Jump to content

Youtube Streamer


Nicolas

Recommended Posts

YouTube

Streamer v1.0

Dupa lansarea FilterScriptului  Youtube Player, unii dintre useri mi-au cerut sa fac si un include pentru a face streaming mai usor. Asa ca am decis sa îi ascult si sa fac acest include. Cum te ajuta asta? SIMPLU ! Poti pune ORICE melodie vrei si sa incluzi asta ORIUNDE vrei tu....CU O SINGURA LINIE !

Functions:

[pawn]

YoutubeStream(playerid, youtubeurl); // Functie pentru a reda o melodie

YoutubeStopStream(playerid); // Aceasta muzica v-a opri streamingul pentru playerid.

[/pawn]

Cum functioneaza?:

Da, este atat de simplu pregum se pare. Esti liber sa iei link-ul de youtube cum sau de unde vrei. Functina YoutubeStream functioneaza cu link-uri intregi de youtube (chiar daca id-ul videoului are 11 sau 12 caractere). A doua functie, YoutubeStopStream v-a opri streamingul melodiei curente aratand urmatorul mesaj: "Youtube streaming was stoped".

1: V-a trebui sa incluzi asta in scriptul tau:

#include <youtube>
2: Poti folosi cele 2 functii unde doresti tu... Pentru a reda o melodie, foloseste..
YoutubeStream(playerid, youtubeurl);
Pentru a opri streamingul undei melodii pentru un user, foloseste..
YoutubeStopStream(playerid);

If you type incorrect or invalid URL, a red message will be showed for PlayerID saying the URL is invalid, you can change that as you want..

Altceva?:

Da, in scurt timp o sa fac versiunea 2.0 in care , ca si la filterscript, o sa adauga optiuni pentru a obtine informatii despre melodie: Nume, durata...etc

O sa adauga si support TinyURL pentru a scurta link-urile(atat pentru fs cat si pentru include)

Descarca:

v1.0 - Include file

Link to comment
Share on other sites

Nu e cine stie ce streamerul asta. Te folosesti de include a_http. Si in plus siteul face mai toata treaba..

Dar bravo e ceva nou...

Nu am spus niciodata ca este ceva "extraordinar". Am postat FS'ul ca un tool pentru useri si apoi ei mi-au cerut sa fac si un include ca sa il poata folosi mai usor.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mi-am pus si eu acest include inpreuna cu fs-ul facut de tine pe server..dar nu il ia....cand scriu youtube imi apare acel tabel daca cand dau click acolo nu apare sa scriu linkul youtube..

youtube.in e doar pt windows?..eu am host pe linux.

Nu ca youtube-ul e doar pentru windows, ci scriptul este doar pentru windows, este de la HTTP banuiesc, nu merge bine pe linux. Dialogul nu-ti apare pentru ca el coincide cu alt dialog de pe server, schimba ID-ul dialogurilor din FS Youtube Streamer.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.