Jump to content
  • 0

Schimbare comenzi


Daedric-Fox

Question

Problema intalnita (descriere):am toate comenzile din gamemode cu sscanf, si vreau sa le fac cu ycmd/zcmd
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):imi da urmatoarele erori cand schimb:  if(strcmp(cmd, "rb", true) == 0) cu YCMD:rb(playerid, params[]), imi da erorile astea:
C:\Users\Totolino\Desktop\By DaEdRiC-FoX\gamemodes\Dovezone.pwn(29030) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Users\Totolino\Desktop\By DaEdRiC-FoX\gamemodes\Dovezone.pwn(29030) : error 017: undefined symbol "cmd_rb"
C:\Users\Totolino\Desktop\By DaEdRiC-FoX\gamemodes\Dovezone.pwn(29030) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Users\Totolino\Desktop\By DaEdRiC-FoX\gamemodes\Dovezone.pwn(29030) : fatal error 107: too many error messages on one line
 
Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664     Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase
 

4 Errors.
 
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):http://pastebin.com/18qTLmfY
Imagini / Video (optional):
Ati incercat sa rezolvati singur?:Da am incercat...dar orice comanda modific schimband aia da aceeasi eraore...
 
 
P.S sper ca de data aceasta am respectat modelul....

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • 0

nu este o linie anume...orice linie modific, orice comanda....imi da eraorile alea....

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0

ok, multumesc o sa incerc.

 

 

 

 

Mersi mult merge  ai +1 de la mine.

 

Edited by DaEdRiC-FoX

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.