Jump to content

Din ce cauza nu mai apar noi update-uri SA-MP


DanielMayson

Recommended Posts

Acum 37 minute, Tud0r. a spus:

Serios?:) Hay sa fim seriosi ca Shad0w ia 1000 de euro (sau chiar mai mult) pe luna. De BoBo la fel. Cat poate sa coste SA:MP-ul (maxim 100.000 de euro)?

Una e 1000 si alta e de la 10000 in sus. SAMP-ul o sa coste atat cat considera Kalcor. Noi degeaba ne dam cu parerea la pret. Si iti zic sincer, ca un astfel de proiect daca il vinzi il bagi la licitatii. Tu ceri un pret de start, si care da mai mult il ia. Daca Kalcor cere 1 euro pe SAMP si vine unu si ofera 100000, automat ca il ia (daca nu da altu mai mult).

Iar astia de ii tot laudati, poate ca scoate ei 1000 pe luna, asta pana intra ANAF-ul peste ei :))

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Just now, -=[Vyorel]=- said:

Una e 1000 si alta e de la 10000 in sus. SAMP-ul o sa coste atat cat considera Kalcor. Noi degeaba ne dam cu parerea la pret. Si iti zic sincer, ca un astfel de proiect daca il vinzi il bagi la licitatii. Tu ceri un pret de start, si care da mai mult il ia. Daca Kalcor cere 1 euro pe SAMP si vine unu si ofera 100000, automat ca il ia (daca nu da altu mai mult).

Iar astia de ii tot laudati, poate ca scoate ei 1000 pe luna, asta pana intra ANAF-ul peste ei :))

Mie tipul care a facut jocul asta:http://store.steampowered.com/app/400240/?l=romanian

Mi-a cerut 10.000 de euro pe proiectul de la joc...La cat e de cacat jocul nu merita nici 100 de euro..

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Tud0r. said:

E mașină de bani pentru Kalcor, stai chill.

Daca ar fi masina de bani, nu s-ar afla in halul in care e acum.

Si Kalcor nu va pune proiectul in vanzare. A zis clar ca in momentul in care se retrage, codul sursa va deveni public.

Edited by HeLiOn PrImE

signature.png

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, -=[Vyorel]=- said:

Una e 1000 si alta e de la 10000 in sus. SAMP-ul o sa coste atat cat considera Kalcor. Noi degeaba ne dam cu parerea la pret. Si iti zic sincer, ca un astfel de proiect daca il vinzi il bagi la licitatii. Tu ceri un pret de start, si care da mai mult il ia. Daca Kalcor cere 1 euro pe SAMP si vine unu si ofera 100000, automat ca il ia (daca nu da altu mai mult).

Iar astia de ii tot laudati, poate ca scoate ei 1000 pe luna, asta pana intra ANAF-ul peste ei :))

BuGGed e PFA deci e legal, nst de b-zone.

 

9 minutes ago, HeLiOn PrImE said:

Daca ar fi masina de bani, nu s-ar afla in halul in care e acum.

Si Kalcor nu va pune proiectul in vanzare. A zis clar ca in momentul in care se retrage, codul sursa va deveni public.

Unul dintre marele defecte al omului e ca nu se tine de promisiuni.

 

Retras

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Tud0r. a spus:

BuGGed e PFA deci e legal, nst de b-zone.

Asta nu o stiam. Si sub ce denumire este? In listafirme.ro nu apare nimic legat de bugged.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Just now, -=[Vyorel]=- said:

Asta nu o stiam. Si sub ce denumire este? In listafirme.ro nu apare nimic legat de bugged.

^Ca sa bagi bani in modul cum o fac ei prin paysafe din cate stiu iti trebuie PFA, de platit nu stiu daca platesc TVA (sau poate este o modalitate gen paypal cu plata a facturilor :-s) @M-am interesat putin, iti trebuie SRL, nu necesita chiar sa fie al tau deci de aici si faza cu TVA-ul. Doar sa faca "parteneriatul" respectiv si sa iti implementezi plata in panel/forum.

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, Tud0r. a spus:

BuGGed e PFA deci e legal, nst de b-zone.

 

Unul dintre marele defecte al omului e ca nu se tine de promisiuni.

 

 

Acum 35 minute, -=[Vyorel]=- a spus:

Asta nu o stiam. Si sub ce denumire este? In listafirme.ro nu apare nimic legat de bugged.

Logic ca este pfa, cine naiba credeti ca ar fi întreg la minte sa facă o firma pentru un amărât de server de samp care azi e mâine nu e.

Sa fim serioși, cat credeți că o să mai meargă faza cu scosul miilor de euro din acel server? Va spun eu, mai mult de 3-4 ani nu, deci după bafta cu banii care intră în buzunarul lui shadow.

Acum sa va explic si de ce.

Majoritatea donațiilor vin de la copii de 11-12 ani care fură de la părinți și baga in server, dar peste 3-4 ani mai exact când ei vor avea 15-15-16 anii vor realiza că baga bani am*** într.un joc care e mai bătrân decât tacsu, si după investesc banii în altele(țigări droguri femei băutură).

Iar generația de după ei credeți voi ca o sa mai joace Samp? Până atunci sampul nici nu va mai circula pe internet, tehnologia evoluează, în curând majoritatea vor avea pc.uri de la i3 in sus, i20 i30 etc , deci cine drq o sa mai joace Samp când pot juca gta 5 care e tot multiplayer.

Gândiți logic, Da le vin banii, 2-3 mii oe lună? Din care 1-2 mii intra in host webhost etc deci da intr.adevar posibil sa intre 1000 de euro în buzunar ceea ce e mai mult decât bine. Ei acum stau si freaca cioaca acasă, nu stiu sa munceasca, posibil să nu aibe nicio calificare ca muncitor, după ce se va spulbera acest vis cu banii care cad dintr.un joc, ce vor face?

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

Just now, DaEdRiC-FoX said:

 

Logic ca este pfa, cine naiba credeti ca ar fi întreg la minte sa facă o firma pentru un amărât de server de samp care azi e mâine nu e.

Sa fim serioși, cat credeți că o să mai meargă faza cu scosul miilor de euro din acel server? Va spun eu, mai mult de 3-4 ani nu, deci după bafta cu banii care intră în buzunarul lui shadow.

Acum sa va explic si de ce.

Majoritatea donațiilor vin de la copii de 11-12 ani care fură de la părinți și baga in server, dar peste 3-4 ani mai exact când ei vor avea 15-15-16 anii vor realiza că baga bani am*** într.un joc care e mai bătrân decât tacsu, si după investesc banii în altele(țigări droguri femei băutură).

Iar generația de după ei credeți voi ca o sa mai joace Samp? Până atunci sampul nici nu va mai circula pe internet, tehnologia evoluează, în curând majoritatea vor avea pc.uri de la i3 in sus, i20 i30 etc , deci cine drq o sa mai joace Samp când pot juca gta 5 care e tot multiplayer.

Gândiți logic, Da le vin banii, 2-3 mii oe lună? Din care 1-2 mii intra in host webhost etc deci da intr.adevar posibil sa intre 1000 de euro în buzunar ceea ce e mai mult decât bine. Ei acum stau si freaca cioaca acasă, nu stiu sa munceasca, posibil să nu aibe nicio calificare ca muncitor, după ce se va spulbera acest vis cu banii care cad dintr.un joc, ce vor face?

Am scris un intreg discurs despre diferenta dintre SA-MP si GTA 5...

Nu stau sa fac iar referat dar o idee de baza.O sesiune GTA 5 duce 30 de useri...In general nu prea gasesti Romani...In schimb in SA-MP pe redzmax cand am jucat am legat undeva la 70 80 de prietenii.Cu unii useri de acolo si acum vorbesc, ma joc CS:GO samd...

App tin sa cred ca hosturile la bugged sunt sponsorizate de ZeroPing....Krond=zeroping...=Salmus...Salmus a tinut si extreamcs pentru un amarat de banner...Gandeste-te cata lume nu cumpara host doar pentru ca e bugged hostat la ei

Edited by Juliano
Link to comment
Share on other sites

Un lucru e cert. Numarul total de playeri din sa-mp nu pare sa scada deloc.

Ca sa nu mai zic ca GTA Online nu va avea niciodata potentialul pe care il are SA-MP la capitolul flexibilitate.

Poate daca se fac moduri separate (GTA Network), dar pana au un client promitator, vine Take2 si ii pune la pamant.

SA-MP o sa mai stea pe aici o vreme.

SI la capitolul promisiunilor, va grabiti prea tare sa il judecati pe Kalcor fara sa stiti mare lucru despre el.

  • Upvote 1

signature.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, HeLiOn PrImE said:

Un lucru e cert. Numarul total de playeri din sa-mp nu pare sa scada deloc.

Ca sa nu mai zic ca GTA Online nu va avea niciodata potentialul pe care il are SA-MP la capitolul flexibilitate.

Ba scad, mai ales la serverele de stunt.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, HeLiOn PrImE said:

SI la capitolul promisiunilor, va grabiti prea tare sa il judecati pe Kalcor fara sa stiti mare lucru despre el.

Ai dreptate. Nici mie nu îmi place ca nu apar mai multe actualizări dar înțeleg ca are și el o viață și poate nici motivație nu are, dar nici odată nu știm ce și cum despre el. Așa că decât să îl criticăm putem să derivăm ce e acum.

A da, pe lângă asta trebuie să ne gândim cărunt 10 ani de când a apărut SA-MP.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WopsS said:

Ai dreptate. Nici mie nu îmi place ca nu apar mai multe actualizări dar înțeleg ca are și el o viață și poate nici motivație nu are, dar nici odată nu știm ce și cum despre el. Așa că decât să îl criticăm putem să derivăm ce e acum.

A da, pe lângă asta trebuie să ne gândim cărunt 10 ani de când a apărut SA-MP.

Da, dar in Romania e popular de prin 2012, deci asta ar fi un motiv sa tina.

De ex. Metin2 e de cand bunica, si succes inca are, de ce nu ar avea si SA:MP-ul?

Retras

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tud0r. said:

Da, dar in Romania e popular de prin 2012, deci asta ar fi un motiv sa tina.

De ex. Metin2 e de cand bunica, si succes inca are, de ce nu ar avea si SA:MP-ul?

Fiindca SA:MP-ul apartine seriei GTA, iar dupa cum vezi exista si GTA 4, si GTA 5 si in curand, cine stie, poate si GTA 6.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, KnowN said:

Ba scad, mai ales la serverele de stunt.

Daca am compara numarul jucatorii in general, trecut-prezent, atunci a crescut.

Acum 3-4 ani, comunitatile aveau in mare parte doar 1 singur server RPG, iar acel server greu atingea 200 de playeri, pe cand RSS avea lejer +400.

In prezent, jucatorii de stunt au scazut, insa au crescut foarte mult jucatorii de RPG, altfel Bugged si BZone nu ar fi deschis cate 1 server pe an.

 

Iar in legatura cu noile jocuri din seria GTA, cam greu sa aiba succes pe partea de multiplayer privat din 2 cauze simple:

  1. Rockstar/T2 nu a implementat un multiplayer cu servere dedicate, administrate de persoane terte, iar modul actual de multiplayer necesita o licenta legit, care nu costa doar 5euro ca CSGO, ci de vreo 10 ori mai mult.
  2. Rockstar/T2 NU MAI sustin moddingul, iar GTA4+ este total diferit pe partea de cod de seria GTA 3/VC/SA, deci un posibil mod privat multiplayer trebuie sa inceapa de jos, nu se pot folosi datele furnizate de Rockstar in trecut intrucat sunt invechite.

Sa nu mai spun de nevoia unei comunitati destul de mari, lucru ce lipseste la modurile MP pt GTA 4/5

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Tud0r. said:

Da, dar in Romania e popular de prin 2012, deci asta ar fi un motiv sa tina.

De ex. Metin2 e de cand bunica, si succes inca are, de ce nu ar avea si SA:MP-ul?

Nu zic de tinut, zic ca poate nu mai are motivatia pe care o avea inainte sau are o familie, un servici si nu are timp de asta.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tud0r. said:

Da, dar in Romania e popular de prin 2012, deci asta ar fi un motiv sa tina.

De ex. Metin2 e de cand bunica, si succes inca are, de ce nu ar avea si SA:MP-ul?

In romania e popular inca din  2007 - 2008, poate si mai bine de atat.

Daca tu te-ai apucat din 2012, asta e alta poveste.

Edited by HeLiOn PrImE

signature.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Tud0r. said:

GTA 6 iti spun sigur ca nu apare mai devreme de 2020.

Ba cam da . Cei de la rockstar au anuntat, mi se pare, ca in 2018, cel tarziu 2019 va fi lansat GTA VI . Cat despre popularitatea din sa-mp : normal ca nu mai e popular cand pe zi se deschid cel putin 10 servere conduse de copii sub 12 ani, cu host fie primit gratis de la prieteni "cu firme de host" fie luate din banii de alocatie si toate serverele au acelasi gamemode. Mi se pare normal sa nu mai fie popular, nu ? Eu raman tampit cand vad cati playeri peste 16 ani sunt pe un server si cati sunt sub 14 ani ...

Link to comment
Share on other sites

Sunt singurul care a prins discuția despre tema asta intr-un topic din "Everything and nothing"?

King Hual (sper ca am scris corect), unul dintre userii populari de le .com a spus ca va fi lansat sa-mp 0.4a undeva pe 12.12.2016 si ca este testat intensiv. Toată lumea a sărit cu întrebări însă după maxim 3 minute topicul a fost șters. Din câte imi aduc aminte mai multa lume susținea afirmația lui King Haul, însă nu putem trage o concluzie finala din aceasta discuție. Părea un topic serios. 

"Ban him if false" - reacția lui SickAttack ?.

Edited by ExTaZZ
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ExTaZZ said:

Sunt singurul care a prins discuția despre tema asta intr-un topic din "Everything and nothing"?

King Haul (sper ca am scris corect), unul dintre userii populari de le .com a spus ca va fi lansat sa-mp 0.4a undeva pe 12.12.2016 si ca este testat intensiv. Toată lumea a sărit cu întrebări însă după maxim 3 minute topicul a fost șters. Din câte imi aduc aminte mai multa lume susținea afirmația lui King Haul, însă nu putem trage o concluzie finala din aceasta discuție. Părea un topic serios. 

"Ban him if false" - reacția lui SickAttack ?.

Si eu am vazut-o, a mai fost un topic despre Kalcor si s-a sters.

Link to comment
Share on other sites

Testarea aia intensiva se face de catre toata lumea. Sunt puse link-uri catre versiunea de testare, iar lumea posteaza sugestii pentru imbunatatiri.

Asta a fost topic-ul deschis pentru 0.3.7. https://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=559572 Au fost in total 12 versiuni de testare RC.

Beta tester-ul Matite a deschis un topic separat pentru sugestii legate de obiecte, ca sa vada ce vrea lumea si sa faca pentru 0.3.7. De exemplu obiectele 11697 si 11698 au fost adaugate la sugestia mea :).

Deci daca pana acum un 0.3.8 nu a intrat in RC stage, e ori din cauza ca nu este in development, ori din cauza ca nu e gata.

Orice zvonuri cum ca ar fi in lucru sau "s-ar testa intensiv" sunt tampenii.

Edited by HeLiOn PrImE

signature.png

Link to comment
Share on other sites

Acum 5 ore, HeLiOn PrImE a spus:

Orice zvonuri cum ca ar fi in lucru sau "s-ar testa intensiv" sunt tampenii.

Cam asta este realitatea insa imi place sa cred ca exista un sambure de adevar in toate tampeniile astea.

Acum ceva vreme am vazut un alt topic de data aceasta in "General" unde cineva intreba cand va aparea sa-mp 0.4a tinand cont ca vc-mp a ajuns deja la 0.4a. In postul respectiv autorul a lasat si cateva "notite" ce parea a fi un fel de changelog al unei portari a versiunii vc-mp 0.4 pentru sa-mp. Nu am inteles foarte multe din topicul acela deoarece tot continutul era tradus cu google translate din rusa (changelogul era scris corect scris in engleza, lucru ce demonstreaza ca e un copy-paste).

Cunoaste cineva de aici vreo legatura intre vc-mp si sa-mp? Din cate stiu ambele au fost/sunt dezvoltate de Kalcor si ca au game engine-ul foarte asemanator.

Apropo, server browserul este foarte asemanator daca nu chiar identic pentru ambele moduri. Se pare ca VC-MP 0.4a aduce o interfata noua acestui browser. As fi vrut sa instalez vc-mp numai din curiozitate deoarece nu gasesc pe google o poza "oficiala" cu server browserul.

Edited by ExTaZZ
Link to comment
Share on other sites

Tot ce e frumos are un sfarsit pana la urma. daca nu mai continua din cauza noastra atunci ne-am facut-o cu mana noastra.

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ExTaZZ said:

Cunoaste cineva de aici vreo legatura intre vc-mp si sa-mp? Din cate stiu ambele au fost/sunt dezvoltate de Kalcor si ca au game engine-ul foarte asemanator.

Nu stiu de unde a luat-o pe asta. Nu exista nimic care sa sustina ideea ca astea doua moduri ar fi dezvoltate de Kalcor.

Am vazut si eu acel comment. Omul habar nu are ce zice.

Mai mult decat atat, am incercat sa le spun si acolo ca urmatoarea versiune nu va fi 0.4a, ci va fi cel mai probabil 0.3.8.

Edited by HeLiOn PrImE

signature.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.