Jump to content

Ofer Hosting ori ce Joc


SoldatulBanana

Recommended Posts

Ofer hosting ori ce joc multiplayer, chiar si clasificate (ex: battlefield 4), hostingul este momentan gratuit, am in minte sa fac un hosting de calitate, si cu plata, dar vreau sa incep mai intai cu schita si de asta am nevoie de cateva persoane care sunt interesate in a hosta serverele lor pe sistemele mele. 

Hostingul va fi gratuit pentru 6 luni, dupacare va fi aplicat pretul de baza pe care o sa il stabilim.

Pentru mai multe detalii add skype: abe91.yoloswagmaster

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Salut, si ce incredere an avea in tine, ce servicii oferi? Dns, baza de date nysql, panel?

Specifica-le si cum se numeste firma?

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Salut, si ce incredere an avea in tine, ce servicii oferi? Dns, baza de date nysql, panel?

Specifica-le si cum se numeste firma?

Firma se numeste nxTech, in momentul de fata nu suntem bazati pe partea legala, aceasta parte va fi terminata odata ce vom termina cu testele la serverele de joc si securitatea in general. Preturile vor fi enorm de reduse (Ex: SA-MP Server 200 Slot -> 7€ || Minecraft Sloturi Infinite, 4GB Ram 13 Euro).

Si ia uimeste-ma ce sisteme ai? Mai detaliat daca se poate.

In momentul actual avem 3 servere dedicate intr-un rack la Milano (KPNQWest/Milano Internet Exchange), cele 3 servere pe langa cei 32GB Ram si Procesor Xeon E3 >= 3Ghz de ultima generatie dispun si de SSD 512GB Kingston. Fiecare dintre cele 3 servere este conectat la fibra optica via router Cisco 6500 cu SUP720-3BXL.

Cumparam retea in mod autocton de la provideri externi care au peering cu toata Europa, in cazul nostru de la Atrato, retea cu uplink 10GBASE-CX4 sau -SR care se conecteaza la switch-ul nostru Dell PowerConnect 6248.

Toata infrastructura este securizata si filtrata in mod automatic 24/7, in asa fel atacurile DDoS sunt reduse la zero.

http://puu.sh/jzj2R/f840c91b0e.jpg

Edited by SoldatulBanana
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Firma se numeste nxTech, in momentul de fata nu suntem bazati pe partea legala, aceasta parte va fi terminata odata ce vom termina cu testele la serverele de joc si securitatea in general. Preturile vor fi enorm de reduse (Ex: SA-MP Server 200 Slot -> 7€ || Minecraft Sloturi Infinite, 4GB Ram 13 Euro).

In momentul actual avem 3 servere dedicate intr-un rack la Milano (KPNQWest/Milano Internet Exchange), cele 3 servere pe langa cei 32GB Ram si Procesor Xeon E3 >= 3Ghz de ultima generatie dispun si de SSD 512GB Kingston. Fiecare dintre cele 3 servere este conectat la fibra optica via router Cisco 6500 cu SUP720-3BXL.

Cumparam retea in mod autocton de la provideri externi care au peering cu toata Europa, in cazul nostru de la Atrato, retea cu uplink 10GBASE-CX4 sau -SR care se conecteaza la switch-ul nostru Dell PowerConnect 6248.

Toata infrastructura este securizata si filtrata in mod automatic 24/7, in asa fel atacurile DDoS sunt reduse la zero.

http://puu.sh/jzj2R/f840c91b0e.jpg

El te-a intrebat de sisteme :)) nu te-a intrebat ce dedicate ai :))

P.S: deja exista o firma nxTech,care nu e romana deci nu stiu de ce ai pune numele asta :P 

Si inca ceva,macar ai licenta la GameCP sau ceva asemanator cu el...?

 

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

El te-a intrebat de sisteme :)) nu te-a intrebat ce dedicate ai :))

P.S: deja exista o firma nxTech,care nu e romana deci nu stiu de ce ai pune numele asta :P 

Si inca ceva,macar ai licenta la GameCP sau ceva asemanator cu el...?

 

Nu m-a intrebat de sisteme operative, nu e treaba copiilor aici, stai linistit, la camera de comert nu exista nici o firma inregistrata ca nxtech.

Nu mai imparti dezinformatie gratuita pe topicul meu, multumesc.

Si da, detinem licenta la mai multe tipuri de panel.

Edited by SoldatulBanana
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu m-a intrebat de sisteme operative, nu e treaba copiilor aici, stai linistit, la camera de comert nu exista nici o firma inregistrata ca nxtech.

Nu mai imparti dezinformatie gratuita pe topicul meu, multumesc.

Cred ca ai baut lapte :)) 

Ce dezinformatie gratuita boss?:)) 

Avand in vedere ca ai facut acest topic avem voie sa te intrebam ca sa avem incredere in tine,din ce zici tu aici mai facut sa cred mai mult ca nu prea esti de incredere :)) 

Sa nu se considere reclama,dar vreau sa ii demonstrez tipului ca e cam chior...

http://www.nxtech.no/

Ce ziceai?:)) 

Inca odata,macar ai licenta la GameCP sau folosesti un nulled ca ori ce copil? -_-

Crede-ma,daca vrei sa vina cineva la tine macar oferai incredere , nu dovada de prostie.

"Nu e treaba copiilor aici" ma gandesc ca te crezi adult cu 2 copii cu nevasta sau ce?:))) 

Ca ti-am comentat ceva la care e vina ta ca ai venit aici si nu stii sa faci un amarat de topic mai detaliat si de incredere,sa ma faci copil pentru asta?:) 

Eu zic sa nu faci pe sfantul,ca daca folosesti ceva nulled nu are mult si va pica :) 

Ceau

  • Upvote 1

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Auzi cum vorbeste cu clienti lui cica copii.

Dar cum adica mai multe tipuri de panel eu stiu ca la o firma de host e un singur panel.  Si link catre site nu ne dai sau negociem aici ca la targ?

Si daca zici ca nu e gata atunci de ce ai mai facut topicu?  Sa ne arati ca faci firma?

Auzi ce comenteaza asta mai jos :)

Edited by Mister
  • Upvote 1

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Voi evident nu stiti cum functioneaza o firma, anyway. Cu siguranta nu aveti varsta mai mare ca mine ca sa nu va mai consider copii, in sens bun, oarecum, imi cer scuze daca ma intelegeti gresit prin adresarile mele.

Avem licenta gamecp activa si destule fonduri pentru finantare http://puu.sh/jzSp3/ad9d49d9a7.jpg , hosturile profesionale care ofera mai multe servicii dispun de mai multe tipuri de panel, pentru gestiune webhost,game si voice.

Ce spune baiatu de mai sus, cu nxtech.no, nu este o firma brevetata. Daca mai aveti intrebari voi fi fericit sa va raspund :)

Link to comment
Share on other sites

Baieti va recomand sa va certati pe privat(mesaje forum) ca aici nu e freechat. Si eu m-as fi certat cu asta toata ziua dar pentru ce?

 

Iar hunter are 20 de posturi.... eu cel putin nu am incredere in el. Poate are dreptate, dar in acelasi timp ar putea fi un cont de al lui

ca SoldatulBanana are 7 postari facute acum :)  .  Daca un membru cu mai multe postari sau grad nu recomanda atunci nimeni nu ar trebui sa se duca la el pentru ca nu e de incredere, sau sa se duca pe propriul risc.

Sa dea 7 euro pt 20 de sloturi . Ca la 0ping e "scump" 100 sloturi la 40 lei :| 

Edited by Mister
  • Upvote 1

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Baieti va recomand sa va certati pe privat(mesaje forum) ca aici nu e freechat. Si eu m-as fi certat cu asta toata ziua dar pentru ce?

 

Iar hunter are 20 de posturi.... eu cel putin nu am incredere in el. Poate are dreptate, dar in acelasi timp ar putea fi un cont de al lui

ca SoldatulBanana are 7 postari facute acum :)  .  Daca un membru cu mai multe postari sau grad nu recomanda atunci nimeni nu ar trebui sa se duca la el pentru ca nu e de incredere, sau sa se duca pe propriul risc.

Sa dea 7 euro pt 20 de sloturi . Ca la 0ping e "scump" 100 sloturi la 40 lei :| 

nu e un alt cont de al lui. este un alt utilizator al acestui forum..

Link to comment
Share on other sites

@‌TheTuNNeFPS, Ai probleme comportamentale foarte grave, te enervezi din tot fleacu', si pe de alta parte mai incepi si cu jignirile, care, nu duc nicaieri ci sunt doar o forma de a te injosi.

@SoldatulBanana, Nu iti pierde timpul explicandu-le asazisilor 'inteligenti' despre ce si cum, ai dat dovezi, asta e ...

 

Va rog nu mai deviati de la subiect, posteaza in topic doar cine vrea sa ia host, sau orice altceva legat de subiect.

Edited by KnowN
  • Upvote 1

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Baiatul a zis ca ofera gazduire pentru orice joc, si-a prezentat sistemele, a zis ca firma este inregistrata la registrul comertului (sau va fi), ce vreti mai mult ? (Poate doar un +1)

Eu unul iti urez succes, imi place ca ai prezentat bine sistemele pe care le detii :) Deci presupun ca te pricepi.

Cine o sa mai faca off-topic o sa primeasca avertismente (warn-uri).

P.S: Daca are licenta trial, cred ca a vrut sa o testeze pe dedicat sau ceva de genul acesta. Daca v-a dat teapa cu ceva puteti sa postati aici (cu dovezi desigur).

Daca nu, presupun ca are acces sa virtualizeze instante de linux si sa va dea acces SSH la ele.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • WopsS locked and unlocked this topic

Baiatul a zis ca ofera gazduire pentru orice joc, si-a prezentat sistemele, a zis ca firma este inregistrata la registrul comertului (sau va fi), ce vreti mai mult ? (Poate doar un +1)

Eu unul iti urez succes, imi place ca ai prezentat bine sistemele pe care le detii :) Deci presupun ca te pricepi.

Cine o sa mai faca off-topic o sa primeasca avertismente (warn-uri).

P.S: Daca are licenta trial, cred ca a vrut sa o testeze pe dedicat sau ceva de genul acesta. Daca v-a dat teapa cu ceva puteti sa postati aici (cu dovezi desigur).

Daca nu, presupun ca are acces sa virtualizeze instante de linux si sa va dea acces SSH la ele.

Licenta GameCP a fost trial pana acum 2 zile, am vrut sa testez noul lor CP, in momentul de fata avem licenta cumparata :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

El te-a intrebat de sisteme :)) nu te-a intrebat ce dedicate ai :))

Mi-a dat raspunsul corect, stai calm. Nu l-am intrebat de sistemele de operare, ci de servere. El a inteles exact la ce m-am referit pentru ca este in domeniu si evident ca a inteles ceea ce l-am intrebat :)

 

Succes cu firma si astept site-ul :)

  • Upvote 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In data de 30/08/2015 serviciile nxTech.ro vor fi disponibile pentru vanzare (impreuna cu site-ul).

Mai jos va las lista cu preturi pentru jocuri. Tin sa mentionez ca in aceasta perioada nu am avut reclamatii de lag,crash sau downtime din cauza neprofesionalismului sau atacurilor DDoS.

 

SA-MP> (CP: GameCP)

TIP JOCPRET (tva inclus)
SA-MP 50 Slots10 RON 
SA-MP 100 Slots20 RON
SA-MP 150 Slots30 RON
SA-MP 200 Slots35 RON
SA-MP 250 Slots40 RON
SA-MP 300 Slots50 RON
SA-MP 350 Slots55 RON
SA-MP 400 Slots60 RON
SA-MP 450 Slots70 RON
SA-MP 500 Slots80 RON
SA-MP 600 Slots95 RON
SA-MP 700 Slots110 RON
SA-MP 850 Slots120 RON
SA-MP 1000 Slots145 RON

Minecraft> (CP: MultiCraft)

TIP JOCPRET (tva inclus)
Minecraft Unlimited Slots: 1GB Ram13 RON 
Minecraft Unlimited Slots: 2GB Ram26 RON
Minecraft Unlimited Slots: 3GB Ram39 RON
Minecraft Unlimited Slots: 4GB Ram53 RON
Minecraft Unlimited Slots: 6GB Ram79 RON
Minecraft Unlimited Slots: 8GB Ram101 RON
Minecraft Unlimited Slots: 12GB Ram155 RON
Minecraft Unlimited Slots: 16GB Ram199 RON
Minecraft Unlimited Slots: 24GB Ram296 RON

Momentan preturile au fost facute doar pentru aceste sevicii, daca sunteti interesati de specificile tehnice va rog sa cititi posturile de pe pagina numarul 1.



 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.