Jump to content

Caut Scripter!


Recommended Posts

Noroc, băieţii caut şi eu să deschid ceva serios cu cineva serios caut un scripter care se pricepe să facă un sistem nu toţi scripteri de peste noapte.

pe voi nu o să vă intereseze de banii o să achit eu webhost, host sa mp doar voi să vă faceţi treaba.

la moment ul actual am achiziţionat un webhosting, domeniu, şi host sa mp.

mă puteţi găsi la adresa de discord : Woozie#Adv0913

sau la adresa de skype : [email protected]

Succes pe viitor sper să găsesc pe cineva care se pricepe nu toţi copii!

 

Link to comment
Share on other sites

Ti-am dat mesaj pe skype, pari serios

 

Bot developer (Discord): https://discordapp.com/oauth2/authorize?client_id=584989992481193989&scope=bot&permissions=8

Web Developer (Disponibil pentru proiecte noi, experienta de 3 ani in php, mysql si web design)

Scripter SA:MP (Am reinceput sa lucrez in domeniul acesta pentru a sustine comunitatea de samp dupa o pauza de 2 ani)

Link to comment
Share on other sites

Salut, te pot ajuta in mare parte daca doresti sa iti deschizi un server, imi poti lasa mesaj in privat si discutam mai multe detalii acolo!

https://discord.gg/9sED8EX este serverul meu de discord!

Edited by razvanduciuc

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Valutzucu said:

Moşule nu plătesc deocamdată dacă vrei să faci faci din bunul simţ dacă nu, caută ţi pe cineva care plăteşte succes.

Să scriptez din bun simţ? Te auzi ce spui? :))
Părinţii tăi muncesc din bun simţ şi pe gratis? 

Dacă da, mi-aş deschide şi eu un SRL atunci :))

 

2 hours ago, DaNl said:

N-are rost, intră odată pe zi și atunci stă doar 10 minute, nu e serios omul.

Eu ştiam că nu e serios, oricum am întrebat la mişto, toţi care caută scripteri nu-s în stare să plătească munca dar au aşteptări :))

Link to comment
Share on other sites

Noi ăştia care nu suntem serioşi băi băieţilor copii ce sunteţi voi noi avem şi muncă tata nu stăm să frecăm menta ca voi staţi cuminţi.. că voi cum începeţi vreţi direct banii mari Ksenon, Şhad0w ce vă vedeţi staţi cuminţi nu aţi măncat azi bine ..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stefan said:

Nu recomand tepar mi-a dat datele la host m-am chinuit sai bag baza ca dadea eroare dar pe alte hosturi mie imi mergea, mi-a cerut-o pe skype i-am dat dupa ce am bagat gm pe host a luat si fisierele a schimbat parola mi-a inchis dintr-o data pe skype si a plecat noroc ca am pus doar GM.amx nush daca are si .pwn dar trb lui  NU RECOMAND!

la ce gramatica ai in tine, nu ma mira de ce te-a lasat cu ochii in soare.

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 minute, Stefan a spus:

Nu recomand tepar mi-a dat datele la host m-am chinuit sai bag baza ca dadea eroare dar pe alte hosturi mie imi mergea, mi-a cerut-o pe skype i-am dat dupa ce am bagat gm pe host a luat si fisierele a schimbat parola mi-a inchis dintr-o data pe skype si a plecat noroc ca am pus doar GM.amx nush daca are si .pwn dar trb lui  NU RECOMAND!

Prietene nu ştii să urci o bază de date şi vorbeşti cu mine :-? du te cu tot cu gamemode ul tău ţi am zis să bagi sistem de pet ai zis că nu se mai poartă şi alea du te tare amice că de la început eu mă piş pe gamemode ul tău de 2 banii nu folosesc nu ştii să urci o bază şi îmi faci mie reclamă proastă vere ..

Link to comment
Share on other sites

Acum 18 minute, Valutzucu a spus:

Prietene nu ştii să urci o bază de date şi vorbeşti cu mine :-? du te cu tot cu gamemode ul tău ţi am zis să bagi sistem de pet ai zis că nu se mai poartă şi alea du te tare amice că de la început eu mă piş pe gamemode ul tău de 2 banii nu folosesc nu ştii să urci o bază şi îmi faci mie reclamă proastă vere ..

Tu insuși ești o reclamă proastă, vere, ești foarte neserios, crezi că noi nu avem treabă? nu avem școală? nu ieșim pe afară? nu mergem să mâncăm? ce e cu arfele astea pe tine? 

Il vrei pe Ksenon, dar nu plătești, până și sistemul ala de pet, se vinde, nu e nimic gratis aici, nu știu cine ar face așa ceva gratis pentru tine, nerecunoscătorule, trebuia să ii mulțumești că ți-a urcat baza de date și că și-a irosit timpul lui pentru unul ca tine, că tu n-ai habar să deschizi pawno.

Edited by DaNl
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DaNl said:

Tu insuși ești o reclamă proastă, vere, ești foarte neserios, crezi că noi nu avem treabă? nu avem școală? nu ieșim pe afară? nu mergem să mâncăm? ce e cu arfele astea pe tine? 

Il vrei pe Ksenon, dar nu plătești, până și sistemul ala de pet, se vinde, nu e nimic gratis aici, nu știu cine ar face așa ceva gratis pentru tine, nerecunoscătorule, trebuia să ii mulțumești că ți-a urcat baza de date și că și-a irosit timpul lui pentru unul ca tine, că tu n-ai habar să deschizi pawno.

Pai odata ce a spus ca omul cauta scripter, de unde p*la mea sa stie sa deschida pawno. La fel este si Raduq. Nu il plateste cu nimic pe Edison. Si ca sa stii nu trebuie sa platesti scripter-ul pentru ca daca o face din bun simt iti dai seama ca daca omul vrea poate sa il si plateasca dar gestul conteaza.. Deci ce spui tu este egal cu 0.

Link to comment
Share on other sites

Acum 10 ore, AndreiGB a spus:

Pai odata ce a spus ca omul cauta scripter, de unde p*la mea sa stie sa deschida pawno. La fel este si Raduq. Nu il plateste cu nimic pe Edison. Si ca sa stii nu trebuie sa platesti scripter-ul pentru ca daca o face din bun simt iti dai seama ca daca omul vrea poate sa il si plateasca dar gestul conteaza.. Deci ce spui tu este egal cu 0.

Deci, ce ai spus tu este egal cu 0, citește incă odată tot ce am spus mai sus, și ce a spus el, nu te mai băga degeaba, pentru un post.

"Moşule nu plătesc deocamdată dacă vrei să faci faci din bunul simţ dacă nu, caută ţi pe cineva care plăteşte succes"

Din moment ce a spus că nu plătește, dar vrea sisteme complexe, de ce ai mai lăsat și tu reply? AndreiGB ? tu ești putin mai mult pe lângă decât toți ceilalți din acest topic.

Si nu cred că stă cineva 4/5 ore pe zi să scripteze pe gratis, doar pentru că are bun simț, faci tu asta? de ce nu il ajuți tu? sau tu ești doar cu post-urile și cam atât?

Edited by DaNl
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DaNl said:

Deci, ce ai spus tu este egal cu 0, citește incă odată tot ce am spus mai sus, și ce a spus el, nu te mai băga degeaba, pentru un post.

"Moşule nu plătesc deocamdată dacă vrei să faci faci din bunul simţ dacă nu, caută ţi pe cineva care plăteşte succes"

Din moment ce a spus că nu plătește, dar vrea sisteme complexe, de ce ai mai lăsat și tu reply? AndreiGB ? tu ești putin mai mult pe lângă decât toți ceilalți din acest topic.

Si nu cred că stă cineva 4/5 ore pe zi să scripteze pe gratis, doar pentru că are bun simț, faci tu asta? de ce nu il ajuți tu? sau tu ești doar cu post-urile și cam atât?

Da ma il ajut eu. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Alpheus said:

Să scriptez din bun simţ? Te auzi ce spui? :))
Părinţii tăi muncesc din bun simţ şi pe gratis? 

Dacă da, mi-aş deschide şi eu un SRL atunci :))

 

Eu ştiam că nu e serios, oricum am întrebat la mişto, toţi care caută scripteri nu-s în stare să plătească munca dar au aşteptări :))

Nenea, parintii lui poate ca muncesc 8 ore din greu si sunt platiti la luna in jur de 2.000 lei. Da?

Tu esti dispus sa fi platit cu 10 lei pentru munca pe care o depui tu?

Stai 10-20 min/ zi si "muncesti". Daca vrei sa fi platit pentru o asemenea munca, parerea mea este sa iti faci un curs si sa ai o diploma, apoi te angajez eu cu, contract de munca pentru 8 ore/ zi 5 zile/ saptamana. Daca esti major si ai calificare pentru IT.

Daca nu, nu te mai baga aiurea in seama.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DaNl said:

Deci, ce ai spus tu este egal cu 0, citește incă odată tot ce am spus mai sus, și ce a spus el, nu te mai băga degeaba, pentru un post.

"Moşule nu plătesc deocamdată dacă vrei să faci faci din bunul simţ dacă nu, caută ţi pe cineva care plăteşte succes"

Din moment ce a spus că nu plătește, dar vrea sisteme complexe, de ce ai mai lăsat și tu reply? AndreiGB ? tu ești putin mai mult pe lângă decât toți ceilalți din acest topic.

Si nu cred că stă cineva 4/5 ore pe zi să scripteze pe gratis, doar pentru că are bun simț, faci tu asta? de ce nu il ajuți tu? sau tu ești doar cu post-urile și cam atât?

Baiatu, aceasta persoana avea nevoie de un ajutor in scripting. Nu stie sa lucreze in pawno. Dar daca tu ai vrea sa fi platit, va trebui sa faci un contract cu el, legal. 

Mai bine nu comenta.

Daca esti platit la "Negru" asa cum se face aici pe forum, este alegerea voastra. Dar pentru a fi platit trebuie sa sti sa lucrezi si sa stai cate-va ore pe zi sa ii scriptezi ceea ce are nevoie, altfel nu o sa primesti niciodata banii. + de asta, banii se platesc la sfarsit de luna intr-o firma si tu daca o sa fi platit ca scripter, la fel vei fi platit la sfarsit de luna, dupa cum ti-ai depus munca.

Nimeni nu va plateste pentru 10-30 minute/zi sa ii faceti un mic, cacatel la GM. Daca aveti bunul simt, il ajutati daca nu, nu. 

Eu am discutat cu aceasta persoana si am vrut sa imi deschid un server cu el. Dar din pacate am aflat ceva foarte important despre aceasta persoana, este o fosta persoana care a jucat la mine pe server cu un nume de fata, avea admin si cersea anumite chestii, apoi cand am renuntat sa le ofer acele chestii fiind "bani, vehicule, pp-uri" si multe altele, a parasit serverul si a cam injurat inainte sa paraseasca serverul, ca si cum am fost un "Gunoi" in fata lui pentru ca eu i-am oferit atatea chestii gratuit si din bunul simt. Am vrut sa il ajut, dar nu o mai fac.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, razvanduciuc a spus:

Baiatu, aceasta persoana avea nevoie de un ajutor in scripting. Nu stie sa lucreze in pawno. Dar daca tu ai vrea sa fi platit, va trebui sa faci un contract cu el, legal. 

Mai bine nu comenta.

Daca esti platit la "Negru" asa cum se face aici pe forum, este alegerea voastra. Dar pentru a fi platit trebuie sa sti sa lucrezi si sa stai cate-va ore pe zi sa ii scriptezi ceea ce are nevoie, altfel nu o sa primesti niciodata banii. + de asta, banii se platesc la sfarsit de luna intr-o firma si tu daca o sa fi platit ca scripter, la fel vei fi platit la sfarsit de luna, dupa cum ti-ai depus munca.

Nimeni nu va plateste pentru 10-30 minute/zi sa ii faceti un mic, cacatel la GM. Daca aveti bunul simt, il ajutati daca nu, nu. 

Eu am discutat cu aceasta persoana si am vrut sa imi deschid un server cu el. Dar din pacate am aflat ceva foarte important despre aceasta persoana, este o fosta persoana care a jucat la mine pe server cu un nume de fata, avea admin si cersea anumite chestii, apoi cand am renuntat sa le ofer acele chestii fiind "bani, vehicule, pp-uri" si multe altele, a parasit serverul si a cam injurat inainte sa paraseasca serverul, ca si cum am fost un "Gunoi" in fata lui pentru ca eu i-am oferit atatea chestii gratuit si din bunul simt. Am vrut sa il ajut, dar nu o mai fac.

"Platit la negru", de parca ai avea ocazia sa lucrezi pentru NASA, ti-ai citit macar postarea? esti foarte penibil, treaba e ca el nu vrea sa lucrezi 10-30 de minute la un gamemode, vrea sisteme complexe, care necesita timp, si nu i-am cerut bani, am stat dupa el 4 zile sa imi dea datele, apoi m-a injurat, ce parere sa imi fac? si daca citeai mai sus, i-am spus ca trebuia sa ii multumeasca baiatului care i-a urcat baza de date, deoarece el nu stie sa deschida nici pawno, chiar daca a facut topic, asta nu inseamna ca poate sa isi bata pula de toti scripterii care vor sa il ajute, sa faca cate putin, dupa sa ii injure, doar ca voi nu ganditi frate, de ce nu il ajuti tu daca tot ai scris romane pentru el?

 

Si el a spus, "Caut un scripter care stie sa faca sistem, nu toti scripterii de peste noapte", pentru un scripter care stie sa faca un sistem pet fidel ruby, sau ce cacat mai vrea el pe acolo, se plateste, sunt persoane care te ajuta gratis, dar nu sa isi piarda o zi chiar doua zile, sa nu iasa pe afara, doar sa iti faca tie un sistem, apoi sa il injuri.

Edited by DaNl
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DaNl said:

"Platit la negru", de parca ai avea ocazia sa lucrezi pentru NASA, ti-ai citit macar postarea? esti foarte penibil, treaba e ca el nu vrea sa lucrezi 10-30 de minute la un gamemode, vrea sisteme complexe, care necesita timp, si nu i-am cerut bani, am stat dupa el 4 zile sa imi dea datele, apoi m-a injurat, ce parere sa imi fac? si daca citeai mai sus, i-am spus ca trebuia sa ii multumeasca baiatului care i-a urcat baza de date, deoarece el nu stie sa deschida nici pawno, chiar daca a facut topic, asta nu inseamna ca poate sa isi bata pula de toti scripterii care vor sa il ajute, sa faca cate putin, dupa sa ii injure, doar ca voi nu ganditi frate, de ce nu il ajuti tu daca tot ai scris romane pentru el?

 

Si el a spus, "Caut un scripter care stie sa faca sistem, nu toti scripterii de peste noapte", pentru un scripter care stie sa faca un sistem pet fidel ruby, sau ce cacat mai vrea el pe acolo, se plateste, sunt persoane care te ajuta gratis, dar nu sa isi piarda o zi chiar doua zile, sa nu iasa pe afara, doar sa iti faca tie un sistem, apoi sa il injuri.

Eu am cunoscut persoana dupa ce mi.a dar numarul de telefon. Cum am spus a mai jucat la mine pe server cu functia de admin si un nume de fata. Nu ma intereseaza numele, daca se comporta frumos si respecta, dar cand i.am dat remove a inceput sa injure si sa spuna ca serverul e de cacat, dar pana atunci a fost cel mai tare server pentru el, cu sisteme frumoase si foarte bine lucrate, fara buguri si alte cele. Dar eu spuneam de tine pentru ca tu ai spus ca nimeni nu lucreaza pe bani, pentru a lucra pe bani ai nevoie de experienta si de timp pentru a lucra, eu eram dispus sa il ajut cu anumite chestii, rezolvarea bugurilor si adaugarea factiuniilor in toate orasele + joburi si alte cele, pentru a fi deschise toate orasele sa nu se chinuie pe urma sa deschida sf.ul, ca e greu sa il faci tinand cont ca ai de facut bizurile si in baza de date cat si in gm sa le sincronizezi pe fiecare, sa nu intri in pizza si sa iesi din burger. Daca intelegi ce vreau sa spun, sau sa nu intri in pizza si sa te lase sa dai /buygun, cum am vazut la altii. Pentru ca nu sunt sincronizate. Dar... in mare parte il ajutam, insa vazand cu adevarat cine este, am decis sa il las sa isi gaseasca pe alt cineva si sa se descurce si singur. Pentru ca pentru mine in acel timp cat a fost admin pe server a fost un nimic, "nimic" in sensul ca a mintit pe fiecare si a vb pe la spate pe fiecare admin in parte. Asta nu conteaza, doar ca el pentru mine este o persoana nula.

Si eu nu imi bat capul cu asemenea persoane. Insa sa tinem cont de faptul ca a ajuta pe cineva inseama un respect fata de tine.

Dar daca acea persoana isi bate joc, parerea mea e sa nu il bagi in seama si sa lasi, sa treaca totul de la sine.

Lui acum i sa intors roata pentru ce ne.a facut noua adminilor de pe serverul meu, spun noua, pentru ca eu nu m.am crezut mai sus fata de ei, daca am fost owner, eram toti egali, si ne.am respectat reciproc, doar ca acest mic papagal, nu si.a tinut coada unde trebuia si a stat cu ea pe sus, crezand ca e un super erou.

Nu mai comentez nimic, ca nu are rost. Sper sa isi gaseasca ceea ce isi cauta, dar slabe sanse.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.