Jump to content

Caut scripter pentru un proiect de lunga durata


Recommended Posts

3 hours ago, IFYOUPLAY.TOP said:

Ca un gm sa fie bine optimizat, trebuie sa fie scris corect in primul rand. Ipotezele voastre nu isi au locul in discutia asta. Eu plec de la ideea ca gm-ul este scris corect, ca altfel nu deschid niciun server. Discutia a plecat de la testarea performantei gm-ului. Nu incap in discutie astfel de erori.

Astea nu sunt ipoteze băiatu' meu, profesional vorbind, garanția că ceva este scris corect este asigurat de teste automate, ceva ce tu nu ai în SA-MP :)). Uneori mă mir de ce pierd timpul să explic unor oameni ca tine lucrurile astea...

EDIT: Dacă tu crezi că să scrii cod și după să intri in-game să testezi acel lucru îți garantează ție calitatea, ești total pe lângă :))

Edited by segmentationfault
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, segmentationfault said:

Astea nu sunt ipoteze băiatu' meu, profesional vorbind, garanția că ceva este scris corect este asigurat de teste automate, ceva ce tu nu ai în SA-MP :)). Uneori mă mir de ce pierd timpul să explic unor oameni ca tine lucrurile astea...

EDIT: Dacă tu crezi că să scrii cod și după să intri in-game să testezi acel lucru îți garantează ție calitatea, ești total pe lângă :))

Da, ma, frate, am inteles. Stiti toti scripting la nivel inalt, mai putin aia pe care ii caut eu. Astia care au servere in picioare de ani de zile, le-au deschis pe branci, asa, ca din ce spui tu, doar asa se poate deschide un server de SA-MP in zilele noastre, fara minim 2k euro.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, IFYOUPLAY.TOP said:

Da, ma, frate, am inteles. Stiti toti scripting la nivel inalt, mai putin aia pe care ii caut eu. Astia care au servere in picioare de ani de zile, le-au deschis pe branci, asa, ca din ce spui tu, doar asa se poate deschide un server de SA-MP in zilele noastre, fara minim 2k euro.

:)) depinde de țară și de economia ei, depinde dacă dai de un prost care nu-și știe valoarea și face treabă bună. tu ai zis din prima că vrei o anumită calitate, eu ți-am zis ce implică acea calitate. poate ai noroc de un prost și iese mult mai ieftin, la calitatea pe care o vrei. dacă chiar vrei low-cost, încearcă cu un indian, dar în general ăla promit sarea cu marea și livrează foarte prost.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

singura varianta cum spui tu cu boti, ar fi sa faci tu scriptul in sine, sa ti conectezi 1000 de boti, si sa le dai comenzi de spam, unul sa faca ceva, altul sa se miste, sa folosesti si onplayerupdate, ca are dreptate sanky, e vorba si de sync aici

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, IFYOUPLAY.TOP said:

Nimic n-ai inteles. Esti foarte frustrat si nu inteleg de ce. :))

de ce as fi? eu doar rad când văd ca te bagi în discuții pe care nu le înțelegi. nu au toate serverele din ro combinate 1000, din partea mea îți urez succes. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2024 at 11:55 PM, nobilzeus said:

de ce as fi? eu doar rad când văd ca te bagi în discuții pe care nu le înțelegi. nu au toate serverele din ro combinate 1000, din partea mea îți urez succes. 

Mie mi se pare ca plangi, nu ca razi. Tu te-ai bagat intr-o discutie creata de mine. Nu a zis nimeni ca o sa aiba server-ul meu 1000 jucatori, intelegi totul pe dos. :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.