Jump to content

Dealership


Ricardo.

Recommended Posts

Salut,astazi am sa fac public Dealershipu-ul care am lucrat ceva timp la el dupa tutorial-ul lui Maurice!

Credits:Maurice

Eu l-am dacut dupa tuturialul lui!

Nu vreau sa aud chestii de genul ""ehe mare greu sa faci dupa el"" faceti voi si apoi mai vorbim!!

Download: http://www.solidfiles.com/d/8299b3997a/Dealership.rar

http://pastebin.com/wi6H0rTC

Prezentare:

acuma buton-ul buy merge si va da masina intr-o parcare din sf unde a pus Maurice nu am mai schimbato! Edited by Ricardo.
  • Like 1
  • Upvote 2

:D Respecta si vei fi respectat!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pacat ca mie imi da 19 erori cine imi da pwn si nu da erori +1 :)

 

Aceeasi problema am si eu.Cand ii dau compile , imi da 19 erori :(

C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(42) : error 017: undefined symbol "MAX_PLAYERS"
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(42) : error 009: invalid array size (negative, zero or out of bounds)
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(43) : error 017: undefined symbol "MAX_PLAYERS"
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(43) : error 009: invalid array size (negative, zero or out of bounds)
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(62) : warning 219: local variable "DsPrice" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(63) : warning 219: local variable "DsModel" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(63) : error 025: function heading differs from prototype
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(64) : warning 219: local variable "DsInapoi" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(64) : error 025: function heading differs from prototype
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(65) : warning 219: local variable "DsInainte" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(65) : error 025: function heading differs from prototype
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(66) : warning 219: local variable "DsTest" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(66) : error 025: function heading differs from prototype
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(67) : warning 219: local variable "DsHeli" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(67) : error 025: function heading differs from prototype
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(68) : warning 219: local variable "DsBuy" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(68) : error 025: function heading differs from prototype
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(69) : warning 219: local variable "DsBoat" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(69) : error 025: function heading differs from prototype
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(70) : warning 219: local variable "DsBike" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(70) : error 025: function heading differs from prototype
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(71) : warning 219: local variable "DsExit" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(71) : error 025: function heading differs from prototype
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodes****.pwn(74) : error 010: invalid function or declaration
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodesRO-RP.pwn(76) : warning 219: local variable "DsPrice" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodes****.pwn(76) : error 010: invalid function or declaration
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode B-ZoneB-zone RPGgamemodes****.pwn(77) : warning 219: local variable "DsPrice" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode ********gamemodes****.pwn(77) : error 010: invalid function or declaration
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode ********gamemodes****.pwn(77) : error 010: invalid function or declaration
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode ********gamemodes****.pwn(77 -- 79) : warning 219: local variable "DsPrice" shadows a variable at a preceding level
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode ********gamemodes****.pwn(77 -- 79) : error 010: invalid function or declaration
C:UsersAAADesktopGameMode-uriGamemode ********gamemodes****.pwn(77 -- 79) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


19 Errors.
Edited by MrAndrei
Link to comment
Share on other sites

Adaugati ma in gm acest sistem si va merge.

Asta e problma, nu toti au acelasi Gamemode.

As recomanda sa adaugati asta intr-un FS, daca tot da erori inseamna ca-i de la scriptul facut de el, daca nu inseamna ca-i de la voi.

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

Salut,astazi am sa fac public Dealershipu-ul care am lucrat ceva timp la el dupa tutorial-ul lui Maurice!

Credits:Maurice

Eu l-am dacut dupa tuturialul lui!

Nu vreau sa aud chestii de genul ""ehe mare greu sa faci dupa el"" faceti voi si apoi mai vorbim!!

Download: http://www.solidfiles.com/d/8299b3997a/Dealership.rar

http://pastebin.com/wi6H0rTC

Prezentare:

acuma buton-ul buy merge si va da masina intr-o parcare din sf unde a pus Maurice nu am mai schimbato!

Ai 48 de ore(2 zile) sa postezi scriptul bun pe pastebin.com sau risti sa ti se inchida topicul.

Motiv: Erori la compilarea filescriptului.

 

Este de la FS nu este de la voi,ca si mie imi apar vreo 19 erori.

  • Upvote 1

 

 

Link to comment
Share on other sites

C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(42) : error 017: undefined symbol "MAX_PLAYERS"
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(42) : error 009: invalid array size (negative, zero or out of bounds)
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(43) : error 017: undefined symbol "MAX_PLAYERS"
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(43) : error 009: invalid array size (negative, zero or out of bounds)
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(62) : warning 219: local variable "DsPrice" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(63) : warning 219: local variable "DsModel" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(63) : error 025: function heading differs from prototype
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(64) : warning 219: local variable "DsInapoi" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(64) : error 025: function heading differs from prototype
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(65) : warning 219: local variable "DsInainte" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(65) : error 025: function heading differs from prototype
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(66) : warning 219: local variable "DsTest" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(66) : error 025: function heading differs from prototype
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(67) : warning 219: local variable "DsHeli" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(67) : error 025: function heading differs from prototype
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(68) : warning 219: local variable "DsBuy" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(68) : error 025: function heading differs from prototype
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(69) : warning 219: local variable "DsBoat" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(69) : error 025: function heading differs from prototype
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(70) : warning 219: local variable "DsBike" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(70) : error 025: function heading differs from prototype
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(71) : warning 219: local variable "DsExit" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(71) : error 025: function heading differs from prototype
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(74) : error 010: invalid function or declaration
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(76) : warning 219: local variable "DsPrice" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(76) : error 010: invalid function or declaration
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(77) : warning 219: local variable "DsPrice" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(77) : error 010: invalid function or declaration
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(77) : error 010: invalid function or declaration
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(77 -- 79) : warning 219: local variable "DsPrice" shadows a variable at a preceding level
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(77 -- 79) : error 010: invalid function or declaration
C:UserscristiAppDataLocalTempRar$DIa0.082Dealership.pwn(77 -- 79) : fatal error 107: too many error messages on one line
 
Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase
 
 
19 Errors.
 
 
 
.........................
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

@Ricardo. din videoclipul postat de tine nu pot spune ca e un dealership. In videoclip se vede cum dai click pe niste butoane(buguite) si se schimba un vehicul.

Aveti aici un link catre tutorialul lui Maurice. Daca nu merge copy-paste de la cineva, puteti incepe voi scriptul. Nu este foarte greu, dar va trebuie timp si rabdare.

 

 

Nu mai deschideti in pu*a mea servere de SA:MP !

Jucati-va pe cele care sunt !   Sunt suficiente !

Reguli de bun simt:

1. Nu faceti reclama unde nu trebuie !

2. Nu injurati ca la usa cortului !

3. Daca esti analfabeti, taci din gura !

4. Nu abuza de 'scuze', 'din greseala' !

 

My work ::: http://pastebin.com/VRNRcaAs

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.