Jump to content
  • 0

Problema minimap


Fanta

Question

Problema intalnita (descriere): Nu reusesc sa fac sa se vada pe minimap casele in functie de zona in care te afli (de ex daca esti langa burger sa apara pe minimap ce case sunt cumparate / de vanzare in zona respectiva). Si inca ceva as vrea sa nu imi mai apara playeri pe minimap

Plz help me!

Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): -

Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):Daca e nevoie postez si cod/sursa

Ati incercat sa rezolvati singur?: da..

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

:)))=)))) Interesant ShowPlayerMarkers(1); am schimbat din 1 in 0 si tot nu merge asta in legatura cu playeri pe minimap.... si in legatura cu prima intrebare cu SetPlayerMapIcon dar nu reusesc... E suficient NoNamed ca sa lasi topicu deschis ? si sa incerci si tu macar sa ajuti ?

Edited by Fanta
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0

Buna seara stimate.

 

Pentru disparitia indicatorului playerilor pe radar, vom adauga la public OnPlayerSpawn:

 

SetPlayerColor(playerid,0xFFFFFF00);

 

FFFFFF - Culoarea HTML (Pentru mai multe detalii accesati - http://wiki.sa-mp.com/wiki/Colors_List)
00 - Facem culoarea transparenta (Nick-ul este vizibil dar pe minimap/radar nu se vede).

Edited by ARTIST

ep41yhufqpagka5wfoornw1wjfjie.png

HTjr_G.png
12975.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Buna seara stimate.

 

Pentru disparitia indicatorului playerilor pe radar, vom adauga la public OnPlayerSpawn:

 

SetPlayerColor(playerid,0xFFFFFF00);

 

FFFFFF - Culoarea HTML (Pentru mai multe detalii accesati - http://wiki.sa-mp.com/wiki/Colors_List)

00 - Facem culoarea transparenta (Nick-ul este vizibil dar pe minimap/radar nu se vede).

Aceasta persoana vrea sa faca sa se vada casele pe minimap, adica "Map Icon"

 

SetPlayerMapIcon(playerid, iconid, Float:x, Float:y, Float:z, MarkerType, Culoare, Stil);

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aceasta persoana vrea sa faca sa se vada casele pe minimap, adica "Map Icon"

 

SetPlayerMapIcon(playerid, iconid, Float:x, Float:y, Float:z, MarkerType, Culoare, Stil);

 

Buna ziua. Serios stimate?

Te rog frumos, fii mai atent pe viitor. Pe langa case, a mai solicitat cred ceva.

 

 

Si inca ceva as vrea sa nu imi mai apara playeri pe minimap

ep41yhufqpagka5wfoornw1wjfjie.png

HTjr_G.png
12975.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sau pur si simplu putea adauga la OnGameModeInit functia

ShowPlayerMarkers(0);
sau daca e deja adaugata doar sa modifice cifra din paranteza cu 0. :)

Vezi sa fie neaparat la OnGameModeInit!

Edited by NoNamed
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.