam numele eXtr1k3 si stiu ca a fost un mini-beef ca aveam numele asemanator cu al tau :))

Nu mi amintesc :)) tot ce e posibil

 

Oricum frumoase vremuri :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.