Jump to content

Cel mai bun scripter ( nu doar Romania)


XStormiest

Recommended Posts

Cei mai buni scripteri sunt Y_Less, Kalcor, Calgon si multi altii care nici macar nu ii cunoastem, restu sunt doar scripteri.

Un scripter adevarat: face scripturi pentru a ajuta pe alti si pentru a face viata mai usoara altora dar si lui insasi

Un scripter adevarat, nu se foloseste de scripturi ca sa se faca cunoscut si admirat ( ba din contra va fi respins si ignorat )

Un scripter adevarat, nu are nevoie sa copie munca altuia, ci  doar 1 "linie" dar care sa-l ajute sa isi dea seama ce trebuie facut sau din care sa se inspire ci nu sa o copie

Un scripter adevarat, nu trebuie sa se lauda cu propria munca, ci ceialalti trebuie sa-l laudepe el.

Un scripter adevarat, trebuie sa invete mereu cate ceva nou

Un scripter adevarat, trebuie sa accepte cirtici constructive pentru a stii ce a gresit ci nu felicitari false care sa il faca sa creaza ca e perfect.

Iar din cate am observat generatia noua de scripteri din sa-mp face exact opusul acestor lucruri, crezand ca se afla la un nivel mai mae decat alti.

Bun hai sa va zic ceva: scrpting-ul e ca romana, doar ca este exact

Fiecare are stilul lui de a lucra (  identitare, functii, variabile ) chiar daca nu sunt adecvate acestea il ajuta foarte putin pe programator sa-si folosesasca logica si proprile idei pentru a putea intelege ce a facut si pentru a putea invata din experiente, greseli

Fiecare are creativitate, idei poate sa-si puna minta la incercare, sa faca lucruri care nici macar nu se credeau posibile in sa-mp dar in schimb ce se obtine  ? o groaza de copii de 12 anisori sau mai mici care fac exact opusul la ce am spus eu si se cred cei mai buni si cei mai tari scripteri din intreaga galaxie.

Adevarul e ca experienta pe care le-am trait de atunci si pana acum m-au facut sa realizez, ca defapt undeva peste cativa ani vor fi pe sa-mp copilasi de 8 ani care isi fac server fara ca macar sa stie cum se deschide un server.

Singurul exemplu pe care il am ca scripter este Y_Less restu doarl ii apreciez pentru ce fac ei.

Sincer de la un timp m-am ocupat mai mult cu C++ , pawn mai putin

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

bah, ce tot faceti atata tam-tam, ca-i nu stiu cine cel mai bun scripter....eu cred ca voi nu m-ati intalnit pe mine:)))

Inainte de a zice ceva, eu zic sa demonstrezi. Sau ai reinviat un topic degeaba?

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

bah, ce tot faceti atata tam-tam, ca-i nu stiu cine cel mai bun scripter....eu cred ca voi nu m-ati intalnit pe mine:)))

Sa stii ca am auzit de tine, Einstein de Romania :)) =))))

  • Upvote 3

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • WopsS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.