Jump to content

„Generația” veche de scripteri


andreiusq

Recommended Posts

La 01.04.2021 la 4:28, AntiExE a spus:

legat de "inaite oricine facea totu gratis" ok daca cineva a ales sa isi piarda timpu sa faca tot gratis e problema lui dar un scripter serios din 2021 scripteaza contra cost ca daca sta 5/6 ore sa scripteze pe zi si daca muncteste gratis pierde 7 ore in care putea ori sa se duca la munca in timpu ala ori sa scripteze undeva unde sa fie platit si legat de "nimic nu mai e gratis si bun" pai n am vazut ceva calitativa de la voi pe acest forum niciodata multumitava si cu edit uri nu doar cu unicitate daca vreti ceva frumos faceti voi
astept sa o vad si pe asta ca n am vazut pe acest forum nimic facut de voi skripteri veterani =))))

Wa, ți-am mai zis-o odată, închide-ți gura copile, de unde pizda măti ai ieșit tu mă puișor de te dai buricul pământului, că ai să ajungi în pizda măti la 17-18 ani și până n-ai să mănânci o pizdeală serioasă pentru smardoiala asta de 2 bani a ta no să te inveți minte. 

N-ai wă și fași? Dute-n chizda mati și sari de două ori în cap într-un canal da nu mai arăta undei comunități întregi cât poți fi tu de prost.

Și dacă tot ești așă mare pulă belită, arată-ne wă mucosule cu ce te dai tu așa șmecher, ești o piele de pulă cu edituri la gamemode -uri de pe net și știi să editezi un panel și gata, cel mai smardoi de pe tot netu, iete în mâini băiete și ți-am mai zis, nu sări mai sus ca pula.

Link to comment
Share on other sites

Cât de vulgari pot fi unii când vine vorba de un topic vechi ce a fost făcut clar DOAR pentru amintiri, nu să vină oricine să spună că e sau nu scripter, nu ăsta e motivul topicului.

Cum a spus și prietenul nostru care e hateuit de multă lume că spune adevărul, foarte multi care au lucrat în Pawn și sunt vechi au terminat o facultate și lucrează în domeniu, sunt DevOps, lucrează cu AI și lista poate continua.
Consider că scopul topicului a deraiat destul de mult pentru că unii chiar au nevoie de atenție, de asta propun ca topicul să rămână deschis doar pentru cei ce sunt vechi, nu să își dea cu părerea oameni ce au venit în domeniu abia în 2018+, nu te poți considera veteran sau nu ai drept la opinie din orice punct de vedere pe acest topic.

@-=[Vyorel]=- să curgă cu avertismente 😂

 

PS: Dacă vreți ca topicul să rămână unul frumos v-aș ruga să mențineți un limbaj decent, chiar nu are rost să vă jigniți. Nu ne pasă dacă lucrați (fac referire la cei noi care au comentat și chiar a fost nevoie să comenteze ei de cât de bine știu scripting) sau nu pe bani, sunt alte timpuri, alte mentalități față de ceea ce s-a prezentat până acum.

Edited by andreiusq
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 4/1/2021 at 4:28 AM, AntiExE said:

legat de "inaite oricine facea totu gratis" ok daca cineva a ales sa isi piarda timpu sa faca tot gratis e problema lui dar un scripter serios din 2021 scripteaza contra cost ca daca sta 5/6 ore sa scripteze pe zi si daca muncteste gratis pierde 7 ore in care putea ori sa se duca la munca in timpu ala ori sa scripteze undeva unde sa fie platit si legat de "nimic nu mai e gratis si bun" pai n am vazut ceva calitativa de la voi pe acest forum niciodata multumitava si cu edit uri nu doar cu unicitate daca vreti ceva frumos faceti voi
astept sa o vad si pe asta ca n am vazut pe acest forum nimic facut de voi skripteri veterani =))))

Pe vremea aia toti care scriptau o faceau din placere, pentru distractie si pentru cultura lor generala, nu ca acum pentru bani. ;) S-au schimbat mult vremurile de atunci.

Acum, nici ca nu o sa mai vezi ceva facut (un script ceva) de noi astia veteranii (unii poate ca inca mai scripteaza) pentru ca multi dintre noi avem alte ocupatii, alte obligatii s.a.m.d.
Oricum, din cate observ eu mai mult ca sigur nu stii care este semnificatia cuvantului "veteran". Daca tu crezi ca unul din noi astia vechi o sa iti facem un script doar ca sa iti demonstram noi tie ceva, te inseli. E ca si cum ai trimite un veteran de razboi (un batran), inapoi la lupta doar ca sa te convinga pe tine ca e "veteran". Ceva de genul.

 

 

7 hours ago, andreiusq said:

Cât de vulgari pot fi unii când vine vorba de un topic vechi ce a fost făcut clar DOAR pentru amintiri, nu să vină oricine să spună că e sau nu scripter, nu ăsta e motivul topicului.

N-ai ce sa le faci. Atat ii duce mintea :)

7 hours ago, andreiusq said:

Cum a spus și prietenul nostru care e hateuit de multă lume că spune adevărul, foarte multi care au lucrat în Pawn și sunt vechi au terminat o facultate și lucrează în domeniu, sunt DevOps, lucrează cu AI și lista poate continua.

Toti am crescut. Majoritatea dintre noi au familie acum, au alte obligatii, unii chiar inca lucreaza in limbajele de programare. Pawn a fost ca un START in viata.

7 hours ago, andreiusq said:

@-=[Vyorel]=- să curgă cu avertismente 😂

Daca este necesar, dau :))

 

  • Like 2

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Acum 18 minute, -=[Vyorel]=- a spus:

  

Pe vremea aia toti care scriptau o faceau din placere, pentru distractie si pentru cultura lor generala, nu ca acum pentru bani. ;) S-au schimbat mult vremurile de atunci.

Acum, nici ca nu o sa mai vezi ceva facut (un script ceva) de noi astia veteranii (unii poate ca inca mai scripteaza) pentru ca multi dintre noi avem alte ocupatii, alte obligatii s.a.m.d.
Oricum, din cate observ eu mai mult ca sigur nu stii care este semnificatia cuvantului "veteran". Daca tu crezi ca unul din noi astia vechi o sa iti facem un script doar ca sa iti demonstram noi tie ceva, te inseli. E ca si cum ai trimite un veteran de razboi (un batran), inapoi la lupta doar ca sa te convinga pe tine ca e "veteran". Ceva de genul.

 

  

N-ai ce sa le faci. Atat ii duce mintea :)

Toti am crescut. Majoritatea dintre noi au familie acum, au alte obligatii, unii chiar inca lucreaza in limbajele de programare. Pawn a fost ca un START in viata.

Daca este necesar, dau :))

 

Nu e vorba că "atât îi duce mintea", dar când vezi că acest prepuț de cam 14-15 ani se crede buricul pământului aici cât și pe alte website-uri ...normal că n-ai cum să nu te enervezi, și dacă treci cu vederea și nu-l bagi în seamă va continua așa la nesfârșit, și uite cum a ajuns acest topic să facă 7-8 postări în plus din cauza la un copil care e mare el șmecheraș și se crede buricul pământului. 

 

On: dacă este să vorbim descpre scripteri veterani....eu sunt ogrmadă care încă sunt activi doar că nu au ieșit in evidență pe forumuri de resurse etc pentru că nu au avut nevoie, cât și există destui scripteri români / moldoveni care au servere în alte limbi, precum am un prieten care are un server în engleză și o duce destul de bine pentru zilele noastre, un compatriot de-al meu s-a decis acum 2 ani să se ducă la ruși și la fel, o duce destul de binișor. 

Sunt mulți băieți care cunoșteau bine ce făceau back then dar chiar și acum, dar nimeni n-a auzit de iei pentru că eu au decis să fie așa. Și mulți din acea listă, au fost trecuți acolo deoarece au avut un anumit grad cândva pe o comunitate de resurse sau au / au auvt un server cu un număr mărișor de jucători cândva.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AntiExE said:

ba tu tot n ai tacut?

Parerea mea este sa faci tot posibilul sa te abtii de la atitudinea asta pe care o ai. Daca ai nevoie de ajutor, poti sa-mi zici si te ajut eu sa te potolesti. Ii cam provoci pe multi de aici, si cam faci mult off-topic.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AntiExE said:

viata mea tu ni mai scriptezi dar nush cum sa ti zic veterane n am facut nimic facut de tine macar un singur proiect ai tupeu sa deschizi si gura :)))))))

 

Vezi ca ti-am mai scris si mai sus legat de ce aberezi tu acum. Veteran nu inseamna sa scriptezi ceva acum, in 2021 sau sa iti arat eu tie ce faceam sau ce pot sa fac acum. Tine cont ca pe vremea aia cand eu ma jucam SAMP tu abia te duceai la gradinita, sau mai bine zis sugeai la biberon.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AntiExE said:

ba dar cine te a intrebat cand ai jucat samp dc vorbesti neintrebat lool?

E grav cu tine. Vorbim impreuna si ne intelegem separat...

1. La varsta ta proaspata de 14 ani (daca ii ai), ar cam trebui sa stii sa vorbesti si fara interjectiile astea cu "ba".
2. Citeste inca odata ce am scris aici:

3. In caz ca nu intelegi, cheama-ti parintii sa iti traduca.
4. Zi-mi, ce inseamna VETERAN in SAMP pentru tine. Cum vezi tu un veteran? Dupa ce zici asta, iti explic mai departe.

  • Upvote 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AntiExE said:

Ba voi cuvantu veterani il numiti pt ca jucati si voi acu 10/15 ani ba dar am sho o intrebare ce inseamna veteran pentru tine ca mai facut curios sa mor te crezi razboinic cu ak 47 in mana? brooo e doar un joc SAMPU care oricum o sa fie inchis deci termina cu arfele astea de "VETERAN"

Arfe :)):)):)) Ok. Fie cum zici tu. Lasa-ne pe noi astia care am jucat SAMP acum 10-15 ani sa avem "arfe" de "veterani". 

Daca citesti tot topicul asta de la inceput, o sa intelegi (sper) ideea lui si la ce ne referim noi cand zicem "veterani".

  • Like 2

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AntiExE said:

Ba ce am zis despre nu a mai vorbi neintrebat?:)) :)) 

E clar. Te-am lasat cam mult si tot cu tupeu esti. Acum te-ai dus... Iti astept si noul cont pe care sigur o sa-l faci. ;)

  • Haha 2

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

La 02.04.2021 la 5:53, AntiExE a spus:

Bai johnule astept sa vad ceva facut de voi veteranilor ca tot  vad ca va dati smecheri cu server vechi si ziceti de uni ca nu s scripteri astept munca  voastra sa o vad pwp


pana atunci nu aveti drepturi la opinie

 

Acum 10 ore, AntiExE a spus:

viata mea tu nu mai scriptezi dar nush cum sa ti zic veterane n am facut nimic facut de tine macar un singur proiect ai tupeu sa deschizi si gura :)))))))

 

 

Acum 10 ore, AntiExE a spus:

Ba voi cuvantu veterani il numiti pt ca jucati si voi acu 10/15 ani ba dar am sho o intrebare ce inseamna veteran pentru tine ca mai facut curios sa mor te crezi razboinic cu ak 47 in mana? brooo e doar un joc SAMPU care oricum o sa fie inchis deci termina cu arfele astea de "VETERAN"

Draga noastra printesa, pe langa faptul ca vreau sa te anunt ca te bate limba romana, mai ai tupeu sa deschizi gura? Tocmai tu? Pui panel-uri pe care ti le-au facut altii, apoi le postezi spunand "sa le inchid gura". Tu ce ai de aratat? Ca tot te dai asa interesant si disperi dupa atentie. Tu nu ai nici macar jumatate din varsta unora de aici si nu ai nici macar pic de respect, nu pentru ca sunt "veterani", ci pur si simplu pentru ca sunt adulti, oameni mari, au o varsta, dar monitorul ala va acopera pe toti si credeti ca puteti face ce vreti voi, dar nu e asa. Iti pui poza cu gagicuta, cand tu doar visezi la ele. Sa stii ca te-am filmat cand injurai ca disperatul cu vocea ta de copil de 13 anisori abia impliniti, dar nu sunt sigur ca mai am filmarea, spre norocul tau. Invata ce e ala respect si nu mai comenta atat, ca nu stii de cine vei da in viata asta, ca in spatele monitorului, toti au tupeu. Nu trebuie sa iti demonstreze tie nimeni nimic, pentru ca tu nu esti cineva, esti nimeni, n-ai nici macar buletin si nu reprezinti absolut nimic pe toata suprafata acestei planete, nici nu stiu cum te-a acceptat planeta. Multi de aici fac facultati sau au o meserie respectabila, cel mai probabil in domeniul programarii si, chiar daca nu au, tot fac ceva productiv cu viata lor si isi asigura toate cele necesare, pe cand tu inca esti intretinut si comentezi de altii si de viata lor. Si da, lumea facea inainte ce facea pe gratis de dragul de a invata si de a face asta, dar tu comentezi aici in calitate de ce, de "programator" sau in calitate de copil de clasa a 6-a? Tu nu ai cunostinte in nimic, comentezi de altii. Ce trebuie sa vezi tu? Cine si ce trebuie sa iti demonstreze tie? Pai cine esti tu, printeso? Inchide-ti gura si vezi-ti de viata, ca peste 1-2 ani ai examenul de capacitate si-l pici, vezi-ti de scoala!

 

Edit: Am filmarea, o voi urca pe YouTube cand voi avea timp.

Pentru cei care au ceva de spus impotriva mea, joc SA:MP din 2012 (deci nu stiu daca ma pot numi "veteran"), doar ca in 2019 am decis ca vreau sa imi fac un cont pe acest forum.

Edited by Aquario.
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Aquario. said:

 

 

Draga noastra printesa, pe langa faptul ca vreau sa te anunt ca te bate limba romana, mai ai tupeu sa deschizi gura? Tocmai tu? Pui panel-uri pe care ti le-au facut altii, apoi le postezi spunand "sa le inchid gura". Tu ce ai de aratat? Ca tot te dai asa interesant si disperi dupa atentie. Tu nu ai nici macar jumatate din varsta unora de aici si nu ai nici macar pic de respect, nu pentru ca sunt "veterani", ci pur si simplu pentru ca sunt adulti, oameni mari, au o varsta, dar monitorul ala va acopera pe toti si credeti ca puteti face ce vreti voi, dar nu e asa. Iti pui poza cu gagicuta, cand tu doar visezi la ele. Sa stii ca te-am filmat cand injurai ca disperatul cu vocea ta de copil de 13 anisori abia impliniti, dar nu sunt sigur ca mai am filmarea, spre norocul tau. Invata ce e ala respect si nu mai comenta atat, ca nu stii de cine vei da in viata asta, ca in spatele monitorului, toti au tupeu. Nu trebuie sa iti demonstreze tie nimeni nimic, pentru ca tu nu esti cineva, esti nimeni, n-ai nici macar buletin si nu reprezinti absolut nimic pe toata suprafata acestei planete, nici nu stiu cum te-a acceptat planeta. Multi de aici fac facultati sau au o meserie respectabila, cel mai probabil in domeniul programarii si, chiar daca nu au, tot fac ceva productiv cu viata lor si isi asigura toate cele necesare, pe cand tu inca esti intretinut si comentezi de altii si de viata lor. Si da, lumea facea inainte ce facea pe gratis de dragul de a invata si de a face asta, dar tu comentezi aici in calitate de ce, de "programator" sau in calitate de copil de clasa a 6-a? Tu nu ai cunostinte in nimic, comentezi de altii. Ce trebuie sa vezi tu? Cine si ce trebuie sa iti demonstreze tie? Pai cine esti tu, printeso? Inchide-ti gura si vezi-ti de viata, ca peste 1-2 ani ai examenul de capacitate si-l pici, vezi-ti de scoala!

 

Edit: Am filmarea, o voi urca pe YouTube cand voi avea timp.

Pentru cei care au ceva de spus impotriva mea, joc SA:MP din 2012 (deci nu stiu daca ma pot numi "veteran"), doar ca in 2019 am decis ca vreau sa imi fac un cont pe acest forum.

N-ai ce pretentii sa le ceri unor copii de clasele I-VIII care sunt disperati dupa jocuri si se cred zmei. Oricum, pustiul asta nu o sa mai apara aici muulta vreme de acum incolo. Daca el se crede "destept" cu un VPN, eu sunt mai destept ca el si nici cu VPN-uri sau proxy sau ce mai vrea el nu o sa mai reuseasca sa isi faca cont aici. :D:))

 

  • Haha 2

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Acum 23 minute, -=[Vyorel]=- a spus:

N-ai ce pretentii sa le ceri unor copii de clasele I-VIII care sunt disperati dupa jocuri si se cred zmei. Oricum, pustiul asta nu o sa mai apara aici muulta vreme de acum incolo. Daca el se crede "destept" cu un VPN, eu sunt mai destept ca el si nici cu VPN-uri sau proxy sau ce mai vrea el nu o sa mai reuseasca sa isi faca cont aici. :D:))

 

Nu-i nicio problema, oricum simteam nevoia de o eliberare :)). Sunt multi copii care au un respect de nedescris si care stiu ce vor sa faca cu viata lor, dar mai sunt si acesti "bombardieri" de clasa a 6-a sau a 7-a care cauta atentie, dar ai dreptate, nu ai ce sa le faci. Propun continuarea subiectului topicului si sa-l lasam pe acest copil in pace, indiferent ce ar zice, sa fie ignorat din orice punct de vedere, n-are sens sa ne mai batem capul cu asa specimene (spuse Aquario., care a scris cel mai lung roman impotriva lui), e suficient sa fie sanctionat, o sa se plictiseasca el si o sa-si vada de treaba, cel putin aici. :D 

Link to comment
Share on other sites

La 05.04.2021 la 7:32, [XSR]NexT a spus:

@AntiExESmk21 inca ai timp sa iti ceri scuze. Si ca idee, nu se poate inchide sa-mp.

Ba se poate, are cateva sanse sa fie inchis. Ca nu degeaba se lucreaza la Open MP

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

Acum 11 ore, R4zvyy a spus:

Ba se poate, are cateva sanse sa fie inchis. Ca nu degeaba se lucreaza la Open MP

Cat timp jucatorii au serverul si clientul descarcate pot deschide si juca oricand.

Edit: Si din cate stiu in Open MP se pot folosi serverele actuale, deci tot SA-MP ramane ca idee.

Edited by [XSR]NexT
.

35012l1.png.aee1a3398b9bd9f8eec50574d2cd

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, Aquario. a spus:

Sincer, nici nu stiu daca o sa mai apara.

Ar fii o tampenie sa nu mai apara

 

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

Acum 13 ore, Aquario. a spus:

Nu stiu ce sa zic, nu prea m-as da pe spate dupa el. Dar de cand se zice ca se lucreaza... Si nu aflam nimic nou...

nu mi se pare că merită să lucrezi la așa ceva. până la urmă, ei nu sunt plătiți pentru acel lucru, își iau din timpul liber să lucreze, iar la final, apar niște plozi care o să te ia la mișto după ce ți-ai sacrificat timpul liber, ironic, pentru ei.

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, George-Valentin Hulpoi a spus:

nu mi se pare că merită să lucrezi la așa ceva. până la urmă, ei nu sunt plătiți pentru acel lucru, își iau din timpul liber să lucreze, iar la final, apar niște plozi care o să te ia la mișto după ce ți-ai sacrificat timpul liber, ironic, pentru ei.

Nu stiu, nu lucrez la asa ceva si nici nu stiu cine lucreaza. Mda, ai dreptate, sunt destui plozi care fac asta, dar deja m-am obisnuit cu ei. Cati n-au venit sa-mi comenteze mie ca am furat gamemode-ul si i-am schimbat 2 culori? Direct ban si am rezolvat, decat sa stau sa ma iau in gura cu ei. Nu stau eu sa ascult in gura unor copii care isi bat joc de timpul meu pierdut pentru a lucra la server.

Ma rog, se mai continua subiectul topic-ului?

Edited by Aquario.
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2021 at 5:06 AM, -=[Vyorel]=- said:

E clar. Te-am lasat cam mult si tot cu tupeu esti. Acum te-ai dus... Iti astept si noul cont pe care sigur o sa-l faci. ;)

Off topic: cine doreste, poate sa dea si un report canalului sau de youtube, tot acelasi vocabular si acolo.

ON: Ma bucur sa vad atat de multe nume in acest topic. Mult respect si succes in viata va doresc tuturor.

  • Like 2

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gireada said:

Off topic: cine doreste, poate sa dea si un report canalului sau de youtube, tot acelasi vocabular si acolo.

Dă-l în ... mea. Nu ii mai face reclama. Ți-am dat eu edit la post si am scos link-ul. Nu aveți voi idee de câte ori a încercat sa își facă iar cont aici 😂

  • Haha 2

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.