Jump to content

Recommended Posts

Poziţie: scripter
Ce servicii pot oferi: Caut un colaborator serios cu varsta medie de  18+ , ofer serviuciu de scripter la server & colaborator pentru deschiderea unei comunitati pe baza sa:mp-ului. Nivel scripting mediu , fara probleme  , varsta 21 de ani ( ) , doresc un colaborator & fondator serios cu care se poate discuta admirabil si eficient in baza ajutari si propunerilor facute. Contact Y!M : [email protected] , Skype : gethpro or Blumix. 
Alte detalii:  Doresc o persoana serioasa cu care pot sa mentin pe picioare acel mic proiect , o persoana capabila de a promova serverul , intr-un cat sa stie IPB Desing sau sa aiba un alt colaborator in partea Tehnica a comunitatii , desigur acesta sa fie punctuabil cu update-urile facute si o buna functionare a comunitatii respective. Vreau sa ne facem un nume pe care sa ne bazam , un nume la comunitate care nu mai este intampinat in ROMANIA , un nume care sa devina cunoscut prin cea ce facem si cea ce putem obtine pe parcurs. Un fondator capabil sa tina pe picioare comunitate din punct de vedere " Financiar " , cu care poti sa te sfatuiesti ori de cate ori ai nevoie sau propunere legata.

 

Anunt : Nu doresc persoane copilaroase cu care sa incep acest proiect , daca ai varsta de 15-16 anisori  nu te gandii sa-mi dai accept pe Y!M , deoarece nu are rost. Doresc o persoana agreabila cu care pot sa mentin cea ce facem in picioare pentru o lunga perioadata si tot o data o persoana care sa nu se dea batut. Daca crezi ca esti destul de bun pentru acest proiect pe care sa-l incepem de la  0 esti bine venit sa-mi dai accept pe Y!M.

 

Criticii : Inainte de a-mi da PM or ADD pe Y!M , te rog frumos sa citesti bine acest topic intr-un cat sa nu fie subtil adaugare in Y!M. Iar pentru cei care vin cu " Reply " gen " Am mai auzit de astea " , " Multi zic putini fac " , va rog nu va mai osteniti sa lasati reply , fara rost. 

 

Multumesc Anticipat. 

Edited by Blumix
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Blumix said:

Anunt : Nu doresc persoane copilaroase cu care sa incep acest proiect , daca ai varsta de 15-16 anisori  nu te gandii sa-mi dai accept pe Y!M , deoarece nu are rost. Doresc o persoana agreabila cu care pot sa mentin cea ce facem in picioare pentru o lunga perioadata si tot o data o persoana care sa nu se dea batut. Daca crezi ca esti destul de bun pentru acest proiect pe care sa-l incepem de la  0 esti bine venit sa-mi dai accept pe Y!M.

Nu conteaza varsta , ci mentalitatea. 

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, Blumix a spus:

Anunt : Nu doresc persoane copilaroase cu care sa incep acest proiect , daca ai varsta de 15-16 anisori  nu te gandii sa-mi dai accept pe Y!M , deoarece nu are rost. Doresc o persoana agreabila cu care pot sa mentin cea ce facem in picioare pentru o lunga perioadata si tot o data o persoana care sa nu se dea batut. Daca crezi ca esti destul de bun pentru acest proiect pe care sa-l incepem de la  0 esti bine venit sa-mi dai accept pe Y!M.

Aici m-am simtit jicnit si eu(poate foarte putin,nu cred ca asta a fost intentia ta). Si eu ma incadrez in media de varsta care ai pus-o tu, dar asta nu inseamna ca sunt o persoana desagregabila, sau imatura.

Eu personal in mod categoric m-as putea ocupa cu crearea si administrarea unei comunitati fara prea mari probleme pentru ca as face-o obiectiv, cu privire la membri, creativ, cu privire la modul de a gestiona update-urile comunitatii legate de serverul de SA-MP dar si forum si strict in privinta regulilor. Adica nu v-a conta cine este in spatele acelui membru al comunitatii, fie prieten, fie cunostinta sau o persoana straina, sunt de parere ca regulile se aplica oricui.

Acum 2 ore, Blumix a spus:

Da asa este si aici ,  mentalitatea conteaza, dar cate o data si varsta

Perfect de acord. Mentalitatea de multe ori vine treptat cu varsta, dar aruncand o privire in mediul exterior(din afara mediului online) o sa observi tineri de 20-25 de ani care habar nu au ce fac cu viata lor, maturitatea lor = 0, nu au un venit propriu, tot "tinuti in palme" de parinti sunt, si pe de alta parte , observi un pusti de 12-13 ani care provine dintr-o familie saraca sau destramata. Respectivul pusti se intretine pe el si familia lucrand cu ziua , poti sa inveti lectii de viata de la el, iti va vorbii de viata cu adevarat, fata de respectiva persoana de 20-25 ani care iti va spune de cluburi, de anturaj, vicii, etc, iar daca il trimiti undeva, sa isi inceapa viata de la 0, se va descurca mult mai bine dacat cel de 20-25 ani.

Poate ca exemplul meu e putin cam exagerat. Ce am vrut sa sugerez este ca nu orice persoana de 15-16 ani e paralel cu viata si nu orice persoana de 18+ este matura. Ce este drept, tu cred ca ai avea nevoie de un partener de 18+ pentru ca el poate sustine financiar mai bine.

Legat de propuneri, sunt de parere ca o persoana mai tanara este mai creativa, are mult mai multe idei, atractive multe dintre ele, deoarece si varsta isi poate spune cuvantul.

Nu este o cerere de parteneriat ce am scris mai sus ci simpla mea parere. Sper sa iti gasesti omul potrivit.

Edited by WiDuAlK.SaMp
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, WiDuAlK.SaMp said:

Aici m-am simtit jicnit si eu(poate foarte putin,nu cred ca asta a fost intentia ta). Si eu ma incadrez in media de varsta care ai pus-o tu, dar asta nu inseamna ca sunt o persoana desagregabila, sau imatura.

Eu personal in mod categoric m-as putea ocupa cu crearea si administrarea unei comunitati fara prea mari probleme pentru ca as face-o obiectiv, cu privire la membri, creativ, cu privire la modul de a gestiona update-urile comunitatii legate de serverul de SA-MP dar si forum si strict in privinta regulilor. Adica nu v-a conta cine este in spatele acelui membru al comunitatii, fie prieten, fie cunostinta sau o persoana straina, sunt de parere ca regulile se aplica oricui.

Perfect de acord. Mentalitatea de multe ori vine treptat cu varsta, dar aruncand o privire in mediul exterior(din afara mediului online) o sa observi tineri de 20-25 de ani care habar nu au ce fac cu viata lor, maturitatea lor = 0, nu au un venit propriu, tot "tinuti in palme" de parinti sunt, si pe de alta parte , observi un pusti de 12-13 ani care provine dintr-o familie saraca sau destramata. Respectivul pusti se intretine pe el si familia lucrand cu ziua , poti sa inveti lectii de viata de la el, iti va vorbii de viata cu adevarat, fata de respectiva persoana de 20-25 ani care iti va spune de cluburi, de anturaj, vicii, etc, iar daca il trimiti undeva, sa isi inceapa viata de la 0, se va descurca mult mai bine dacat cel de 20-25 ani.

Poate ca exemplul meu e putin cam exagerat. Ce am vrut sa sugerez este ca nu orice persoana de 15-16 ani e paralel cu viata si nu orice persoana de 18+ este matura. Ce este drept, tu cred ca ai avea nevoie de un partener de 18+ pentru ca el poate sustine financiar mai bine.

Legat de propuneri, sunt de parere ca o persoana mai tanara este mai creativa, are mult mai multe idei, atractive multe dintre ele, deoarece si varsta isi poate spune cuvantul.

Nu este o cerere de parteneriat ce am scris mai sus ci simpla mea parere. Sper sa iti gasesti omul potrivit.

Da intradevar asa este , mentalitatea se poate gasi si la o varsta frageda si da asa cum ai spus sunt unele persoane care la varsta de 20-25 de ani nu stiu ce sa faca cu viata. Si poate da am exagerat si eu putin cand am spus ca nu accept copii in proiect , indradevar cei mai multi si cei mai creativi sunt cei cu o varsta medie intre 15-18 ani , pentru ca atunci se dezvolta tot. Iar in legatura ca am nevoie de un partener de varsta 18+ , nu este pentru a sustine financiar desi asta ar fi ceva, insa eu am nevoie de acest timp de varsta pentru a colabora intr-un mai bine. Dar da , este adevarat se gaseste si la varsta de 15-16 ani o mentalitate bogata , insa dupa cum se stie sunt putini iar dintre ei cei mai multi trag tepe.

Link to comment
Share on other sites

Eu personal am observat ca persoanele care dau tepe sunt cele care nu au cunostinta in domeniu, dar vor sa faca si ei un banut acolo.

Initial am crezut ca ai nevoie de un partener pentru a fi mai putin costisitoare situatia. Eu personal, lucrez la un proiect de ceva vreme, e amanat, o sa il reiau cat de curand, nu dau prea multe detalii pentru ca nu asa conteaza, si dupa ce il termin voi cauta o persoana care va avea cunostinte web design si va dori sa ma sustina financiar cu serverul, iar eu voi gestiona comunitatea spre a scoate un oarecare profit pe care sa il inapoiez, eventual sa imi intretin serverul. Nu e vorba ca nu am bani sau altceva, ci doar ca consider ca nu se merita sa investesti ceva la risc, mai ales in mediul online. Si de aceea am crezut ca si tu cauti ceva asemanator.

Si in legatura cu comunicarea, referitor la persoanele de 18+ ai oarecare dreptate, apropierea de varsta duce la o comunicare mai "dezmortita", dar nu in totdeauna,eu personal stau in anturaje cu persoane mult mai mari decat mine, desi diferenta de varsta e mare, nu ma simt intimidat de situatie, ba chiar port o conversatie mai lejera si mai matura decat cu persoanele mai apropiate de varsta decat mine.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Poate nu o sa accepti poate da cine stie,dar sa trecem la subiect , am 13 " anisori " si mi-a placut ce-ai scris acolo(exceptie fiind treaba cu varsta),pot ajuta financiar si sunt capabil din punct de vedere a programarii sa incep ceva de la 0.Singura mea conditie este accea sa fim numai noi doi "founders".Eu ma pot ocupa si de partea de reclama(am mai multi asa zisi "preteni" care au canale de YTB cu 3000 subs.).Singur lucru la care nu ma pricep (motiv care m-a facut sa dau acest reply)este limbajul PHP(adica nu ma pricep la creeat site-uri)insa am experienta in IPB.Daca vrei da-mi PM.

Edited by Tud0r.

Retras

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.