Jump to content

Cel mai bun scripter ( nu doar Romania)


XStormiest

Recommended Posts

Gandestete inainte sa comentezi Sonny, ca s-ar putea sa spui numai prosti

Poate l-a intrecut, poate nu .

Ce te intereseaza pe tine? + Zh3r0 e de 100x mai bun ca tine, aratami si mie un script extrem de frumos si foarte functional facut de tine, care sa aiba peste 4000+ lini

Am zis 4000 sa nu exagerez

SI dupa ai dreptul sa zici cine-i greu de cap, sau cine e praf etc...

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

Rock, daca inca nu l-ai intrecut pe zh3r0 in cunostinte inseamna ca esti greu de cap xD.

Hai sa dam timpul inapoi.

Din cate imi aduc eu aminte tu ai avut(sau inca ai) un amarat de rss-edit cu 20 de playeri zilnic pe el.

Acum 1 an maxim ai avut o cearta cu o alta comunitate plina de copii ca si voi.

Acum vii aici si te lauzi ca esti mai bun ca Gamer_Z sau ca Zh3r0?

Ca sa fii mai buni ca ei in primul rand trebuie sa renunti la atitudinea asta de "eu sunt cel mai bun, stiu tot, v-am intrecut pe toti", daca faci chestii de genul nimeni nu o sa te ia in serios.

Tu acum in ochii nostrii esti inca un copilas de 12 ani care vrea sa isi faca un "nume" pe forumul asta prin afirmatii false.

Daca erai bun cum pretinzi acum erai cineva, ori aici ori pe .com, dar in schimb cine esti?

Un nimeni.

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

Hai sa dam timpul inapoi.

Din cate imi aduc eu aminte tu ai avut(sau inca ai) un amarat de rss-edit cu 20 de playeri zilnic pe el.

Acum 1 an maxim ai avut o cearta cu o alta comunitate plina de copii ca si voi.

Acum vii aici si te lauzi ca esti mai bun ca Gamer_Z sau ca Zh3r0?

Ca sa fii mai buni ca ei in primul rand trebuie sa renunti la atitudinea asta de "eu sunt cel mai bun, stiu tot, v-am intrecut pe toti", daca faci chestii de genul nimeni nu o sa te ia in serios.

Tu acum in ochii nostrii esti inca un copilas de 12 ani care vrea sa isi faca un "nume" pe forumul asta prin afirmatii false.

Daca erai bun cum pretinzi acum erai cineva, ori aici ori pe .com, dar in schimb cine esti?

Un nimeni.

Adevarat!

El se crede "mare" scripter cu un serve "xSF" si "WoS" imbinate.. dar in rest e praf xD

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

@"Piatra" arunca o privire aici: http://forum.sa-mp.com/member.php?u=63576 [ 12 - 4 = 8ani .. e fain daca aveam 8 ani atunci ]

Stiu ca e fain sa stai dupa un monitor si sa arunci cu vorbe grele. Eu cred ca esti irascibil si duci lipsa de ceva...

Da tu ce ai realizat pana la urma? Am avut si eu proiectul meu SFS dar nu am avut timp sa-l continui. Eu ce am facut pana acuma am facut de placere si nu-mi pierd timpul inutil. Daca nu ai ce face in viata reala e treaba ta. Am lucrat in 4 ani si am invatat fara sa cer ajutorul decat lui Zh3r0 care mi-e prieten si lui Roach. Lui stuntman nu-i mai ajungi nici cu prajina la nas si acum am realizat de ce in 4 ani nu m-am chinuit macar sa-mi fac cont aici pentru ca toata lumea trebuie sa comenteze si sa "linguseasca" pe "sefi". Gireada poate sa confirme calitatile mele la fel si Next care il stiu aproape de cand joc sa-mp.

Ultimele lucrari realizate: System de masini private si Cops And Robbers minigame dezvoltat impreuna cu RoW.

HS: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=423069&highlight=harlem

Proiectul actual este serverul lui Next de Base Jump pe care il dezvoltam impreuna xD

@AdyUzzy1 tu mori de ciuda ca nu stii sa faci nici un cacat... si poti comenta ca nu ma deranjeaza.

server.php

Link to comment
Share on other sites

Pai atunci ce sa iti zic mai Sonny, imi pare rau ca ti-am zis ca nu ai facut absolut nimic.....

Nici eu nu am facut cine stie ce scripturi, recunosc asta dar o sa incerc sa ma imbunatatesc

In fine , cred ca ar fi momentul sa incetam cu cearta

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

Haa.

Am ce face in viata reala, tocmai de aia nu prea mai pierd timpul asa mult pe forumul asta, a venit vara, etc etc.

Bravo tie ca ai realizat. Dar daca tot ai reusit sa faci atatea nu te mai lauda ca pari un dobitoc cum am mai zis.

Serverul ala a fost inceput de mine si de el, am renuntat la proiect dupa multe neintelegeri si acum sunt curios unde o sa ajunga.

Bafta cu el si atat am avut de spus.

PS: Multi au invatat sa faca niste scripturi cat de cat complexe dar foarte putini stiu sa le si optimizeze sa mearga cat mai bine.

De exemplu Next(nu o spun cu rautate) si nu numai el, ce fac ei merge, dar in schimb nu e optimizat absolut deloc, folosesc metode vechi si mult prea complicate.

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

Stiu ce face NexT ... habar nu ai tu ce e in serverul meu care nah l-am inchis. Am folosit ca baza un WOS vechi care l-am cumparat cu 16$ de la Fa*** ... Nu mai seamana deloc cu WOS sau ce era. Si nu ma laud cu ce fac, doar iti arata ca stiu sa fac ceva si stiu ce e aia optimizare si poti comenta cat vrei ca tot iti dau ceata.

server.php

Link to comment
Share on other sites

Rock e un scripter bun , adevarat ;), Nu am ce comenta

Nu cred ca sunt nici macar la jumatatea nivelului pe care el il are

Adica a avansat foarte repede, cand eu deabia invatasem cum sa folosesc dini, el facuse deja primul lui sistem de vip

In fine, cel mai bun tot Y_Less ramane stai tu linistit ;)

[glow=red,2,300]Eram ironic,tot ce scriu e la vrajala.[/glow]

[glow=blue,2,300]SAMP.[glow=yellow,2,300]RSP-GAME[glow=red,2,300].NET[/glow][/glow][/glow]

Link to comment
Share on other sites

poti comenta cat vrei ca tot iti dau ceata.

Vai tu modestule, vezi sa nu ti se aplece.

EDIT:

....stiu ce e aia optimizare...

Nu zau.

Spune-mi ceva ce optimieaza foreach. (Nu te chinuii, asta nu vei gasii in topicul oficial si este spus de Y_Less, nu e inventie de a mea)

Sau y_commands, sau BUD, sau sscanf, sau variabilele, sau memoria alocata scriptului, sau lag-ul, sau viteza de sincronizare dintre server si client.

Defapt nu vreau sa vad daca stii chiar toate astea, spunemi doar la foreach.

Nu spune ca nu stii, daca esti asa preocupat de optimizare e imposibil sa nu il folosesti.

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

foreach optimizeaza loop-urile si previne acele loop-uri infinite si desincronizare + ca pot produce lag.

BUD este un include care optimizeaza sql si il foloseste in cea mai buna metoda. y_commands este cv mai rapid decat zcmd dar in continuare cred ca,  Kalcor ar trebui sa implementeze o metoda mai eficienta avand in vedere cat de proasta este clasica metoda cu strcmp.

EDIT: Zh3r0 a fost printre cei mai buni, el nu mai scripteaza de aproape 1 an deci a ramas oarecum depasit.

server.php

Link to comment
Share on other sites

Nu e nimeni bun, fiecare are un nivel de scripting care mai creste, si SoNNy are un nivel de scripting destul de bun, si Rock, si toti nu pot sa compar pe nimeni, poate unu stie sa faca aia poate alalt altcv.

35012l1.png.aee1a3398b9bd9f8eec50574d2cd

Link to comment
Share on other sites

Sunt 2 tipuri de scripteri:

1. Cei care nu se lauda si stiu multe, si ceilalti utilizatori isi dau seama ca acea persoana este chiar buna, si incep sa-i admire.

2. Scripteri care se dau mare ca stiu ceva, pentru ca nimeni nu-i baga in seama.

PS> Zh3r0, chiar s-a numarat printre acei putini buni care erau, si, si mai putini care sunt acum.

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa stii limbajul de programare pentru a te numi scripter ,in concluzie nu trebuie sa faci gamemode-uri pentru a te numi scripter si desigur acest top se refera la sa-mp's gamemode's so ... change title  ;)

Voi infiinta primul forum Romanesc care va avea ocazia sa ajuta utilizatori din strainatate in materie de SA-MP.

Scripterii interesati sa ma contacteze Y!M: samp.gfzone

Server: rp.gfzone.ro

Link to comment
Share on other sites

Nu mai schimbati subiectul ca pr...ti ... pe bune , aproape in fiecare topic se gaseste cineva care sa chimbe subiectul ...

OFF:

Lui stuntman nu-i mai ajungi nici cu prajina la nas

You wrong , stuntman e foarte de treaba , nu il cunosc de mult , dar e de treaba ;)

Nu stiu cum se comporta cand e vorba de scripting , dar daca vrei sa ai o discutie cu el despre orice altceva e foarte de treaba ;)

Si te rog nu-mi ca-s lingusitor cum ai zis mai sus..

Asta e parerea mea si a multor altora , cred eu ;) , bafta ..

Si hai sa trecem inapoi sa subiect...

1)Y_LESS

2)ZeeX

3)Nu mai cunosc altii :))=))

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.