Jump to content

Gamemode-uri în C++


WopsS

Recommended Posts

Nu ştiu dacă ştie toată lumea, dar există sampgdk care permite crearea gamemode-urilor în C++. Am zis să deschid acest subiect să vedem cine creează un gamemode în C++ sau a făcut ceva pentru SA-MP în C++, eventual să ne dăm să cerem sfaturi sau idei cum să facem unele chestii în C++ pentru realizarea unui gamemode în acest limbaj.

Pentru a vă face o idee vedeţi exemplele de cod făcute de Zeex.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Un4m3d said:

Imi place ideea asta, dar nu cred ca o sa fie foarte folosita, pawn e mai usor decat c++, trage singur concluzia.

Adevarat. Dar daca stai sa te gandesti la ce resurse ofera C++, fii sigur ca poti duce nivelul SA:MP-ului departe si poti crea chiar un mic GTA Online.

Retras

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 hours ago, EdyHGG#Scripting said:

Te sfatuiesc sa intri pe Acest link si sa downloadezi Sa-mp 0.3.z windows server

Pasi:

1.Nu ai nevoie decat de fisierul pawno

2.intri in el si selectezi Gamemodeul

3.Te apuci de scriptat daca nu stii cum acceseaza youtoubeul

4.Have FUN!

 

De ce ai lasat acest raspunsi aici?

Link to comment
Share on other sites

Idea de a crea ceva in c++ nu este pentru oricine. Majoritatea stiu doar sa schimbe culorile la text si sa dea un copy - paste dintr-un edit luat de pe internet in altul, acel edit fiind , logic, godfather, de aceea se potriveste acel copy paste pt ca variabilele sunt sub aceeasi forma.  Si ideea este exceptionala , dar prea tarziu ilustrata, pentru ca nu prea se mai joaca sa-mp, iar cei care joaca, desi au pe tava toate sistemele si tutorialele necesare pentru a invata si evolua tot pe edit se bazeaza. Din cauza asta m- am lasat si eu. Vad ca este tot mai mult orgoliu si prostie combinata cu invidie si chiar nu mai are rost, ar trebui sa trecem la ceva mai evoluat, am auzit de GTA V multiplayer si acolo tot in c++ se realizeaza serverele, si e si mai benefic deci acolo ar trebui sa ajungem.

Edited by WiDuAlK
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, WiDuAlK said:

Idea de a crea ceva in c++ nu este pentru oricine. Majoritatea stiu doar sa schimbe culorile la text si sa dea un copy - paste dintr-un edit luat de pe internet in altul, acel edit fiind , logic, godfather, de aceea se potriveste acel copy paste pt ca variabilele sunt sub aceeasi forma.  Si ideea este exceptionala , dar prea tarziu ilustrata, pentru ca nu prea se mai joaca sa-mp, iar cei care joaca, desi au pe tava toate sistemele si tutorialele necesare pentru a invata si evolua tot pe edit se bazeaza. Din cauza asta m- am lasat si eu. Vad ca este tot mai mult orgoliu si prostie combinata cu invidie si chiar nu mai are rost, ar trebui sa trecem la ceva mai evoluat, am auzit de GTA V multiplayer si acolo tot in c++ se realizeaza serverele, si e si mai benefic deci acolo ar trebui sa ajungem.

Știam că în C# nu în c++

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
La 10.02.2017 la 11:44, Kingsley a spus:

Adevarat. Dar daca stai sa te gandesti la ce resurse ofera C++, fii sigur ca poti duce nivelul SA:MP-ului departe si poti crea chiar un mic GTA Online.

Daca ar fii si cineva atat de "bun" in scripting sa lucreze asa,eu zic ca sa:mp-ul din Romania o sa revina unde a fost acum cativa ani :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.