Jump to content

PawnPlus IDE - alternativa PAWNO


WopsS

Recommended Posts

 

SaNyTvZ.png

PawnPlus - 0.5.2 Beta

Informatii

PawnPlus este IDE pentru limbajul Pawn, cu mai multe facilitati decat PAWNO.

Facilitati

Cateva facilitati ale lui PawnPlus sunt:

  • Auto completarea.
  • Verificare de update-uri
  • O interfata placuta.
  • Poti deschide mai multe documente.

Imagini

Descarcari

- GitHub - Project Home

- GitHub - Versiuni noi

Bug-uri

- GitHub - Bug-uri

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Actualizarea 0.4.7:

Implementate:

  • Programul va salva fisierele deschise in proiect cand acesta este inchis si le va deschide cand o sa accesati iar proiectul.
  • Functiile pentru SA-MP de la A la D. (Utilizati CTRL + SPACE pentru a vedea o lista cu aceste functii)

Bug-uri rezolvate:

  • Problema cu memoria cauzata de dockpanelsuite (multumesc roken).
  • Problema cand programul nu se inchidea cate o data cauza de XML reader.

Bug-uri nerezolvate:

  • Bug-ul cu caracterele salvate cu PAWNO raportat de Malganys. Nu gasesc encodingul cu care le salveaza PAWNO, am incercat multe encoding-uri si nu am gasit-o pe cea potrivita.

Descarcare:

Github - https://github.com/WopsS/PawnPlus/re...ag/v0.4.7-beta

 

Daca gasiti un bug raportati-l aici.
Daca aveti o idee spuneti-o aici.

Link to comment
Share on other sites

Actualizarea 0.4.8:
 
Bug-uri rezolvate:

  • Bug-ul cu caracterele salvate cu PAWNO raportat de Malganys.

Descarcare:
Github - https://github.com/WopsS/PawnPlus/re...ag/v0.4.8-beta
 
Note:

  • Aceasta problema a fost rezolvata citind toti biti din fila .pwn si decodati toti biti cu encoding-ul 1252. Dar atunci cand o sa deschideti aceasta fila cu Notepad++ o sa vedeti caractere negre. O sa trimit aceasta problema la NotePad++.

Daca gasiti un bug raportati-l aici.
Daca aveti o idee spuneti-o aici.

 

 

P.S: Scuze pentru dublu post ...

Link to comment
Share on other sites

Esti penibil =]]


Felicitari WopsS ca ai reusit o actualizare asa rapida

 

Nu inteleg ce tot ai cu KnowN. de iti gasesti ceva de comentat la fiecare postare a lui, mai bine taci si iti vezi de treaba .

 

WopsS, asa cum ti-am zis, programul este ok, imi place si ar fi pacat sa renunti la acest proiect ...

Link to comment
Share on other sites

 

Nu inteleg ce tot ai cu KnowN. de iti gasesti ceva de comentat la fiecare postare a lui, mai bine taci si iti vezi de treaba .

 

WopsS, asa cum ti-am zis, programul este ok, imi place si ar fi pacat sa renunti la acest proiect ...

Bine ca ia zis-o altcineva inafara de mn :))

Edited by KnowN .

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Nu inteleg ce tot ai cu KnowN. de iti gasesti ceva de comentat la fiecare postare a lui, mai bine taci si iti vezi de treaba .

 

WopsS, asa cum ti-am zis, programul este ok, imi place si ar fi pacat sa renunti la acest proiect ...

Imi place si mie Pawn asta :) e chiar cu mult mai bun de cit ala vechi :-?

Edited by .AlBeeR.

Romania Stunt Forever » Fun/Stunt/Drift/Minigames/Race/Derby/DM/CnR

IP : 188.212.106.49:7777

SA-MP Version : 0.3z-R4

Admin FREE! Join US !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Actualizarea 0.4.9:

Implementari:

  • Toate functiile din SA-MP, chiar si cele noi din versiunea 0.3.7.
  • Dublu click in consola. Atunci cand cineva apasa de doua ori click stanga in fereastra Output programul o sa il duca la lini unde este eroarea / warningul, daca fisierul nu a fost deschis, il va deschide.
  • Textul selectat va fi automat introdus in fereastra Find / Replace.

Probleme rezolvate:

  • Fixat butonul Checking For Updates. Daca cineva apasa de mai multe ori pe el acesta dadea o eroare neasteptata.
  • Eroarea neastepata pentru status atunci cand se apasa la un interval mai mic de 5 secunde
  • Problema cu colorarea anumitor cuvinte.

Descarcare:

Daca ati gasit un bug raportati-l aici.
Daca aveti o idee spuneti-o aici.

Note:

  • Toate include-urile au fost actualizate pentru versiunea 0.3.7. Daca vreti sa faceti un downgrade copiati fisierele vechi in ApplicationDirectoryPawninclude.
  • Cred ca o sa inlocuiesc editorul curentu cu ScintillaNET din cauza memoriei consumate, cum era prima versiune de PawnPlus.
Link to comment
Share on other sites

 

In primul rand , imi place la notepad++ ca pot  sa imi aleg combinatia de taste pentru complilatie(CTRL+ALT+F5 :wub: )

In al 2-lea , are consola in jos , si daca intampin mai multe erori, mie mult mai comod sa le vad jos, si sa trec de la 1 la alta , in mod foarte simplu fara sa mai compilez  sa aflu care is liniile de la urmatoarele erori.

In al 3-lea rand are in partea sus o bara speciala pentru scripturi , gen imediat ma uit la mai multe scripturi fara sa mai selectez din bara de langa start scriptul dorit, si posibilitatea de a incurca scripturile este extrem de minima , deoarece la Notepad++ arata numele scriptului , dar la celelalte arata in bara de langa start arata doar numele programului , nu si numele scriptului..

In al 4-lea rand si ultimul deocamdata , il folosesc de destul timp si m-am obisnuit cu textura si modelul lui + ca are si multe setari pentru pluginuri(php, html, chiar daca nu ma pricep la aceste limbaje , vreau sa ma apuc sa le invat) si are si linie de a selecta orice limba.

Sugestie: Daca tot am pomenit de limba , ar fi interesant sa vorbesti cu cei de pe Sa-Mp.Com sa te ajute sa il traduci in mai multe limbi , nu doar in engleza(adica si cand spune "invalid..." sau "never used ...." sa fie tradus sti) ;) ar fi interesant sa faci si chestia asta.

 

Alte motive nu imi vin acum in minte:D

Link to comment
Share on other sites

Cateva raspunsuri:

 

1. O sa fac si eu asta in viitor, este deja in plan de ceva timp.

2. Aici m-am gandit sa fac si eu chestia asta, dar nu prea cred, ma mai gandesc.

3. Asta nu inteleg ...

4. Mai multe limbi deja sunt in plan, poti sa te uiti pe GitHub.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.