Jump to content

Sfaturi pentru jucatori.


Rock

Recommended Posts

De curand dupa ce m-am uitat pe cateva profiluri de facebook care apartin catorva jucatori de sa-mp(nu dau nume) am constatat ca majoritatea(95%) din voi..nu aveti viata!

Pe profilurile alea nu am vazut nici macar 1 singur like de la o fata, sau de la colegi, sau prieteni, nici macar alti jucatori. Doar un profil trist si simplu cu 50 de poze dintre care 49 din sa-mp 22.gif

Treziti-va ba..mai iesiti si voi in lume din cand e cand, e ok sa iti pierzi timpul si cu un joc, dar nu tot, mai ai si o viata REALA de care vad ca uiti..

Sa va reamintesc ca nu o sa va pierdeti virginitatea intr-un/cu ajutorul unui joc?

Iesiti in lume, cunoasteti oameni, baieti, fete, faceti-va prieteni noi, implicativa intr-o relatie serioasa, socializati mai mult si nu doar folosind tasta "t".

Pentru cei care sunt inca micuti(13-14-15 ani) acum e cea mai buna perioada sa intrati intr-un grup, intr-o societate, in ceva! Mai tarziu o sa fie prea tarziu pentru ca voi stand inchisi in lumea virtuala o sa rupeti contactul cu realitatea si nu o sa stiti sa va purtati intr-un colectiv.

Va spun asta din propria experienta, am jucat ca disperatul pana pe la 16 ani non-stop, zi si noapte si dupa mi-a fost foarte greu sa ma "reabilitez". Nesocializand prea mult cu lumea incepusem sa fiu timid, fricos, neincrezator in sine si credetima ca treceti foarte greu peste chestiile astea..

Asa ca scoateti cablurile din priza si iesiti dracului afara!

Sa-mp trebuie sa fie un hobby nu un mod de viata..

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

Te chinui degeaba cu sfaturile astea. Adevarata copilarie nu mai este la joaca afara, ci acum e la PC.

Nimeni nu o sa te bage in seama cu ce ai spus mai sus, pt ca majoritatea de pe aici nu realizeaza ca mai tarziu vor regreta.

Eu, chiar daca sunt mai invarsta ca multi de aici (aproape 24 de ani), m-am lasat de SAMP si de scripting de mult timp. Da, recunosc ca stau foarte mult la PC si ca inca ma mai joc un joc, 2,3 acolo...dar jocurile sunt pt relaxare sau in timpul liber, in rest tot ce fac e pt viitorul meu (financiar). Intr-un fel pot sa zic ca ma ajutat foarte mult PC-ul, si inca ma mai ajuta. Am ajuns sa lucrez la o firma de IT, si pe domeniul asta o sa raman mereu. Deja avansez in asta, imi deschid firma proprie luna viitoare... dar totusi (cu ocazia asta termin si eu cu lauda :)) ), ies si pe afara la o bere cu baietii.

Rock, singurul sfat care il pot da celorlalti, e sa ma urmeze intr-un fel. Daca ei stau asa mult la PC, macar sa faca ceva folositor pt viitorul fiecaruia, si sa invete ceva util..nu jocuri.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

N-ai cu cine vorbi frate :)) Am observat cum ca fetitele de clasa a 7-a, a 8-a cauta baieti cu bani, masini, pulau in special, iar baietii se joaca ca niste caminari toata ziua si isi dau limbi unul altuia pentru un amarat de grad, iar daca vad poze cu tipi si tipe de prin cluburi/iesiri:"uite wa, drogati, betivi, manelisti, curve, etc"  :)) Generatia 2000 pana in prezent e plina de NO LIFERI si de ratati!... :-j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aveti mare dreptate baieti eu nu am cunoscut obsedati de Sa-Mp dar cunosc obsedati de metin care nu au o viata .. Frate eu joc nu pot sa zic ca nu eu joc de plictiseala si de distractie dar mai ies afara cu tovarasi la o bere mai ma duc la o plimbare cu colegii/colegele stiu sa ma distrez dar sunt ceilalti care isi pierd cam 90% din timp numai pe pc pt niste jocuri care nu ii vor ajuta cu nimic pe viitor... eu zic sa va treziti

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate eu cunosc un fost obsedat de sa-mp adica pe mine . Petreceam 16-17/24 in vacante pe sa-mp . Adica ma trezeam mancam SA-MP SA-MP mancam SA-MP SA-MP somn . Foarte mult timp mi-am pierdut pe jocu asta intr-o perioada am investit si o suma de bani pentru admin , case , insule etc etc dar mi-am recuperat bani prin scripting/mapping . Pana pe la 14 ani eram obsedat de acest joc dupa ce m-am luminat la cap am inceput si eu sa ies cu baieti fetele , m-am apucat de fumat de baut am inceput si eu sa comunic cu femeile :X mi-am facut o prietena m-am schimbat total nu stiu parca am iesit din lumea asta a calculatorului ma simteam altfel . Sfatul meu copii de pretutinderi lasativa de calculator iesiti si voi in lumea reala sa vedeti ca nu e ca in sa-mp gata am 1 an de fast c-bug rup tot is cel mai tare bha da stai umpic in realitate cine esti ? un gras umflat care isi bat pula toti de tine la scoala ? lasati calculatorul bagativa pula in el .

Link to comment
Share on other sites

  • WopsS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.