Jump to content

Caut Scripter!


Recommended Posts

Acum 7 ore, razvanduciuc a spus:

Baiatu, aceasta persoana avea nevoie de un ajutor in scripting. Nu stie sa lucreze in pawno. Dar daca tu ai vrea sa fi platit, va trebui sa faci un contract cu el, legal. 

Mai bine nu comenta.

Daca esti platit la "Negru" asa cum se face aici pe forum, este alegerea voastra. Dar pentru a fi platit trebuie sa sti sa lucrezi si sa stai cate-va ore pe zi sa ii scriptezi ceea ce are nevoie, altfel nu o sa primesti niciodata banii. + de asta, banii se platesc la sfarsit de luna intr-o firma si tu daca o sa fi platit ca scripter, la fel vei fi platit la sfarsit de luna, dupa cum ti-ai depus munca.

Nimeni nu va plateste pentru 10-30 minute/zi sa ii faceti un mic, cacatel la GM. Daca aveti bunul simt, il ajutati daca nu, nu. 

Eu am discutat cu aceasta persoana si am vrut sa imi deschid un server cu el. Dar din pacate am aflat ceva foarte important despre aceasta persoana, este o fosta persoana care a jucat la mine pe server cu un nume de fata, avea admin si cersea anumite chestii, apoi cand am renuntat sa le ofer acele chestii fiind "bani, vehicule, pp-uri" si multe altele, a parasit serverul si a cam injurat inainte sa paraseasca serverul, ca si cum am fost un "Gunoi" in fata lui pentru ca eu i-am oferit atatea chestii gratuit si din bunul simt. Am vrut sa il ajut, dar nu o mai fac.

Stimate Răzvan Duciuc nu mă critica aiurea dacă nu ştii cine s bro ai văzut ţi am vorbit destul de frumos eu nu m am dat nici un drept fată nici ce crezi tu asta nu mă interesează eu pe comunitatea ta nu am accesat niciodată dar dacă aia crezi aia e..

Link to comment
Share on other sites

Acum 11 minute, razvanduciuc a spus:

Eu am cunoscut persoana dupa ce mi.a dar numarul de telefon. Cum am spus a mai jucat la mine pe server cu functia de admin si un nume de fata. Nu ma intereseaza numele, daca se comporta frumos si respecta, dar cand i.am dat remove a inceput sa injure si sa spuna ca serverul e de cacat, dar pana atunci a fost cel mai tare server pentru el, cu sisteme frumoase si foarte bine lucrate, fara buguri si alte cele. Dar eu spuneam de tine pentru ca tu ai spus ca nimeni nu lucreaza pe bani, pentru a lucra pe bani ai nevoie de experienta si de timp pentru a lucra, eu eram dispus sa il ajut cu anumite chestii, rezolvarea bugurilor si adaugarea factiuniilor in toate orasele + joburi si alte cele, pentru a fi deschise toate orasele sa nu se chinuie pe urma sa deschida sf.ul, ca e greu sa il faci tinand cont ca ai de facut bizurile si in baza de date cat si in gm sa le sincronizezi pe fiecare, sa nu intri in pizza si sa iesi din burger. Daca intelegi ce vreau sa spun, sau sa nu intri in pizza si sa te lase sa dai /buygun, cum am vazut la altii. Pentru ca nu sunt sincronizate. Dar... in mare parte il ajutam, insa vazand cu adevarat cine este, am decis sa il las sa isi gaseasca pe alt cineva si sa se descurce si singur. Pentru ca pentru mine in acel timp cat a fost admin pe server a fost un nimic, "nimic" in sensul ca a mintit pe fiecare si a vb pe la spate pe fiecare admin in parte. Asta nu conteaza, doar ca el pentru mine este o persoana nula.

Si eu nu imi bat capul cu asemenea persoane. Insa sa tinem cont de faptul ca a ajuta pe cineva inseama un respect fata de tine.

Dar daca acea persoana isi bate joc, parerea mea e sa nu il bagi in seama si sa lasi, sa treaca totul de la sine.

Lui acum i sa intors roata pentru ce ne.a facut noua adminilor de pe serverul meu, spun noua, pentru ca eu nu m.am crezut mai sus fata de ei, daca am fost owner, eram toti egali, si ne.am respectat reciproc, doar ca acest mic papagal, nu si.a tinut coada unde trebuia si a stat cu ea pe sus, crezand ca e un super erou.

Nu mai comentez nimic, ca nu are rost. Sper sa isi gaseasca ceea ce isi cauta, dar slabe sanse.

eu nu am înjurat pe nimeni poate mă rog a fost spart cont ul da, nu ştiu eu îţi jur că nu m am dat nici drept fată dar nici nu am înjurat pe nimeni, eu am accesat comunitatea doar cănd ai intrat tu pe discord în rest nu am intrat dacă aşa crezi e fix problema ta Răzvan dar îţi jură fratele că nu a intrat.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Valutzucu said:

Stimate Răzvan Duciuc nu mă critica aiurea dacă nu ştii cine s bro ai văzut ţi am vorbit destul de frumos eu nu m am dat nici un drept fată nici ce crezi tu asta nu mă interesează eu pe comunitatea ta nu am accesat niciodată dar dacă aia crezi aia e..

Tocmai de aia ti.am vb frumos pentru ca si tu mi.ai vorbit frumos, eu am aflat numele tau de pe samp in momentul in care mi.ai dat nr tau de telefon, poate ti.ai dat seama dar dupa ce mi.ai dat nr de tel sa discutam pe wap ai observat ca nu ti.am mai raspuns?

Lasa.mi te rog ultimele 3 cifre din numarul pe care mi l.ai trimis pe discord, ca nu aprind pc.ul acum. Si iti spun exact cu ce nume ai jucat la mine pe server anu trecut.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, razvanduciuc a spus:

Tocmai de aia ti.am vb frumos pentru ca si tu mi.ai vorbit frumos, eu am aflat numele tau de pe samp in momentul in care mi.ai dat nr tau de telefon, poate ti.ai dat seama dar dupa ce mi.ai dat nr de tel sa discutam pe wap ai observat ca nu ti.am mai raspuns?

Lasa.mi te rog ultimele 3 cifre din numarul pe care mi l.ai trimis pe discord, ca nu aprind pc.ul acum. Si iti spun exact cu ce nume ai jucat la mine pe server anu trecut.

2123

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Valutzucu said:

eu nu am înjurat pe nimeni poate mă rog a fost spart cont ul da, nu ştiu eu îţi jur că nu m am dat nici drept fată dar nici nu am înjurat pe nimeni, eu am accesat comunitatea doar cănd ai intrat tu pe discord în rest nu am intrat dacă aşa crezi e fix problema ta Răzvan dar îţi jură fratele că nu a intrat.

Numarul tau este cumva cu 2123 la sfarsit?

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Valutzucu said:

2123

Numele Alexandra iti aduce aminte de ceva? Sau Kitti?

Eu de aia nu te.am mai bgat in seama, stiind numarul tau pe care il aveam deja in telefon, vezi ca lumea e mica si dau de fosti prieteni.

Rs-society, iti aduce aminte de ceva?

Marsius, Legend.TH, Madalina_PVP, iti aduce aminte de ceva?

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Valutzucu said:

Da.

Si culmea ca "Alexandra" aceea avea tot 19 ani si asa o fata de treaba era, pana sa primeasca remove. Defapt Kitti cum avea numele. Daca vrei mai multe detalii despre cont iti pot da, am baza de date ce.a veche.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, razvanduciuc a spus:

Si culmea ca "Alexandra" aceea avea tot 19 ani si asa o fata de treaba era, pana sa primeasca remove. Defapt Kitti cum avea numele. Daca vrei mai multe detalii despre cont iti pot da, am baza de date ce.a veche.

da, Răzvan văd că, nu ne înţelegem eu îţi repet că nu am fost eu dar nah..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Valutzucu said:

Bro, poate mă confunzi frăţică nu ştiu nici de Alexandra, Kitti eu nu am jucat şi îmi iau propia mea răspundere că eu nu am făcut cont de fată şi nici nu am să fac.

O sa caut chatlog.ul cand mi.ai dat numarul de telefon pe server, sa vb pe wap, ca "te.ai indragostit de mine" pe vremea aia. Imi e rusine de tine, sincer.

Si nu cred ca se poate achizitiona un numar de telefon asa repede, sa zic ca a fost distrus numele acelei persoane care era "Alexandra", juca pe svr.ul meu cu functia de admin.

Insa ma indoiesc sa nu fi tu.

O sa iti trimit toate dovezile, in pm, daca vrei ti le las si aici, iti cenzurez numarul sa nu fie probleme. 

Si ai sa vezi exact reactia "ta" cand ai primit remove de pe server si cum ai inceput sa faci scandal si sa injuri ca nu meriti asta. Si alte cele, insultele tale aduse serverului peu pe care m.am chinuit sa il ridic in cate.va luni bune si cu un staff decent care toti erau majori. Insa tu erai singura persoana care nu discutai cu noi vocal, nu ... tu doar ne scri.ai, ca iti era rusine probabil cu vocea ta masculina, tu fiind "fata" defapt pe server. Insa nu ti.am spus nimic si am preferat sa o las asa. Doar ca adevarul va iesi la iveala, iti dau pm maine cand ajung de la servici, cu tot ce ai facut pe svr, iti dau si email si tot ce vrea sufletul tau pana si ip.ul tau. Pacat ca ai fost un baiat respectuos la inceput si cu bunul simt, erai tot timpul cu mine si ma ajutai la multe chestii, doar ca daca am dat remove pentru a testa anumite chestii, acele teste s.au adeverit si ai ramas fara admin. Eu acum ma pun sa dorm ca dimineata merg la servici. Bafta si somn usor!

 

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Valutzucu said:

da, Răzvan văd că, nu ne înţelegem eu îţi repet că nu am fost eu dar nah..

Eu sper sa nu fi fost tu persoana aceea, ca mi.e cam "scarba" sa vb cu tine sincer.. si nu imi convine pentru ca in capul meu este ca tu te.ai prefacut atata timp ca fiind o alta persoa a si ma vorbeai pe la spate si nu doar pe mine, pe fiecare admin, facandune sa ne certam aiurea. + multe alte faze.

Asta nu mai conteaza.

Tu acum, cu ce nume te.ai conectat pe server? Sa verific, contul tau.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Ce facultăți, ce diplome, ce 8 ore de muncă, v-ați dat pe legale și nu știți cum să o spuneți? De bun simț e să plătești tu, nici dacă nu îți cere ăla de lucrează la tine la server pe degeaba. Nu-ți convine, ia și învață PAWN și fă-ți singur. Se vede că mulți sunteți și paraleli cu domeniul IT. Mulți din domeniul IT n-au facultate deloc sau în domeniul Informaticii (în general web devs). 8 ore pe zi nu lucrează nici măcar ăia de la B-Zone (acolo e cam singurul server de SA:MP din România unde se lucrează ca la o companie din domeniul IT - cu carte de muncă, etc.), că unii mai au și școală. Se lucrează în regim part time,  fiind un program special pentru cei ce sunt la liceu/facultate. Mai văzusem prin comentarii că scrisese cineva că doar Shad0w și Ksenon merită plătiți. Pe lângă că Shad0w se plătește singur că e server-ul lui, Ksenon ce are mai special de e singurul care merită plătit? Faptul că el are poate un bagaj de cunoștințe mai mare sau o experiență mai vastă, înseamnă că el ar trebui să fie mai bine plătit cu 2-3 euro / sau cât vrea mușchiul tău sau al lui la oră (sau cum decideți voi să faceți plata) decât un scripter fără exp. la fel de multă (diferența nu ar trebui să fie mare, totuși nu trebuie să fii de la SRI să faci un server de SA:MP). Dacă nu vă duce capul nici măcar să vă ocupați de partea de administrare a unei comunități e clar ce owneri sunteți voi.

 

Concluzie:

Mie milă de mulți dintre voi, mai aveți ani de zile până să realizație pe ce lume trăiți.

Edited by Kingsley 2.0
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kingsley 2.0 said:

Ce facultăți, ce diplome, ce 8 ore de muncă, v-ați dat pe legale și nu știți cum să o spuneți? De bun simț e să plătești tu, nici dacă nu îți cere ăla de lucrează la tine la server pe degeaba. Nu-ți convine, ia și învață PAWN și fă-ți singur. Se vede că mulți sunteți și paraleli cu domeniul IT. Mulți din domeniul IT n-au facultate deloc sau în domeniul Informaticii (în general web devs). 8 ore pe zi nu lucrează nici măcar ăia de la B-Zone (acolo e cam singurul server de SA:MP din România unde se lucrează ca la o companie din domeniul IT - cu carte de muncă, etc.), că unii mai au și școală. Se lucrează în regim part time,  fiind un program special pentru cei ce sunt la liceu/facultate. Mai văzusem prin comentarii că scrisese cineva că doar Shad0w și Ksenon merită plătiți. Pe lângă că Shad0w se plătește singur că e server-ul lui, Ksenon ce are mai special de e singurul care merită plătit? Faptul că el are poate un bagaj de cunoștințe mai mare sau o experiență mai vastă, înseamnă că el ar trebui să fie mai bine plătit cu 2-3 euro / sau cât vrea mușchiul tău sau al lui la oră (sau cum decideți voi să faceți plata) decât un scripter fără exp. la fel de multă (diferența nu ar trebui să fie mare, totuși nu trebuie să fii de la SRI să faci un server de SA:MP). Dacă nu vă duce capul nici măcar să vă ocupați de partea de administrare a unei comunități e clar ce owneri sunteți voi.

 

Concluzie:

Mie milă de mulți dintre voi, mai aveți ani de zile până să realizație pe ce lume trăiți.

Dumnezeu 2 esti tu. Ba nene, tu te auzi ce spui aici? Tu sti ce inseamna sa lucrezi in domeniul IT? 

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, razvanduciuc said:

Nenea, parintii lui poate ca muncesc 8 ore din greu si sunt platiti la luna in jur de 2.000 lei. Da?

Tu esti dispus sa fi platit cu 10 lei pentru munca pe care o depui tu?

Stai 10-20 min/ zi si "muncesti". Daca vrei sa fi platit pentru o asemenea munca, parerea mea este sa iti faci un curs si sa ai o diploma, apoi te angajez eu cu, contract de munca pentru 8 ore/ zi 5 zile/ saptamana. Daca esti major si ai calificare pentru IT.

Daca nu, nu te mai baga aiurea in seama.

Am zis că muncesc 10-20 minute? Am zis să-mi dea bani zilnic? :))

Ai aberat cam mult. Eu nu-mi pierd timpul să-i ajut pe alţii pe gratis când ar putea să înveţe şi ei, dar problema este că toţi vor să îşi deschidă servere de samp, dar o fac pe degeaba. Puţine servere mai prind succes în ziua de azi. SA:MP-ul se cam duce, rămân la activ doar serverele populate (nephrite, bz, bgd, og).

 

 

On 4/3/2018 at 3:44 AM, AndreiGB said:

Pai odata ce a spus ca omul cauta scripter, de unde p*la mea sa stie sa deschida pawno. La fel este si Raduq. Nu il plateste cu nimic pe Edison. Si ca sa stii nu trebuie sa platesti scripter-ul pentru ca daca o face din bun simt iti dai seama ca daca omul vrea poate sa il si plateasca dar gestul conteaza.. Deci ce spui tu este egal cu 0.

Trebuie să fi de neam prost să nu-l plăteşti, dar mai ales scripterul să fie şi mai redus.

Dacă omul ia donaţii, la scripter nu dă nimic, nu? :))

Toată munca e pusă pe capul scripterului, nu pe al unuia care alege 2-3 oameni şi dă 2-3 teste să bage lumea în staff.

 

 

//Pentru mine, subiect închis, prea multă importanţă i-am acordat la parpandelu' ăsta, salut şi o zi plăcută să aveţi!

Edited by Alpheus
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 5 ore, Alpheus a spus:

Am zis că muncesc 10-20 minute? Am zis să-mi dea bani zilnic? :))

Ai aberat cam mult. Eu nu-mi pierd timpul să-i ajut pe alţii pe gratis când ar putea să înveţe şi ei, dar problema este că toţi vor să îşi deschidă servere de samp, dar o fac pe degeaba. Puţine servere mai prind succes în ziua de azi. SA:MP-ul se cam duce, rămân la activ doar serverele populate (nephrite, bz, bgd, og).

 

 

Trebuie să fi de neam prost să nu-l plăteşti, dar mai ales scripterul să fie şi mai redus.

Dacă omul ia donaţii, la scripter nu dă nimic, nu? :))

Toată munca e pusă pe capul scripterului, nu pe al unuia care alege 2-3 oameni şi dă 2-3 teste să bage lumea în staff.

 

 

//Pentru mine, subiect închis, prea multă importanţă i-am acordat la parpandelu' ăsta, salut şi o zi plăcută să aveţi!

"Părpăndel"? mă cam piş pe tine băi ăsta ca să ştii cum stai gherţoiule.

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2018 at 6:07 AM, razvanduciuc said:

Dumnezeu 2 esti tu. Ba nene, tu te auzi ce spui aici? Tu sti ce inseamna sa lucrezi in domeniul IT? 

De parcă tu ai lucrat :)):))  :)) 

Să dai cu mătura pe la multi-naționale din IT nu înseamnă să lucrezi în domeniul cu același nume  ;)

 

Crede-mă, știu ce vorbesc.

Cer moderatorilor să închidă topic-ul, e inutil.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 4/2/2018 at 9:54 AM, DaNl said:

Tu insuși ești o reclamă proastă, vere, ești foarte neserios, crezi că noi nu avem treabă? nu avem școală? nu ieșim pe afară? nu mergem să mâncăm? ce e cu arfele astea pe tine? 

Il vrei pe Ksenon, dar nu plătești, până și sistemul ala de pet, se vinde, nu e nimic gratis aici, nu știu cine ar face așa ceva gratis pentru tine, nerecunoscătorule, trebuia să ii mulțumești că ți-a urcat baza de date și că și-a irosit timpul lui pentru unul ca tine, că tu n-ai habar să deschizi pawno.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.