Jump to content

PawnPlus IDE - alternativa PAWNO


WopsS

Recommended Posts

  • 10 months later...

Actualizarea 0.5.0:

Schimbări:

  • Rescris program de la zero.
  • Prima dată când o să deschideţi program o să descarce include-urile pentru SA-MP şi compilerul PAWN (versiunea lui Zeex).
  • Fiecare proiect conţine un fişier numit includes, toate include-urile din acest fişier o să fie copiate în fişierul Pawn şi vor fi şterse după ce compilarea se va termină.

Descărcări:

Note:

  • Dacă ați găsit un bug raportați-l aici.
  • Dacă aveți o idee spuneți-o aici.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Actualizarea 0.5.1:

Probleme rezolvate:

  • Problema atunci cand un utilizator incerca sa compileze un fisier .pwn iar programul dadea crash (fara sa fie deschis un proiect).
  • Problema cu consola de la compilator cand dadeai dublu click pe o linie goala programul dadea crash.
  • Problema atunci cand o eroare era intr-un include acesta nu se deschidea daca se selecta linia cu eroarea.

Descărcări:

Note:

  • Dacă ați găsit un bug raportați-l aici.
  • Dacă aveți o idee spuneți-o aici.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, WiDuAlK.SaMp said:

SCZ, nu am fost atent, deci sa importezi proiectul si sa folosesti include-urile doar din GM, nu si din %appdata

Alea din %appdata%\PawnPlus\Pawn\Includes sunt cele de la SA-MP (cele necesare), cele din Proiect\includes sunt cele pe care le folosesti tu in proiect..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WiDuAlK.SaMp said:

pai sa foloseasca doar cele din proiect, nu si din Includes, pentru ca cele din Includes sunt existente in proiect

Pai cele din %appdata%\PawnPlus\Pawn\Include sunt cele de la SA-MP (exemplu a_samp, a_vehicles, etc.), iar cele din proiectul tau care le ai in fisierul includes sunt cele facute de tine sau iti trebuie neaparat in proiectul pe care il faci, dar nu iti trebuie in alte proiecte.

Link to comment
Share on other sites

Actualizarea 0.5.2:

Probleme rezolvate:

  • Problema atunci când un utilizator voia să folosească programul când nu avea acces la internet.

Schimbări:

  • Adăugat meniu când apeşi click-dreapta în Project Explorer.
  • Schimbat sistemul de limba (dacă vrei să traduci aplicaţia accesează următorul link).

Descărcări:

Note:

  • Dacă ați găsit un bug raportați-l aici.
  • Dacă aveți o idee spuneți-o aici.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 12/14/2015 at 20:30, WopsS said:

Actualizarea 0.5.2:

Probleme rezolvate:

  • Problema atunci când un utilizator voia să folosească programul când nu avea acces la internet.

Schimbări:

  • Adăugat meniu când apeşi click-dreapta în Project Explorer.
  • Schimbat sistemul de limba (dacă vrei să traduci aplicaţia accesează următorul link).

Descărcări:

Note:

  • Dacă ați găsit un bug raportați-l aici.
  • Dacă aveți o idee spuneți-o aici.

 

Genial, așteptăm cât mai multe update-uri folositoare, gen auto aranjarea aceea smecheră de la notepad ++ <3 aia mă dă gata, ti-e drag să lucrezi intr-un gm curat

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Netistul said:

Genial, așteptăm cât mai multe update-uri folositoare, gen auto aranjarea aceea smecheră de la notepad ++ <3 aia mă dă gata, ti-e drag să lucrezi intr-un gm curat

Nu stiu ce face aranjarea aia.

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, WopsS a spus:

Nu stiu ce face aranjarea aia.

Cred ca se referea la optiunea aia care iti completeaza automat.

EDIT: Printre primele lansari de la el nu prea puteam sa il folosesc,nu era prea bun,dar acum e foarte bun si il pot folosi foarte bine cu un aspect care imi place :D Un IDE foarte bun,felicitari ! :)

Edited by Transkrey

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Ai un bug destul de mare, am instalat programul in folderul pawno al serverului acum sa vad daca merge, si cand am dat uninstall, mi-a sters tot folderul pawno inclusiv incledurile, deci daca nu aveam salvat pe stick probabil as fi facut includeurile de la 0

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mister said:

Ai un bug destul de mare, am instalat programul in folderul pawno al serverului acum sa vad daca merge, si cand am dat uninstall, mi-a sters tot folderul pawno inclusiv incledurile, deci daca nu aveam salvat pe stick probabil as fi facut includeurile de la 0

Include-urile nu se pun acolo, se pun in fisierul proiectului intr-un fisier numit includes. Apropo, in folderul de instalare nu se pune nimic in afara de ce pune installer-ul.

Link to comment
Share on other sites

stiu dar eu aveam asa

serverul(unde se afla filterscripts plugins etc)/ pawno/includes

eu in pawno l-am instalat si cand am dat uninstall a sters tot ce era in pawno, chiar daca fisierele nu erau in pawnoplus

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mister said:

stiu dar eu aveam asa

serverul(unde se afla filterscripts plugins etc)/ pawno/includes

eu in pawno l-am instalat si cand am dat uninstall a sters tot ce era in pawno, chiar daca fisierele nu erau in pawnoplus

Nu il instalezi acolo, il instalezi in C.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.