Jump to content

Servicii Scripting


Remy1738

Recommended Posts

Nume: Remy1738
Vârstă: 18 ani
Experiență: O treime din viață.

Back in the days, când SA:MP se afla în perioada sa de glorie, m-am apucat de scripting dintr-un motiv clasic: Voiam propriul meu server după placul meu.
De atunci, am tot scriptat în anonimat. Astăzi, vreau să ies puțin din zona mea de confort, so:

Ofer servicii scripting contra cost. Evident, prețul este stabilit în privat în funcție de sistem.
Țin să menționez că nu vreau să rămân scripter în nicio comunitate. Am mai încercat în trecut și nu a fost benefic nici pentru mine nici pentru comunitatea respectivă.

La ce mă pricep?
1 Design (TextDraw-uri). Nu sunt vreun mare artist, însă lumea (în general) spune că am gusturi bune.

smallform1.png.f7c816c35c35f34453bca6b67f2ecd8b.png

smallform2.png.0daf09dd4f24543545c269ecba907a67.png
2 Atenție la detalii.

meme.jpg.1d63648d84779d4604d751d3a6a8cf15.jpg

Ce am realizat în toți acești ani?
Pe lângă experiența acumulată (cel mai important lucru, după părerea mea).
1 Am scris un timer bazat strict pe Unix Time.

timer.thumb.png.df258a453518c3965302c2ef3ce1e1a3.png
Pro: Precizie | Nu consumă multe resurse | Rapid
Con: Un pic cam greu de folosit dacă ești începător | Nu poate fi făcut per-player
2 Am creat funcții precum IsPasswordStrong într-un mod mult mai simplu față de cum am văzut la alți scripteri. (Atenție, nu critic pe nimeni!)
3 Am făcut o librărie ce conține o funcție simplă care returnează numele adevărat al tuturor vehiculelor din GTA San Andreas.meme2.png.d4c841e3f8123a52c7242f81882e1a4f.png

CVT.txt Le-am testat pe toate folosind o copie originală a jocului.

Desigur, au fost mai multe, însă acestea consider că merită menționate.

Remy1738#0001 on Discord

Edited by Remy1738
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sincer, din ce vad eu aici, chiar imi place. La faza cu "atentie la detalii" am observat instant detaliul la care faceai referire, exact asa imi place si mie sa arate. 

Nu prea sunt eu fanul unor astfel de TextDraw-uri, insa asta nu inseamna ca nu sunt bune si ca altora nu le-ar placea.

Din ce vad aici... nimic de reprosat, imi place ce vad. Din partea mea ai +1, multa bafta iti doresc!

Edited by LiNNx
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, sincer, nu mai joc sa:mp, dar pe un server facut de tine as juca. Ai gusturi asemanatoare cu ale mele, ceea ce-mi place este ca e modern si elegant.
Nu te cunosc personal, dar as recomanda din cate am vazut. Succes la clienti!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2021 at 10:01 AM, DanielSy said:

Pana nu vad un pic de cod nu zic nimic. 

 

imi place ca tu te bagi, te dai mare scripter dar daca te pun sa faci ceva in pawno simplu fara include-uri imi spui ca te injur =))))

+1 pentru @Remy1738imi place descrierea

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Wreeper said:

imi place ca tu te bagi, te dai mare scripter dar daca te pun sa faci ceva in pawno simplu fara include-uri imi spui ca te injur =))))

+1 pentru @Remy1738imi place descrierea

ma faci sa rad baiatule te bagi singur in seama :)) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
9 hours ago, axelutz said:

faci gm de la 0 contra-cost + servicii ulterioare de scripting ( probabil salariu lunar sau per update ) ??

Da, fac Gamemode-uri de la 0 + Update-uri ulterior, însă restul detaliilor le discutăm pe Discord.
Remy1738#0001 dacă vrei să vorbim.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.