Jump to content

Cel mai bun scripter ( nu doar Romania)


XStormiest

Recommended Posts

Care credeti ca e cel mai bun scripter din tot sa-mp, fara Kalcor ( el nu se pune...)

Eu zic asa:

Y_Less

Slice

Garsone

Ryder

System64

Icognito

Double-O-Seven (parca asa era numele lui)

Daca mai stiti voi alti mai ziceti ;) ( * nu va includeti pe voi, doar daca va zice altcineva)

Ma rog asta a fost parerea mea , acum vreau sa vad parerea voastra

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

ZeeX.

E chiar sub Y_Less.

Garsino nu e chiar asa bun deci las pune ultimul.

Asta e lista mea top 5.

Y_Less

ZeeX

Slice

Gamer_Z

Vince.

Pe incognito si 007 iati bagat in lista datorita streamer-ului si junkbuster-ului, ei altceva nu prea au facut.

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

1.Y_Less

2.Ryder

3.RuNix

4.xxSPEEDYxx

5.[.E.m.O.]K1DDU

6.[]stuntman[]

7.Rock

8.Darky

Si sunt sigur ca mai sunt multi

Voi credeti ca ei sunt cei mai buni ( ma refer la rock , runix speedy...etc ) deoarece nu stiti ce scripteri se afla pe .com..

Nu zic ca ei nu sunt buni ,

Dar sunt pe .com alti mult mai buni ca ei pe .com

Eu zic ca y_less ofc

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

Y_Less merita primul loc: a facut :

sscanf

YSI ( library : low level/high level.)

sscanf

Whirlpool ( l-a facut pentru SAMP, ca era deja facut)

Si multe altele.

Zeex: stiu ca afacut :

zcmd de care ne bucuram cu toti

Incognito: a facut streamerul pe care toti il folosi, Audio Plugin ( numai este acum folositor, dar totusi s-a chinuit la el, atunci zinand cont ca eram pe o versiune mai jos de 0.3d parca ( b, c, a)

Slice:

a imbunatatit SQl

a facut BUD

Si a facut multe scripturi tari

si Ryder ar mai merita: el a facut

rBits, Race System( care era mai de mult pe versiunile de stunt)

Si altele ...

Y_Less

Slice

Zeex

Icognito

Ryder

Si sincer Rock, stuntman astia , adevarat sunt buni scripteri nu comentez nimic

insa nu se compara cu ce au facut cei de pe sa-mp.com ( ma refer la cei buni)

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

NexT." post="144287" timestamp="1370071454"]

Voi ati clasificat doar din ce cunostinte stiti voi, pacat ca nu ii cunoasteti pe altii... sunt pe MTA scripteri care te lasa cu gura cascata, si ce au facut acolo au facut si in SAMP.

Nu poti compara MTA cu SA-MP corect :) ?

Link to comment
Share on other sites

NexT." post="144287" timestamp="1370071454"]

Voi ati clasificat doar din ce cunostinte stiti voi, pacat ca nu ii cunoasteti pe altii... sunt pe MTA scripteri care te lasa cu gura cascata, si ce au facut acolo au facut si in SAMP.

Pentru jocul MTA se foloseste limbajul LUA, pe cand pentru SA:MP se foloseste PAWN.Sunt doua limbaje diferite de programare (chiar daca sunt asemanatoare).

Link to comment
Share on other sites

Y_Less e tatal tuturor. In rest ceilalti nu prea au facut mare lucru. Au avut doar idei faine si ceva inspiratie "divina". Stiu ca stuntman are ceva cu mine dar si el ar trebui situat undeva in top 10 :P

Cat despre Gamer_Z ... pot face lejer ce a facut el in sa-mp, la fel si in PHP.

server.php

Link to comment
Share on other sites

[glow=red,2,300]Rock e cel mai bun scripter din galaxie[sunt modest vroiam sa zic univers],ar fi o rusine sa zic doar de pe planeta.[/glow]

[glow=blue,2,300]SAMP.[glow=yellow,2,300]RSP-GAME[glow=red,2,300].NET[/glow][/glow][/glow]

Link to comment
Share on other sites

[glow=red,2,300]Rock e cel mai bun scripter din galaxie[sunt modest vroiam sa zic univers],ar fi o rusine sa zic doar de pe planeta.[/glow]

Rock e un scripter bun , adevarat ;), Nu am ce comenta

Nu cred ca sunt nici macar la jumatatea nivelului pe care el il are

Adica a avansat foarte repede, cand eu deabia invatasem cum sa folosesc dini, el facuse deja primul lui sistem de vip

In fine, cel mai bun tot Y_Less ramane stai tu linistit ;)

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

Rock e un scripter bun , adevarat ;), Nu am ce comenta

Nu cred ca sunt nici macar la jumatatea nivelului pe care el il are

Adica a avansat foarte repede, cand eu deabia invatasem cum sa folosesc dini, el facuse deja primul lui sistem de vip

In fine, cel mai bun tot Y_Less ramane stai tu linistit ;)

Chiar nu va inteleg.In loc sa aveti si voi putina indrazneala sa avansati in scripting, voi "venerati" alti scripteri.Sincer, nu am un "idol" in acest domeniu si nici fani (ca o mica paranteza, aici am fost modest, Y_Less este fanul meu 15.gif) si nici nu cred ca o sa am.Acum ca am spus astea, nu m-a consider un fel de scripter avansat (si nici nu sunt) dar ar trebui sa nu mai aveti "idoli" si sa incepeti sa fiti proprii vostri "idoli".Pace 67.gif!

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu va inteleg.In loc sa aveti si voi putina indrazneala sa avansati in scripting, voi "venerati" alti scripteri.Sincer, nu am un "idol" in acest domeniu si nici fani (ca o mica paranteza, aici am fost modest, Y_Less este fanul meu 15.gif) si nici nu cred ca o sa am.Acum ca am spus astea, nu m-a consider un fel de scripter avansat (si nici nu sunt) dar ar trebui sa nu mai aveti "idoli" si sa incepeti sa fiti proprii vostri "idoli".Pace 67.gif!

Sunt de acord doar pe jumatate in legatura cu ce ai zis.

E bine sa ai un "exemplu", nu ias zice chiar idol dupa care sa te ghidezi. Dar nici chiar sa il aclami peste tot sau sa il pupi in partea dorsala mereu.

Eu unul la inceput l-am luat pe Zh3r0 ca exemplu, dupa un timp am inceput sa ma inteleg bine cu el si acum inca vorbim uneori, am devenit prieteni.

Inca de la inceput visam sa ajung ca el, ba chiar sa il intrec, sa stiu mai multe ca el.

Inca nu am ajuns acolo dar nu mai e mult.

Deci oamenilor, gasiti o persoana care sa va inspire si incercati cat puteti de mult sa o depasiti, asa veti devenii mai buni!

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord doar pe jumatate in legatura cu ce ai zis.

E bine sa ai un "exemplu", nu ias zice chiar idol dupa care sa te ghidezi. Dar nici chiar sa il aclami peste tot sau sa il pupi in partea dorsala mereu.

Eu unul la inceput l-am luat pe Zh3r0 ca exemplu, dupa un timp am inceput sa ma inteleg bine cu el si acum inca vorbim uneori, am devenit prieteni.

Inca de la inceput visam sa ajung ca el, ba chiar sa il intrec, sa stiu mai multe ca el.

Inca nu am ajuns acolo dar nu mai e mult.

Deci oamenilor, gasiti o persoana care sa va inspire si incercati cat puteti de mult sa o depasiti, asa veti devenii mai buni!

Asta am vrut si eu sa spun, dar nu am gasit cuvintele.

Cat despre Gamer_Z ... pot face lejer ce a facut el in sa-mp, la fel si in PHP.

Cata modestie.

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca-l "venerez" pe Rock, pur si simplu am zis ca e mai avansat ca mine, asta recunosc

Nu sunt atat de bun, insa nici praf nu sunt, sunt la nivelul mediu, pot sa-l intrec daca vreau dar nu am facut asta, fiindca de la un timp nu prea m-am mai ocupat de scripting ( se aproprie examenul , da sunt a 8-a - 15ani) si nu prea mai am timp de scripting, sau sa fac vreun sv

In fine as putea sa intrec pe oricine insa in timp, fiindca nu ai cum sa faci asta din prima

Iar sa iei pe cienva ca exemplu este un lucru bun, dar sa-l pupi in dorsal ( sa nu folosesc cuvinte urate), atunci ai probleme grave

In lumea asta, inveti ceva nou in fiecare zi ;)

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.