Jump to content

Ofer servicii scripting


razvanduciuc

Recommended Posts

Salutare, ma numesc Razvan, am 24 de ani si lucrez in pawno de aproximativ 5 ani jumate.

Ofer servicii scripting, optimizare sau fac sisteme pentru servere.

Fiecare serviciu este contra-cosot. Depinde de serviciile dorite.

Optimizare gamemode - de la 5 la 15 euro.

Sisteme - de la 5 la 30 euro.

Rezolvarea bug-urilor - de la 5 la 20 euro.

Sisteme adaugate pe include pentru optimizare si rulare mai buna minim 5 euro.

Mapping - de la 5 euro minim "La mapping nu ma descurc prea bine, dar ma descurc destul de ok".

Modalitate de plata - Paysafe, Paypal sau Transfer bancar BRD.

Am si 2-a paneluri pentru servere de samp, le pot pune pe orice gm. Am nevoie de baza de date a voastra goala si cu un cont pe ea pentru a sti cum sa il sincronizez.

Fac desing la forum minim 5 euro.

Revin cu edit cu poze si video a creatilor mele, am facut acest topic de pe telefon si nu sunt acasa sa iau pozele sa le incarc pe un site ceva, videoclipurile sunt unele pe youtube, a anumitor sisteme. 

Cine este interesat de ceva anume imi poate scrie in privat. 

ATENTIE - Nu fac parteneriat cu o comunitate sa fiu scripterul lor. "Am mai facut parte din asa ceva si am fost stresat prea tare pentru suma oferita de fondator", din acest motiv nu mai fac asa ceva, am si eu servici, am server si nu pot sta la cheremul fiecaruia pentru a le face gm.ul pentru o suma mica de bani.

Detalii cu panel.urile o sa primiti in data ce imi revine domeniul meu, sa le uploadez si sa fac un cont de testat, sa puteti testa tot ce este pe fiecare panel.

ATENTIE - Panelurile nu au vulnerabilitati, nu poate sparge nimeni acel panel prin metoda inspect element. Garantat 100%.

Fiecare serviciu este platit inainte de a ma apuca eu de treaba.

Cand ati facut plata si este confirmata din ambele parti ma apuc de treaba. Nu sunt tepar, dar nici nu vreau sa am de aface cu asa copilasi.

Simplu motiv la care as putea face ceva pentru a nu primi teapa este de a primi banii inainte de a scripta.

Multumesc frumos, sper ca m.ati inteles ce am avut de spus!

  • Like 1

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, razvanduciuc said:

Sisteme adaugate pe include pentru optimizare si rulare mai buna minim 5 euro.

Nu are nicio treaba optimizarea cu sursa codului [include / gamemode].

 

25 minutes ago, razvanduciuc said:

ATENTIE - Panelurile nu au vulnerabilitati, nu poate sparge nimeni acel panel prin metoda inspect element. Garantat 100%.

Vulnerabilitati gasesti si in site-uri foarte mari, sansele ca in panelul tau sa nu fie sunt aproape de 0 :D

 

Succes !

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lunoxx said:

Nu are nicio treaba optimizarea cu sursa codului [include / gamemode].

Asta este doar parerea ta.

Vulnerabilitati gasesti si in site-uri foarte mari, sansele ca in panelul tau sa nu fie sunt aproape de 0 :D

Nu stiu unde ai gasit tu asa ceva. Pe site-urile asa mari. Aratami vulnerabilitati pe wix.com, e un site foarte mare cu un potential urias global.

Succes !

Mersi!

 

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
8 minutes ago, Schwartzkopf. said:

Recomand cu incredere! Se pricepe si e serios.

Si e pe moca in mare parte. 

Mersi pentru recomandare, sa ma anunti cand mai ai nevoie de ceva. Razvan este aici sa te ajute cu mare drag! :)

Cu stima si respect, al vostru "Razvan".

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, KripToN. said:

Nu am auzit prea multe despre tine, dar mi-a placut Dialog creator:)

Recomand +1

Multumesc frumos, am ajutat pe multi.

Cu stima si respect, al vostru "Razvan".

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2018 at 10:36 PM, razvanduciuc said:

Salutare, ma numesc Razvan, am 24 de ani si lucrez in pawno de aproximativ 5 ani jumate.

Ofer servicii scripting, optimizare sau fac sisteme pentru servere.

Fiecare serviciu este contra-cosot. Depinde de serviciile dorite.

Optimizare gamemode - de la 5 la 15 euro.

Sisteme - de la 5 la 30 euro.

Rezolvarea bug-urilor - de la 5 la 20 euro.

Sisteme adaugate pe include pentru optimizare si rulare mai buna minim 5 euro.

Mapping - de la 5 euro minim "La mapping nu ma descurc prea bine, dar ma descurc destul de ok".

Modalitate de plata - Paysafe, Paypal sau Transfer bancar BRD.

Am si 2-a paneluri pentru servere de samp, le pot pune pe orice gm. Am nevoie de baza de date a voastra goala si cu un cont pe ea pentru a sti cum sa il sincronizez.

Fac desing la forum minim 5 euro.

Revin cu edit cu poze si video a creatilor mele, am facut acest topic de pe telefon si nu sunt acasa sa iau pozele sa le incarc pe un site ceva, videoclipurile sunt unele pe youtube, a anumitor sisteme. 

Cine este interesat de ceva anume imi poate scrie in privat. 

ATENTIE - Nu fac parteneriat cu o comunitate sa fiu scripterul lor. "Am mai facut parte din asa ceva si am fost stresat prea tare pentru suma oferita de fondator", din acest motiv nu mai fac asa ceva, am si eu servici, am server si nu pot sta la cheremul fiecaruia pentru a le face gm.ul pentru o suma mica de bani.

Detalii cu panel.urile o sa primiti in data ce imi revine domeniul meu, sa le uploadez si sa fac un cont de testat, sa puteti testa tot ce este pe fiecare panel.

ATENTIE - Panelurile nu au vulnerabilitati, nu poate sparge nimeni acel panel prin metoda inspect element. Garantat 100%.

Fiecare serviciu este platit inainte de a ma apuca eu de treaba.

Cand ati facut plata si este confirmata din ambele parti ma apuc de treaba. Nu sunt tepar, dar nici nu vreau sa am de aface cu asa copilasi.

Simplu motiv la care as putea face ceva pentru a nu primi teapa este de a primi banii inainte de a scripta.

Multumesc frumos, sper ca m.ati inteles ce am avut de spus!

ma ajtui te rog 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, AndreiB said:

ma ajtui te rog 

 

Cu, ce sa te ajut?

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Claudiu29 said:

Recomnd, de încredere și foarte bun, rezolva orice foarte repee! Mi-a optimizat gm-ul foarte repede și super bine. Recomand cu toată încrederea!

Mersi frumos

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Știi de 5 ani PAWN, dar nu știi că PAWNO e mediul de dezvoltare, iar PAWN e limbajul xD.

N-am auzit niciodată de tine și crede-mă activez de 3 ani aproape în domeniul SA:MP scripting.

Și ca să nu zici că poate-s eu surd sau orb de nu te-am auzit sau observat, din postările tale recente se vede experiența de "5 ani în PAWNO" (probabil te refereai că de 5 ani de zile tot te chinui să deschizi BigZone în PAWNO și să-l compilezi)

image.png.315cdcfc670aec27171585fbcd563942.png

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 19 ore, razvanduciuc a spus:

Si e pe moca in mare parte. 

Mersi pentru recomandare, sa ma anunti cand mai ai nevoie de ceva. Razvan este aici sa te ajute cu mare drag! :)

Cu stima si respect, al vostru "Razvan".

Rar mai gasesti oameni de astia. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kingsley 2.0 said:

Știi de 5 ani PAWN, dar nu știi că PAWNO e mediul de dezvoltare, iar PAWN e limbajul xD.

N-am auzit niciodată de tine și crede-mă activez de 3 ani aproape în domeniul SA:MP scripting.

Și ca să nu zici că poate-s eu surd sau orb de nu te-am auzit sau observat, din postările tale recente se vede experiența de "5 ani în PAWNO" (probabil te refereai că de 5 ani de zile tot te chinui să deschizi BigZone în PAWNO și să-l compilezi)

image.png.315cdcfc670aec27171585fbcd563942.png

 

Ti-ai facut cont doar sa comentezi in postarile mele? Copilas, daca nu sti nu te baga. Ce ai vazut tu acolo ai vazut, ce este in mintea fiecaruia nu ai tu de unde sa sti! 

Acum ca stim ce e PAWNO si PAWN de la tine iti dau si eu anumite detalii in legatura cu pawn si pawno, poate nu le stiu multi!

Pawno este programul folosit pentru a codifica si scrie codul pawn. Este un IDE simplu facut pentru editarea fisierelor pwn, puteti utiliza in continuare alte IDE-uri, cum ar fi si notepad ++, sublume text 2 sau sublime text 3, visual basi si multe altele. Trebuie doar sa stiti cum sa configurati un compilator personalizat si cam atat. 

Daca vrei tutoriale despre pawn si pawno sa imi spui, ca iti las cate-va linkuri aici.

Ceea ce am cautat eu acolo, ca sa intelegi si tu, acei mari scripteri pe care i-am vazut. 

"Ce nu sti sa faci", "Serios man", "Hai ma si tu esti mare scripter", la fel cum este si la tine "Știi de 5 ani PAWN, dar nu știi că PAWNO e mediul de dezvoltare, iar PAWN e limbajul xD.".

Ceea ce am cerut eu acolo era un include, care stai linistit ca eu lucrez cu gm-ul pe includuri, daca intelegi ce este pe includuri.

Dupa cum spune si in titlul topicului "Ma poate ajuta si pe mine careva sa imi faca harta asta pe .inc pentru a adauga cu include in GM, este o harta fy_snow" Era de stiut ce este acolo, doar pin faptul ca am cerut ceva "simplu" cum au spus toti doar ca nici unu nu stia sa faca acel mic si simplu lucru :)):)) 

Eu ceea ce vroiam acolo este sa vad daca stie careva sa spuna acel lucru, sa vad cati scripteri sunteti si care m-ar ajuta.. Dar se pare ca nimeni dintr-e cei care au comentat acolo in afara de o persoana care mi-a scris acolo si mi-a dat si pm cu acel include si a explicat cum sa fac sa functioneze. "Acea persoana se poate numi un "Scripter"" Ci nu voi care spuneti "vai nu sti sau serios man, e atat de simplu sa faci". Daca erai un scripter sau unu dintre cei care au comentat acolo, era un scripter explica si ajuta. Doar ca am vazut scripterii, doar critica si dau copy + paste din alte gm-uri in gm-ul lor, sau dau copy + paste din filterscripturi in gm-ul lor. Si au super sisteme!

Tu ai fost in stare sa iti faci un cont doar pentru a face o poza ca eu am cerut un cacat de mapa pe inc, dar nu ai fost in stare sa ajuti pe cineva cu ceva! :)) sa iti fie rusine pentru ce ai facut acum!

Edited by razvanduciuc

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, razvanduciuc a spus:

Ti-ai facut cont doar sa comentezi in postarile mele? Copilas, daca nu sti nu te baga. Ce ai vazut tu acolo ai vazut, ce este in mintea fiecaruia nu ai tu de unde sa sti! 

Acum ca stim ce e PAWNO si PAWN de la tine iti dau si eu anumite detalii in legatura cu pawn si pawno, poate nu le stiu multi!

Pawno este programul folosit pentru a codifica si scrie codul pawn. Este un IDE simplu facut pentru editarea fisierelor pwn, puteti utiliza in continuare alte IDE-uri, cum ar fi si notepad ++, sublume text 2 sau sublime text 3, visual basi si multe altele. Trebuie doar sa stiti cum sa configurati un compilator personalizat si cam atat. 

Daca vrei tutoriale despre pawn si pawno sa imi spui, ca iti las cate-va linkuri aici.

Ceea ce am cautat eu acolo, ca sa intelegi si tu, acei mari scripteri pe care i-am vazut. 

"Ce nu sti sa faci", "Serios man", "Hai ma si tu esti mare scripter", la fel cum este si la tine "Știi de 5 ani PAWN, dar nu știi că PAWNO e mediul de dezvoltare, iar PAWN e limbajul xD.".

Ceea ce am cerut eu acolo era un include, care stai linistit ca eu lucrez cu gm-ul pe includuri, daca intelegi ce este pe includuri.

Dupa cum spune si in titlul topicului "Ma poate ajuta si pe mine careva sa imi faca harta asta pe .inc pentru a adauga cu include in GM, este o harta fy_snow" Era de stiut ce este acolo, doar pin faptul ca am cerut ceva "simplu" cum au spus toti doar ca nici unu nu stia sa faca acel mic si simplu lucru :)):)) 

Eu ceea ce vroiam acolo este sa vad daca stie careva sa spuna acel lucru, sa vad cati scripteri sunteti si care m-ar ajuta.. Dar se pare ca nimeni dintr-e cei care au comentat acolo in afara de o persoana care mi-a scris acolo si mi-a dat si pm cu acel include si a explicat cum sa fac sa functioneze. "Acea persoana se poate numi un "Scripter"" Ci nu voi care spuneti "vai nu sti sau serios man, e atat de simplu sa faci". Daca erai un scripter sau unu dintre cei care au comentat acolo, era un scripter explica si ajuta. Doar ca am vazut scripterii, doar critica si dau copy + paste din alte gm-uri in gm-ul lor, sau dau copy + paste din filterscripturi in gm-ul lor. Si au super sisteme!

Tu ai fost in stare sa iti faci un cont doar pentru a face o poza ca eu am cerut un cacat de mapa pe inc, dar nu ai fost in stare sa ajuti pe cineva cu ceva! :)) sa iti fie rusine pentru ce ai facut acum!

Lasate, toti incearca sa se scoata dupa ce is cu musca pe caciula.

Sunt de acord cu tot ce a spus Kingsley aka tud0r.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nurdock said:

Lasate, toti incearca sa se scoata dupa ce is cu musca pe caciula.

Sunt de acord cu tot ce a spus Kingsley aka tud0r.

Nu ma intereseaza parerea voastra! Problema este, invidia ca eu fac si ajut pe 0 lei si voi marii scripteri nu mai aveti la cine sa faceti un gm si sa fiti platiti. Aka Look.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

On 17/03/2018 at 10:27 PM, razvanduciuc said:

Pawno este programul folosit pentru a codifica si scrie codul pawn. Este un IDE simplu facut pentru editarea fisierelor pwn, puteti utiliza in continuare alte IDE-uri, cum ar fi si notepad ++, sublume text 2 sau sublime text 3, visual basi si multe altele. Trebuie doar sa stiti cum sa configurati un compilator personalizat si cam atat. 

 

 

Doar ca am vazut scripterii, doar critica si dau copy + paste din alte gm-uri in gm-ul lor, sau dau copy + paste din filterscripturi in gm-ul lor. Si au super sisteme!

Vad ca stim sa folosim si google ul. 

Ia cauta pentru mine ce este un "IDE" si acest "sublume" sau "visual basi", baietii de sus au toata dreptatea 

Vorbesti de copy paste dar tu ai luat un sistem dintr un gm atat de vechi si rudimentar facut si ai gresit pana si numele sistemului, era telecabina iar tu ai pus telegondola prietene cauta cu prietenul tau google diferenta :))

 

19 minutes ago, razvanduciuc said:

Nu ma intereseaza parerea voastra! Problema este, invidia ca eu fac si ajut pe 0 lei si voi marii scripteri nu mai aveti la cine sa faceti un gm si sa fiti platiti. Aka Look.

Nu stiu cum sa iti spun dar toata comunitatea aceasta minunata este dedicata ajutorului in limbajul pawn pentru samp iar categoria aceasta special pentru ajutor in particular contra cost deoarece nu multi sunt buni ca tine sa isi piarda cateva ore sau minute sa ajute un necunoscut care nici nu iti va multumi probabil.

  • Like 1
  • Sad 1
  • Upvote 2

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, razvanduciuc said:

Nu ma intereseaza parerea voastra! Problema este, invidia ca eu fac si ajut pe 0 lei si voi marii scripteri nu mai aveti la cine sa faceti un gm si sa fiti platiti. Aka Look.

Ba, te-a facut si mister de r***t, spunei si lui cate ceva :)))))))))))))))

Am glumit, mai bine lasate frate ca nu e de tine

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, razvanduciuc said:

Ti-ai facut cont doar sa comentezi in postarile mele? Copilas, daca nu sti nu te baga. Ce ai vazut tu acolo ai vazut, ce este in mintea fiecaruia nu ai tu de unde sa sti! 

Acum ca stim ce e PAWNO si PAWN de la tine iti dau si eu anumite detalii in legatura cu pawn si pawno, poate nu le stiu multi!

Pawno este programul folosit pentru a codifica si scrie codul pawn. Este un IDE simplu facut pentru editarea fisierelor pwn, puteti utiliza in continuare alte IDE-uri, cum ar fi si notepad ++, sublume text 2 sau sublime text 3, visual basi si multe altele. Trebuie doar sa stiti cum sa configurati un compilator personalizat si cam atat. 

Daca vrei tutoriale despre pawn si pawno sa imi spui, ca iti las cate-va linkuri aici.

Ceea ce am cautat eu acolo, ca sa intelegi si tu, acei mari scripteri pe care i-am vazut. 

"Ce nu sti sa faci", "Serios man", "Hai ma si tu esti mare scripter", la fel cum este si la tine "Știi de 5 ani PAWN, dar nu știi că PAWNO e mediul de dezvoltare, iar PAWN e limbajul xD.".

Ceea ce am cerut eu acolo era un include, care stai linistit ca eu lucrez cu gm-ul pe includuri, daca intelegi ce este pe includuri.

Dupa cum spune si in titlul topicului "Ma poate ajuta si pe mine careva sa imi faca harta asta pe .inc pentru a adauga cu include in GM, este o harta fy_snow" Era de stiut ce este acolo, doar pin faptul ca am cerut ceva "simplu" cum au spus toti doar ca nici unu nu stia sa faca acel mic si simplu lucru :)):)) 

Eu ceea ce vroiam acolo este sa vad daca stie careva sa spuna acel lucru, sa vad cati scripteri sunteti si care m-ar ajuta.. Dar se pare ca nimeni dintr-e cei care au comentat acolo in afara de o persoana care mi-a scris acolo si mi-a dat si pm cu acel include si a explicat cum sa fac sa functioneze. "Acea persoana se poate numi un "Scripter"" Ci nu voi care spuneti "vai nu sti sau serios man, e atat de simplu sa faci". Daca erai un scripter sau unu dintre cei care au comentat acolo, era un scripter explica si ajuta. Doar ca am vazut scripterii, doar critica si dau copy + paste din alte gm-uri in gm-ul lor, sau dau copy + paste din filterscripturi in gm-ul lor. Si au super sisteme!

Tu ai fost in stare sa iti faci un cont doar pentru a face o poza ca eu am cerut un cacat de mapa pe inc, dar nu ai fost in stare sa ajuti pe cineva cu ceva! :)) sa iti fie rusine pentru ce ai facut acum!

Da coaie, atât de important ești și invidiat, mi-am făcut cont special aici pe forum, numai să mă iau de coaiele tale de zeu, nici nu știu ce a fost în capul meu.

 image.png.2be6d9806571775306bdabe1def05e39.png

Ești paranoic grav să mor... Ai vrea tu să ai un hater. Hateri au oamenii care sunt invidiați pentru ceea ce fac. Mulțimea celor ce te invidiază pe tine e vidă.

Și lasă vrăjelile legate de cererea aia de ajutor. Se vede că ești paralel cu PAWN.

Aș fi vrut să dau o replică mai lungă, dar m-am pierdut în filosofia ta de 20 de rânduri. Nici la BAC la română nu cred că ai scris atâta...

4 hours ago, razvanduciuc said:

Nu ma intereseaza parerea voastra! Problema este, invidia ca eu fac si ajut pe 0 lei si voi marii scripteri nu mai aveti la cine sa faceti un gm si sa fiti platiti. Aka Look.

De ce am fi invidioși pe tine.. lol.. de când lumea vrea să se nască și să moară proastă..?

Lăsând șto-ul, cred că e pe invers situația prezentată de tine.

Cică tu faci gratis, dar ceri niște tarife pe care nici Y_Less dacă ar oferi servicii de scripting nu le-ar cere *_*

Edited by Kingsley 2.0
  • Like 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Super tare cata agresivitate din partea tuturor ... pana si un moderator face abuz verbal nu inteleg de ce va urati asa de mult ce treaba aveti voi cu el daca vrea sa isi vanda serviciile de scripting, de ce aveti atata ura pe el si nu inteleg de ce postati gen spam in loc sa spuneti punctul vostru cum ar fi "Nu recomand si un motiv anume sau o dovada" nimic mai mult, incetati cu atata ura unul fata de altul ca de asta tara asta este scursura europei.

Edited by StR_Marian

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

Si tu esti? mare scripter, "gamemode pe includeuri" poate "gamemode cu module" aporpo, nu este mai optimizat daca faci sistemele modulare pentru ca n are nici o treaba, si sa iti mai zic ceva, iti face si lag pentru ca timpul de citire a sistemelor e mult mai mare pentru ca tu daca nu asezi cum trebuie in gm s ar putea sa ai mari probleme, intelegi ce zic?

adica asta:

nu prea ai cum sa pui asa:

#include "sisteme/house.pwn"

#include "functii.pwn"

fisierul house.pwn are nevoie de functii.pwn iar aceasta este o problema pentru ca nu iti ia din functiile definite in functii.pwn, chiar daca tu nu vei primi erori la compliare, dar in joc vei avea probleme si nu vei stii de ce, poate acum n-ai si spui ca e gamemode fara buguri ca e cel mai stabil, dar daca se pun baietii pe testat si cea mai mica chestie iti zic eu ca iti pica gm :)).

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Diversity a spus:

Si tu esti? mare scripter, "gamemode pe includeuri" poate "gamemode cu module" aporpo, nu este mai optimizat daca faci sistemele modulare pentru ca n are nici o treaba, si sa iti mai zic ceva, iti face si lag pentru ca timpul de citire a sistemelor e mult mai mare pentru ca tu daca nu asezi cum trebuie in gm s ar putea sa ai mari probleme, intelegi ce zic?

adica asta:

nu prea ai cum sa pui asa:

#include "sisteme/house.pwn"

#include "functii.pwn"

fisierul house.pwn are nevoie de functii.pwn iar aceasta este o problema pentru ca nu iti ia din functiile definite in functii.pwn, chiar daca tu nu vei primi erori la compliare, dar in joc vei avea probleme si nu vei stii de ce, poate acum n-ai si spui ca e gamemode fara buguri ca e cel mai stabil, dar daca se pun baietii pe testat si cea mai mica chestie iti zic eu ca iti pica gm :)).

Faza cu modulele ii altfel, daca faci pe module atat ii ca se compileaza mai repede, ca tot un amx ramane cu toate informatiile.

Dar de vaza aia ca gm-ul lui pica, is deacord cu tine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.