Jump to content

GameMode Ruby Nephrite [BIG UPDATED] Edited by AndreiGB


AndreiGB

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Salut, urat gamemode, sincer, este chiar foarte urat, am primit extrem de multe erori, si n-am modificat nimic prin el, decat datele de conectare la baza de date din ongamemodeinit, am stat sa le rezolv pe toate (erorile), ca apoi sa imi dau seama ca e un cacat de gamemode,  -1.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
La 20.07.2018 la 3:12, KsenonRPG a spus:

Daca nu, sti ce postezi pe un site nu-l baga are prea multe buguri nu are nici o masina la nici o factiune si pe + nu zic ca vreau gm de pe net fara nici un bug dar nu poti face nimic de buguri

Esti tu prea nob si nu sti sa scriptezi si vrei totu mura in gura, eu am ajuns la un edit frumos si nobug 25 de factiuni si optimizat cat de cat.

Edited by saker
Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2018 at 8:57 PM, DaNl said:

Salut, urat gamemode, sincer, este chiar foarte urat, am primit extrem de multe erori, si n-am modificat nimic prin el, decat datele de conectare la baza de date din ongamemodeinit, am stat sa le rezolv pe toate (erorile), ca apoi sa imi dau seama ca e un cacat de gamemode,  -1.

Dani esti atat de prost incat prin ceea ce ai spus, ma faci sa imi dau seama ca nu sti sa faci o conexiune cu baza de date si mai vii si cu duma ca ai primit extrem de multe erori.

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2018 at 5:16 PM, RaduAndrei said:

Salut, am revenit cu o noua intrebare, de ce cand ma loghez cu aceeasi parola pe care am folosit-o cand m-am inregistrat imi zice ca nu e buna? Nu am prea multe cunostinte in legatura cu  scriptat-ul dar sa scriu de 2 ori acelasi lucru sunt capabil.

Aici am o poza cu conectarea la baza de date pe care am facut-o, in caz ca nu e corecta ma poti ajuta corectand-o ? Este pe localhost . Poza : 6MErIff.png

Daca nu ai inteles care imi este problema it ipot face un video cu acest lucru sau doar ss, depinde cum vrei. Ar fi foarte amabil din partea ta sa ma ajuti, sunt nou in scripting-ul unui server de samp si am gasit ceva atractiv in asta, as vrea sa continui. Mersi de atentie!

Trebuie sa faci conexiunea cu baza de date prala.  Trebuie localhost root si numele bazei de date si trebuie sa ai xamp sa poti avea acces la phpmyadmin

Edited by sk1ZoOr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Am inceput si eu sa ma experimentez inca invat scripting nu ma pricep excelent dar pe baza de inceput buna. Voi testa.

Am vazut ca are cateva warninguri

 

C:\Users\xxxx\xxxx\xxxxx\GB project\pawno\include\YSI\y_hooks/impl.inc(3119) : warning 219: local variable "rx" shadows a variable at a preceding level
C:\Users\xxxx\xxxx\xxxxx\GB project\pawno\include\YSI\y_hooks/impl.inc(3119) : warning 219: local variable "ry" shadows a variable at a preceding level
C:\Users\xxxx\xxxx\xxxxx\GB project\pawno\include\YSI\y_hooks/impl.inc(3119) : warning 219: local variable "rz" shadows a variable at a preceding level
C:\Users\xxxx\xxxx\xxxxx\GB project\gamemodes\gbproject.pwn(208) : warning 201: redefinition of constant/macro (symbol "strcpy(%0,%1,%2)")
Pawn compiler 3.2.3664              Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


4 Warnings.
 

Edited by GeorgeAdv
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

AndreiGB gamemode este un gm frumos nam ce zice dar daca doresti nu vreu sa zic daca vr sa faci un gm de la 0 daca vrei sau mai bine sa  sa faci un gm  unic as da o ideie sa fie cumva daica sa iesi un caine si sa te plmbi cu el dar sampul asta nu mai ce a fsot odata.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.