Jump to content

Se caută persoană pricepută pentru un proiect SA:MP!


Recommended Posts

Salutare!
Caut o persoană serioasă și matură dornică să configureze, administreze și promoveze un server de SA:MP. Am nevoie de o persoană pricepută în scritping, care poate configura un server frumos și plăcut și care poate pune bazele unei echipe serioase și active de admini. Noi oferim tot ce este nevoie, de la host până la bani pentru promovări (asta dacă vedem că persoana respectivă chiar își dă interesul și se străduiește să facă ceva bun). 

Hostul este unul de calitate, ținut pe un dedicat puternic cu procesor AMD Ryzen 9 5900x și protecție AntiDDoS 1TBps+ Voxility, deci nu se pune problema lagului sau a floodului pe server.

Cine este interesat de o colaborare de lungă durată cu noi este rugat să mă contacteze pe discord [D E A L E R -#3474]. Este recomandat să mă căutați pe discord deoarece acolo sunt on mai mereu.

Edited by WyNNNer. #
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2021 at 12:50 AM, WyNNNer. # said:

Salutare!
Caut o persoană serioasă și matură dornică să configureze, administreze și promoveze un server de SA:MP. Am nevoie de o persoană pricepută în scritping, care poate configura un server frumos și plăcut și care poate pune bazele unei echipe serioase și active de admini. Noi oferim tot ce este nevoie, de la host până la bani pentru promovări (asta dacă vedem că persoana respectivă chiar își dă interesul și se străduiește să facă ceva bun). 

Hostul este unul de calitate, ținut pe un dedicat puternic cu procesor AMD Ryzen 9 5900x și protecție AntiDDoS 1TBps+ Voxility, deci nu se pune problema lagului sau a floodului pe server.

Cine este interesat de o colaborare de lungă durată cu noi este rugat să mă contacteze pe discord [D E A L E R -#3474]. Este recomandat să mă căutați pe discord deoarece acolo sunt on mai mereu.

da realizezi că sa-mp utilizează un singur core nu? procesorul ăla are 12 cu 24 thread-uri, ceea ce îl face inutil într-un environment ca sa-mp. ai nevoie de un host cu un procesor cu un singur core cu putere mare de calcul.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, segmentationfault said:

da realizezi că sa-mp utilizează un singur core nu? procesorul ăla are 12 cu 24 thread-uri, ceea ce îl face inutil într-un environment ca sa-mp. ai nevoie de un host cu un procesor cu un singur core cu putere mare de calcul.

Desigur, știu că pentru un server de SA:MP ajunge un singur core. Dacă am specificat modelul procesorului asta nu înseamnă că toate resursele de pe acel dedicat (care sunt destule) sunt alocate serverului nostru, să nu credeți asta pentru că nu e așa. Serverul este hostat la o firmă deschisă recent (este firma noastră care reprezintă tot un proiect de-al nostru) la care folosim acele procesoare pentru orice tip de joc.

Edited by WyNNNer. #
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2021 at 3:18 PM, After School Community said:

Sa nu ajungi pe mainile lu' @Dennis12.  si lu rusul p.... astia 2 din experienta proprie iti mananca si banii si ramai si cu ochii in soare .Doi indivizi care merita ''urecheati''.

Dovezi pe whatsapp si discord ...cat cuprinde.

Mersi frumos pentru atenționare!

Oricum nu o să fie cazul să ne facă de bani. În primul rând cel care se va ocupa de server nu va primii nici un ban (dacă persoana este de încredere poate păstra un anumit procent din donațiile de pe server) și în al doilea rând nu vom aloca bani pentru promovare până când persoana aleasă nu ne convinge că a făcut un server cât mai bun și că este o persoană serioasă.

 

EDIT 25.09: Am comis o mică greșeală. Donațiile efectuate pe server îi revin în TOTALITATE persoanei care se ocupă de server!

Edited by WyNNNer. #
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, After School Community said:

Sa nu ajungi pe mainile lu' @Dennis12.  si lu rusul p.... astia 2 din experienta proprie iti mananca si banii si ramai si cu ochii in soare .Doi indivizi care merita ''urecheati''.

Dovezi pe whatsapp si discord ...cat cuprinde.

😂 nici macar nu am comentat pe aici. Ti-am explicat anumite lucruri si ti-am spus destul de clar sa nu mai exprimi frustrarea prin toate topicurile, ai spus o in cel general, daca cineva e interesat vede acolo explicația din ambele parti, in topicul meu. Nu ai ramas cu ochii in soare, ai primit produsul. Daca vrei sa ne intelegem frumos ca oamenii si sa ajungem la un numitor comun, astept un mesaj pe discord si iti promit ca vorbim ca doi oameni, nu cu înjurături si altele. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pentru  @Dennis12.

Eu am atentionat unde sa nu apeleze, ca stiu ca voi ''scripterii'' va recomandati singuri pe oriunde stii ce zic ?

Ce produs am primit ca numai vorbe au fost ...esti un gunoi.Nici nu ti-ai permite sa-mi platesti inapoi cat ti-am dat ...ti-am hranit intreaga familie pe 3 luni de zile ..corcitura

Edited by After School Community
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2021 at 9:22 PM, After School Community said:

Pentru  @Dennis12.

Eu am atentionat unde sa nu apeleze, ca stiu ca voi ''scripterii'' va recomandati singuri pe oriunde stii ce zic ?

Ce produs am primit ca numai vorbe au fost ...esti un gunoi.Nici nu ti-ai permite sa-mi platesti inapoi cat ti-am dat ...ti-am hranit intreaga familie pe 3 luni de zile ..corcitura

Stiu ca ai mai postat despre el sau altcineva si tot asa ai vrut sa faci in continuare cu el 😂😂😂 cu toate ca lumea ti-a zis sa nu o mai faci.

Plus ca o data ce ti-a dat o teapa, o sa iti dea mereu.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, StR1995 said:

Stiu ca ai mai postat despre el sau altcineva si tot asa ai vrut sa faci in continuare cu el 😂😂😂 cu toate ca lumea ti-a zis sa nu o mai faci.

Plus ca o data ce ti-a dat o teapa, o sa iti dea mereu.

Nu a fost nicio teapa. El si a spus punctul de vedere, eu pe al meu, lumea se poate ghida dupa acestea si sa ia o decizie, subiect inchis, nu are rost sa mai continuam discutia si sa lasam omul sa isi găsească scripter, nu sa facem off topic aici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu vrei persoană serioasă care să se priceapă destul de bine, să-ți facă server-ul și apoi să te alegi doar tu cu donațiile? Nu ți se pare că e cam trasă de păr ideea asta? Un host de sa-mp e 3€ și egalează în totalitate resursele pe care le oferi tu, căci, nu are nevoie de atâtea resurse pe un server de sa-mp, iar hostul de 3€ îi ține server-ul în picioare la fel cum îi ține și dedicatul tău. Dacă vrei calitate, plătește, nu te gândi că un om își dă timp din viața lui să-ți facă ție un proiect.

 

Oricum, dacă găsești pe cineva disponibil, cel mai sigur nu are habar să folosească funcțiile din pawno, e la început. Îți garantez eu că cineva cu experiență nu o să se bage niciodată în asemenea proiect. ^.^

Și vorba aia cu ”dacă persoana este de încredere poate păstra un anumit procent din donațiile de pe server”, eu zic totuși, dacă și-a făcut treaba să-și primească procentul că e bine meritat, nu dacă ai tu încredere în el. ^.^ 

Edited by Gabi21
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2021 at 1:31 PM, Gabi21 said:

Tu vrei persoană serioasă care să se priceapă destul de bine, să-ți facă server-ul și apoi să te alegi doar tu cu donațiile? Nu ți se pare că e cam trasă de păr ideea asta? Un host de sa-mp e 3€ și egalează în totalitate resursele pe care le oferi tu, căci, nu are nevoie de atâtea resurse pe un server de sa-mp, iar hostul de 3€ îi ține server-ul în picioare la fel cum îi ține și dedicatul tău. Dacă vrei calitate, plătește, nu te gândi că un om își dă timp din viața lui să-ți facă ție un proiect.

 

Oricum, dacă găsești pe cineva disponibil, cel mai sigur nu are habar să folosească funcțiile din pawno, e la început. Îți garantez eu că cineva cu experiență nu o să se bage niciodată în asemenea proiect. ^.^

Și vorba aia cu ”dacă persoana este de încredere poate păstra un anumit procent din donațiile de pe server”, eu zic totuși, dacă și-a făcut treaba să-și primească procentul că e bine meritat, nu dacă ai tu încredere în el. ^.^ 

Hai să explic în mare parte care e treaba.

NU păstrez nici o donație efectuată pe server! Donațiile îi revin celui care se ocupă de server [configurare, administrare]! Da, într-adevăr, am greșit eu în fraza respectivă, am zis că persoanei îi revine un anumit procent din donații, e o informație greșită, donațiile îi revin în TOTALITATE persoanei care se ocupă de server [am dat edit] Am zis CLAR, doresc o persoană care să administreze un server, știi ce înseamnă asta? Să configureze server-ul, să creeze o echipă serioasă de admini iar apoi să-l promoveze cu fondurile oferite de NOI! Dacă voiam o persoană DOAR să-mi configureze server-ul contra-cost aș fii menționat în topic asta dar începutul acestui topic este așa: „Caut o persoană serioasă și matură dornică să configureze, administreze și promoveze un server de SA:MP.”. Nu văd unde să fii scris că plătesc pe cineva să-mi facă/editeze un GM pentru server și atât.

Se găsesc persoane, stai liniștit. Tot pe acest forum, în 2019, am găsit un băiat foarte ok cu care am colaborat în jur de 1 an și jumătate.

 

CONCLUZIA?

  • NU plătesc pentru configurare, caut o persoană căreia să-i dau un server și să se ocupe de el;
  • NU păstrez donațiile, acestea sunt păstrate de persoana care se ocupă de server [face ce vrea cu ele];
  • Ofer tot ce este nevoie [host, forum, panel, BANI PENTRU PROMOVĂRI].
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.