Jump to content
  • 0

Problema JunkBuster


Eklips93

Question

Nume:Eklips
Problemă întâlnită: Am adaugat un script cu pariuri si nu ma lasa sa castig bani daca am 10$ si castig 100$ imi lasa doar 10$ nu mi da si pe ceii 100$ ...
Ce am încercat până acum: Sa scot junkbusterul dar nu se poate nu pot compila gamemodul
Codul sursa/Log/Altele:

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Foloseste un anti money hack bun,nu folosi Junkbuster,ala iti ia toti banii daca nu ai setarile facute la el.

Are dreptate eklips93 , ai deviat de la subiect

 

Nume:Eklips

Problemă întâlnită: Am adaugat un script cu pariuri si nu ma lasa sa castig bani daca am 10$ si castig 100$ imi lasa doar 10$ nu mi da si pe ceii 100$ ...

Ce am încercat până acum: Sa scot junkbusterul dar nu se poate nu pot compila gamemodul

Codul sursa/Log/Altele:

la junkbuster ai acolo la primele linii, un include [pawn]#include  <junkbuster>

sau

#include <moneyhack>[/pawn]

punele tu " // " in fata pentru a o anula adica

//#include <junkbuster>

//#include <moneyhack>

Edited by WiDuAlK.SaMp
Link to comment
Share on other sites

Sistemu de dat bani e facut pe junkbuster , am facut asta am sters tot si imi dadea eroare la pawno deci ..

[pawn]#define GivePlayerMoneyEx(%0,%1) SetPVarInt(%0,"Money",GetPlayerMoneyEx(%0)+%1),GivePlayerMoney(%0,%1)
#define ResetPlayerMoneyEx(%0) SetPVarInt(%0,"Money",0),ResetPlayerMoney(%0)
#define GetPlayerMoneyEx(%0) GetPVarInt(%0,"Money")[/pawn]

Astea sunt la define , daca doriti sa m ajuti va dau adresa mea de mes /skype si vedeti mai bine :D

Link to comment
Share on other sites

Am umblat ceva timp prin JunkBuster , Junk NU ARE functie care sa dea bani unui player cu o anumita comanda , ai in GM / FS vre-o comanda ascunsa care da bani. Cauta acea comanda.

 

PS: JunkBuster NU iti reseteaza banii la 0 ba din potriva , iti scade din bani cati ti-ai dat cu hack-ul respectiv. Ex: Am $3.000 cu hack-ul imi dau $1.000 , deci voi avea $4.000 , JunkBuster intra in "actiune" ca a detectat o crestere de bani si in acel moment imi va scoate $1.000 si voi avea inapoi $3.000. Succes.

 

 

PS2: Sa nu-ti mai scada banii de la acel FS , pune #include <JunkBuster>  ( Explicatiile de mai sus le-am spus pentru toti nu pentru tine. )

Edited by Ph0eniX
public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Daca ai nevoie doar de Anti Money-hack s-ar putea sa creez eu unul daca am timp. Pana atunci eu iti recomanda sa downloadezi alt JunkBuster ( Nu am link ) si sa vezi daca face la fel , daca face la fel este din scriptu' tau.

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Am umblat ceva timp prin JunkBuster , Junk NU ARE functie care sa dea bani unui player cu o anumita comanda , ai in GM / FS vre-o comanda ascunsa care da bani. Cauta acea comanda.

 

PS: JunkBuster NU iti reseteaza banii la 0 ba din potriva , iti scade din bani cati ti-ai dat cu hack-ul respectiv. Ex: Am $3.000 cu hack-ul imi dau $1.000 , deci voi avea $4.000 , JunkBuster intra in "actiune" ca a detectat o crestere de bani si in acel moment imi va scoate $1.000 si voi avea inapoi $3.000. Succes.

 

 

PS2: Sa nu-ti mai scada banii de la acel FS , pune #include <JunkBuster>  ( Explicatiile de mai sus le-am spus pentru toti nu pentru tine. )

A spus bine Ph0eniX,dar trebuie sa ii faci setarile la JunkBuster,asta nu il bagi asa ca un fs si #include <JunkBuster>.De aceea voi spuneti ca JunkBusteru e cel mai neperformant AntiCheat.

And Eklips nu se face reclama la id de skype.Poti sa il pui la profilul tau.

 

Poftim JunkBuster 11 fara setari facute.

http://www.mediafire.com/download/8sfi4fcii3qsrdl/JunkBuster11.zip

PS:Ca sa ii faci setarile intrii in scriptfilles si dai pe Junkbuster.cfg,sau urmezi instructiunile in INSTRUCTIONS.TXT

Edited by Adrian_Petre

 

 

Link to comment
Share on other sites

NIMENI nu ajuta in particular , ti-am spus si eu si altii destul de clar :) ce si cum  , iti merge bine nu-ti merge spune sa dau t/c

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Nu reusesc nu stiu ce se afla in gamemode ma poate ajuta cineva in particular va rog ? ..

 

Pai, daca nu stii ce este cu gamemode-ul si nu stii programare/scripting, cum ai vrea sa te ajutam? Aici este o sectiune in care te ajutam/iti dam sfaturi nu in care iti facem serverul.. Poti cauta un scripter care sa lucreze pe gratis pentru asta, dar in cele mai multe cazuri ei iti vor cere bani.

Rate me :)

Link to comment
Share on other sites

Am umblat ceva timp prin JunkBuster , Junk NU ARE functie care sa dea bani unui player cu o anumita comanda , ai in GM / FS vre-o comanda ascunsa care da bani. Cauta acea comanda.

 

PS: JunkBuster NU iti reseteaza banii la 0 ba din potriva , iti scade din bani cati ti-ai dat cu hack-ul respectiv. Ex: Am $3.000 cu hack-ul imi dau $1.000 , deci voi avea $4.000 , JunkBuster intra in "actiune" ca a detectat o crestere de bani si in acel moment imi va scoate $1.000 si voi avea inapoi $3.000. Succes.

 

 

PS2: Sa nu-ti mai scada banii de la acel FS , pune #include <JunkBuster>  ( Explicatiile de mai sus le-am spus pentru toti nu pentru tine. )

ai dreptate si tu Ph0eniX , dar nu in totalitate. JunkBusterul iti mananca din bani deoarece, am avut si eu aceeasi problema.Am pus jobul lui taifunX (apicultor) si imi dadea banii , dar mii si scadea, dupa ce am pus " //" in fata la junkbuster nu mii mai scadea, de aceea e mai bine sa ai un script anti money decat junkbuster

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate si tu Ph0eniX , dar nu in totalitate. JunkBusterul iti mananca din bani deoarece, am avut si eu aceeasi problema.Am pus jobul lui taifunX (apicultor) si imi dadea banii , dar mii si scadea, dupa ce am pus " //" in fata la junkbuster nu mii mai scadea, de aceea e mai bine sa ai un script anti money decat junkbuster

 Incearca scriptu facut de mine , si lasa un reply acolo daca are bug sau nu

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Pai un junk buster NU se baga si in gm...cred ca ai luat altceva dp net , in GM se baga doar #define < junk... > nimic altceva

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Nu ajut in privat , am explicat destul de clar ce cand cum si unde , daca nu intelegi reciteste de sute de ori pana intelegi. Sau cere ajutoru' cuiva care ajuta in privat:) eu unu' nu ajut in privat nu vreau sa fiu frecat la cap si chestii

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.