Jump to content

Firme de host


AliaS

Recommended Posts

Acum 44 minute, DreiVian a spus:

Avand in vedere ca de curand am achizitionat de la toolz domeniu+webhost sunt foarte multumit de servicile oferite pana acum.

Dar vreau sa ii intreb pe cei care au achiziționat gamehosting ce calitate au?

Webhost = Anti DDoS praf

Game Hosting = Anti DDoS si mai praf.

VPS Hosting = Anti DDoS de batjocura,e slab.

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Eu lucrez cu o firma care nu ofera host pentru gaming dar au servicii foarte bune, eu lucrez de aproape 2 ani cu ei.De acolo poti lua doar VDS-uri sau dedicate ( asta daca stii sa lucrezi fara Game Panel, altfel nu ai ce face ).

Firma se numeste alistaro.com, suport 24/24, niciodata nu am avut probleme, suport foarte prompt.Eu am primit VDS-ul configurat la 1 ora dupa ce am plasat comanda cu full acces si toate detaliile necesare.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JockerHD said:

De acolo poti lua doar VDS-uri sau dedicate ( asta daca stii sa lucrezi fara Game Panel, altfel nu ai ce face ).

Nu cred ca e mare filozofie sa plateasca pe cineva cativa euro ca sa instaleze un panou de control pt web/game host...

Link to comment
Share on other sites

Optimest.ro - Servicii de calitate !

Detin de la ei webhost + host samp.

Daca vreti sa testati uitati aici: 89.40.70.227:7777 - Host samp.

Datacenter in Bacau , la 2 prieteni de-ai mei care stau in piatra neamt li se misca-n 20 , 30 ping-ul mie in 100 pentru ca-s in UK, da sunt buni!

Activare instanta mie in 10 minute mi-a dat webhost-ul si host-ul samp.

Nu stiu ... acum alegeti ce vreti!

PS: Dau ei baza de date fara s-o ceri.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JockerHD said:

Ar putea numai ca nu vor sa se ocupe de host pentru jocuri, considera ca e mare bataie de cap ( poate pe viitor se vor razgandi ).

Eu ma refeream la clientii lor, in sensul ca daca o persoana e in stare sa cumpere un VPS/VDS, atunci ar trebui sa fie in stare sa si plateasca pe cineva sa instaleze softurile respective pe server.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spmn said:

Eu ma refeream la clientii lor, in sensul ca daca o persoana e in stare sa cumpere un VPS/VDS, atunci ar trebui sa fie in stare sa si plateasca pe cineva sa instaleze softurile respective pe server.

Asta da, dar ca sa fiu sincer nu este greu, ai destule resurse pe net incat sa le faci singurel.Si iti pot oferi si ei suport pentru instalarea softu-rilor pe vds ( de fapt iti instaleaza ei whmcs si cpanel si la cerere si alte programe ). 

Link to comment
Share on other sites

Acum 15 minute, [kLs]Z3r0. - [kLs]ArmaNd a spus:

Sunt certat cu tine . 

Dar este adevarat ce zici . am avut aproape tot de acolo , inafara de domeniu

Nu pui o cearta in fata cand e vorba de tepe.

Aici e vorba de profesionalism

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Acum 10 minute, Lexzfcp a spus:

As vrea sa aflu si eu cateva pareri despre HZone,ma refer aici la SAMP.A mai luat cineva de acolo? Se face lag daca sunt 20-30 playeri pe server ?

Sunt buni.Dar cica de la o vreme sunt cateva probleme la data center de conexiunea la internet este proasta.Dar nu m-am interesat sa vad daca e chiar asa.

 

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
La 25.09.2015 la 16:02, George. a spus:

TakeHost.biz

Nci sa nu-i aud nici nu-s serioși am avut cu ei acu 3 ani și nu a durat 5 luni ca aveau  o , mulțime de probleme ba le-a spart niște hackeri, deci abureala pe fata duba ce mam  saturat de ei si leam zis in gluma cas tepar bau blocat pe ip deci unde-i serozitatea lor?

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
La 09.07.2016 la 5:38, Wh1tePoint a spus:

Eu iti recomand cu toata caldura hostul de la Zeroping, personal am host la ei de 2 luni si sunt foarte multumim de serviciile care le ofera. Sunt oameni serioasi si care pun clientii pe primul loc.

Asta ar fi una dintre glume =))

n-560x95_FFFFFF_FFFFFF_000000_000000.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am luat un host de sa:mp de la kekshost si a fost destul de ok. Recomand! Au preturi bune, panou gamecp, primesti si baza de date si phpmyadmin etc La suport nu raspund chiar foarte repede, cam in cateva ore raspund (am deschis cateva tichete), medie e undeva 2-6 ore, deci e ok (am deschis tichetele ziua, nu la 12 noaptea sau cv). Oricum este o firma ok si ofera si sponsorizari din ce am inteles (daca aveti comunitate mai mare ceva, sau daca sunteti afiliati intr-una). Asta asa ca alternativa la ce e pe piata deja.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.