Jump to content

Car ownership


Im_BanK

Recommended Posts

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Deci ... mi`am dat seama ce au masiniledaca bag in filterscript la carsonserver = 516(cate masini am eu pe srv) si le adaug in gm cu /acreatecar merg ....dar dupa ce dau restart la server masinile din masini.cfg o iau de la 1 ... ca am dat /gotocar 1 si m`a dus la prima masina facuta cu /acreatecar.... cine stie cum pot face ca sa mearga masinile din masini.cfg sa inceapa de la 516? adica numarul din carsonserver....ca dak bag in carsonserver = 1 asa merg... dar imi arata textul cu /v buy si la masinile mele de pe server ... plz help

Snapshot_2012_03_07_003934.jpg
Link to comment
Share on other sites

Deci ... mi`am dat seama ce au masiniledaca bag in filterscript la carsonserver = 516(cate masini am eu pe srv) si le adaug in gm cu /acreatecar merg ....dar dupa ce dau restart la server masinile din masini.cfg o iau de la 1 ... ca am dat /gotocar 1 si m`a dus la prima masina facuta cu /acreatecar.... cine stie cum pot face ca sa mearga masinile din masini.cfg sa inceapa de la 516? adica numarul din carsonserver....ca dak bag in carsonserver = 1 asa merg... dar imi arata textul cu /v buy si la masinile mele de pe server ... plz help

Am accesi problema daca dau /acreate si dau restart incepe de la 1 nu de la 341 x(

Link to comment
Share on other sites

dc nu iti merge ?

Imi poti spune ce trebuie sa fac sa apara masina dupa ce inchid sv sau dupa restart ? Am facut la carsonserver si acum nu mai apar

EDIT: AM facut alta metoda de cea care e aici imi merge perfect acum ce se va intampla pe viitor nu stiu dar momentan merg perfect toate comenzile , cand ies ramane masina pe numele meu.Dar am o singura problema daca sterg o masina de la new CarSpawns[182][eCars] nu mai merge FS daca stie cineva ce trebuie sa fac

Link to comment
Share on other sites

1. E scriptat ingrozitor.

2. Nu-mi place sistemul, nu e deloc complex.

3. Si pe tine te chinuie talentu x2.

Daca nu sti normal ca vorbesti eu sunt nou in scripting si am reusit sa il fac merge perfect. Daca esti asa bun la scripting fa tu un fs deasta . E cel mai bun fs carownership , cele de pe .com sunt mult mai slabe ca ast.

Link to comment
Share on other sites

Off:(( Ce sa fac fratilor? Am bagat si eu Carownership-ul acesta:((. Folosesc GM_ul godFather, si nu stiu ce sa ii fac:( am bagat in gm totul cum zice acolo.. si masinile.. si cand creez masina si vreau sa o cumpar /v buy:( imi zice ca am deja 3 masini:(( si nu am nici macar 1

Sa iti dea Deumnezeu sanatate TzAkS

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.