Jump to content
  • 0

Problema keys vehicle


Fanta

Question

Problema intalnita (descriere): Sunt in tcc sau oricare factiune si vreau sa intru in masina factiunii imi spune you don't have keys for this vehicles, la fel si la joburi. Plz help
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): -
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu): -
Imagini / Video (optional): -
Ati incercat sa rezolvati singur?: Da..

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • 0

man initial problema era ca nu puteam sa scot masinile de la dealer, iar daca stergeam masinile din fisierul cars.cfg imi aparea la toate masinile comanda /vbuy. Deci am scos pana la urma toate masinile din cars.cfg defaultcars.cfg moto.cfg si wopcars.cfg si am inlocuit new CarInfo[309][cInfo]; cu new CarInfo[68][cInfo]; si nu imi mai apare comanda /v buy imi apare acum faza cu keys. Inainte sa scot masinile de la dealer imi mergeau masinile la factiuni, nu imi aparea nimic cu keys

Link to comment
Share on other sites

  • 0

man initial problema era ca nu puteam sa scot masinile de la dealer, iar daca stergeam masinile din fisierul cars.cfg imi aparea la toate masinile comanda /vbuy. Deci am scos pana la urma toate masinile din cars.cfg defaultcars.cfg moto.cfg si wopcars.cfg si am inlocuit new CarInfo[309][cInfo]; cu new CarInfo[68][cInfo]; si nu imi mai apare comanda /v buy imi apare acum faza cu keys. Inainte sa scot masinile de la dealer imi mergeau masinile la factiuni, nu imi aparea nimic cu keys

Cum sa faci asta?, aceste vehicule (cele de la factiuni) sunt restrictionate prin ID. Nu stiu exact in ce ordine si daca tu ai sters niste vehicule asa aiurea, normal ca ID vehiculelor sa schimbat si ai aceasta problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

In momentuld e fata, ar trebui sa reiau masinile de pe server de la 0, adica sa vad ce masina corespunde cu cu ce factiune , notez undeva , le inlocuiesc, la fiecare factiune si rescriu masinile de la DS. o munca foarte mare, si necesita timp. De aceea nu prea mai ai ce face in momentul de fata. Ca sfat iti sugerez ca inainte de o schimbare mai majora, sa iti copii GM-ul undeva(varianta corecta, fara erori) si sa te consulti cu cineva , daca nu te pricepi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.