Jump to content
  • 0

Putin ajutor..


Daedric-Fox

Question

Problema intalnita (descriere):Bun,spuneti-mi si mie va rog...am facut cum am mai zis de cateva ori un dealership pe dialog, totul bine pana acum, dar cum fac ca atunci cand un player selecteaza o masina sa o spawneze si sa fie doar a lui?
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):
Imagini / Video (optional):
Ati incercat sa rezolvati singur?:Ma gandesc ca ar fi o variabila ceva gen setPlayer car...sau nu stiu ...zic si eu nu stiu...

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Creezi o variabila cu care setezi player-ului ca acea masina sa fie a lui .

Exemplu : sa zicem ca faci pCarKey pe care o adaug intr-un enum , ei bine , dupa ce un player va cumpara masina faci ca server-ul sa identifice id-ul acelei masini si sa i-o seteze playerului prin :

 

PlayerInfo[playerid][pCarKey] = variabila cu care ai citit id-ul masinii . In loc de PlayerInfo[playerid][pCarKey] pui cum ai tu in gamemode . Daca ai mysql faci sa se trimita si comanda catre baza de date sa salveze .

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.