Jump to content
  • 0

Prototipul dealership


WiDuAlK

Question

Problema intalnita (descriere): Salut, am venit cu o problema mai ciudata legata de dealership. Nu vreau raspunsuri aiurea sau pe langa subiect, acestea fiind spuse sa descriu putin problema. Am incercat sa creez un dealership tip vechi, cum se gasesc filterscripturi pe internet cu /createveh, deoarece vreau sa vad ce va contine dealership-ul si dupa ce construiesc baza il voi modifica intr-unul mai modern. Am facut o mare parte din dealership, dar mi-am dat seama ca exista o problema. Eu creez vehiculul dar nu il recunoaste ca fiind masina personala. Dupa ce dau restart la server recunoaste masina personala pe care am creato precedent. Asa ca am decis sa sterg toate datele apoi sa le rescriu, initial sa fac un prototip special pentru a remedia acea problema. Am construit prototipul, dar din nefericire aceeasi problema. Am facut diferite modificari dar fara rezultat. Mai jos aveti 2 link-uri pastebin cu 2 dintre modificarile facute.

Este diferit fata de sistemul house pe care l-am constuit recent, deoarece in sistemul house am intalnit aceeasi problema , DAR am accesat load, si functioneaza. Pe partea de house sistem la load distrug 3Dtext-urile, Icon-urile si pickup-urile apoi le creez din nou, DAR la dealership nu pot face la fel deoarece, jucatorul care detine o masina personal si este deja in ea, va fi scos din masina si toate masinile personale vor fi respawnate. Deci din start aceasta solutie cade. Daca aveti vro solutie va rog sa mi-o prezentati.
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): -
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):

http://pastebin.com/NTKk385F

http://pastebin.com/m4bfpFw2
Imagini / Video (optional): -
Ati incercat sa rezolvati singur?: LOGIC

Edited by WiDuAlK
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

La dealership 1:

  • In comanda createveh inlocuieste LoadDealership cu
    PersVeh[carid] = carid;

    De ce? Pentru ca nu trebuie sa mai faci iar o incarcare, trebuie doar sa marchezi ca pe pozitia carid este masina personala. Am vazut ca o faci cu ID-ul masinii respective, asa ca am pus la fel.

La dealership 2:

  • STRCMP este gresit
    if(strcmp(AutoData[vehicleid][cOwner], "Dealership", 11, true) == 0)

    trebuie sa fie

    if(strcmp(AutoData[vehicleid][cOwner], "Dealership", true) == 0)

     

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 29 minute, WopsS a spus:

La dealership 1:

  • In comanda createveh inlocuieste LoadDealership cu
    
    PersVeh[carid] = carid;

    De ce? Pentru ca nu trebuie sa mai faci iar o incarcare, trebuie doar sa marchezi ca pe pozitia carid este masina personala. Am vazut ca o faci cu ID-ul masinii respective, asa ca am pus la fel.

La dealership 2:

  • STRCMP este gresit
    
    if(strcmp(AutoData[vehicleid][cOwner], "Dealership", 11, true) == 0)

    trebuie sa fie

    
    if(strcmp(AutoData[vehicleid][cOwner], "Dealership", true) == 0)

     

La dealership 1 nu mi-am dat seama. Merge

La delareship 2 nu imi dau seama cum de am gresit parametrii.... dar merge si varianta asta. MERCI WOPSS T/C

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.