Jump to content

SA-MP 0.3z R4 server update


Recommended Posts

Această actualizare este doar pentru administratorii de servere SA-MP

Dacă actualizaţi serverul de la o versiune 0.3z: puteţi actualiza pur şi simplu prin înlocuirea fişierului "samp03svr" pe linux, sau fişier "samp-server.exe" pe Windows, găsit în pachetul de download pentru versiunea 0.3z.

 

ImportantDacă script-ul vostru folosește callback-ul OnUnoccupiedVehicleUpdate vă rog să îl recompilați cu noile includere.

 

SA-MP 0.3z R4 server

 

- Verificări suplimentare au fost adăugate la validarea remorcilor pe server.

- A fost adăugat un nou callback pentru a verifica statusul unei remorci.

 

public OnTrailerUpdate(playerid, vehicleid);
// ID-ul jucatorului (playerid) este jucatorul care a trimis o actualizare a remorcii . ID-ul masinii (vehicleid) este remorcii care va fi actualizat.
// Cand se returneaza 0, această funcție va opri actualizarea remorcii trimisa la alti jucatori de pe server. Pozitia remorcii va fi in continuare actualizata de server, intern.

 

- OnUnoccupiedVehicleUpdate a fost updatat pentru a include și viteza vehiculului.

 

public OnUnoccupiedVehicleUpdate(vehicleid, playerid, passenger_seat, Float:new_x, Float:new_y, Float:new_z, Float:vel_x, Float:vel_y, Float:vel_z);
// Daca script-ul dvs. foloseste acest callback, trebuie sa faceti o actualizare la acest callback si sa recompilati script-ul pentru a folosi versiunea 0.3z-R4

 

- Au fost eliminate mesajele de depanare script HTTP rămase în serverul 0.3z-R3.

 

Descărcări:

SA-MP 0.3z R4 Linux Server: http://www.sa-mp.ro/utils/server/samp03zsvr_R4.tar.gz
SA-MP 0.3z R4 Windows Server: http://www.sa-mp.ro/utils/server/samp03z_svr_R4_win32.zip
SA-MP 0.3z R4 Linux Server (1000 max player): http://www.sa-mp.ro/utils/server/samp03zsvr_R4-1000p.tar.gz

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Faza banala e ca pe 0.3z-R4 (poate si R1, R2, R3 - nu mai tin minte) nu merge PlayAudioStreamForPlayer... sper ca problema se va remedia in urmatoarea versiune ^^ xD

 

EDIT: Scuze, era din cauza GTA-ului meu ^^

Edited by KnowN .

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Multumim pentru postare , am facut si eu update la server-ul meu.

Y!M: menyx.official

Skype: menyx.official

 

 

Inainte de a critica o persoana indiferent de etnie/varsta/inteligenta ei uita-te la tine si nu uita ca toti suntem Oameni si ca nu are sens sa incerci sa pari diferit!Daca esti mai prost/destept decat cel scos/aflat in discutie incearca sa nu faci pe "MR. Inteligent" TACI si FACI!

Respecta membrii acestei comunitati daca ai pretentia sa fi respectat si tratat(a) ca pe o fiinta umana!

 

Nu fac nimic remarcabil, dar ceea ce fac este esenţial.•

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.