Jump to content

Despre noile mape [Map Editor]


ShOoBy

Recommended Posts

Este si in map editor de duplicat

este pe banda de sus

Duplicate

Sau apesi Ctrl + C si iti faci cat de multe copii vrei la obiectul respectiv :)).

Mie personal mi se pare mai simplu map editor-ul asta fata de MTA... cel putin daca vrei sa faci o mapa foarte buna fara defecte map editor-ul asta este perfect... daca vrei in schimb sa faci o mapa rapid cu unele defecte folositi MTA ;).

3r4AlPA.png

Link to comment
Share on other sites

pai zimi sh mie niste defecte.....

Faptul ca nu poti face spre exemplu un drum cu o lungime foarte mare drept. Unele portiuni ale drumului respectiv vor fi ori mai sus, ori mai jos in MTA. Pe cand in acest map editor v-or fi toate la aceeasi inaltime.

Nu poti face mape cu tuburile adaugate in 0.3c. E foarte dificil sa faci astfel de mape in MTA... si mai multe altele...

3r4AlPA.png

Link to comment
Share on other sites

MaxXx" post="123650" timestamp="1335902912"]

Faptul ca nu poti face spre exemplu un drum cu o lungime foarte mare drept. Unele portiuni ale drumului respectiv vor fi ori mai sus, ori mai jos in MTA. Pe cand in acest map editor v-or fi toate la aceeasi inaltime.

Nu poti face mape cu tuburile adaugate in 0.3c. E foarte dificil sa faci astfel de mape in MTA... si mai multe altele...

+ nu ai RemoveBuilding

+ cel mai avansat MTA are obiectele din 0.3c DOAR , 0.3d si mai nou 0.3e nu exista niciunul

+ e mai greu sa convertesti obiectele din MTA pentru SAMP pe cand Map editor iti da direct codul pentru Pawno

+ cand s-au adaugat obiectele 0.3c in MTA , au fost scoase unele , deci in MTA cand ai si obiecte 0.3c nu ai multe obiecte normale

+ apar buguri la teste cum ar fi ca obiectele din 0.3c nu se vad sau sunt 'incolidable'

+ SAMP spre deosebire de MTA are multe obiecte scoase din GTA SA Single Player si in MTA iti va aparea diferit decat in Map Editor

+ distanta de rendering e MUUUUUUULT mai mica in MTA decat in SAMP

+ in MTA nu ai collision files

Si ar mai fi inca multe de adaugat , dar per total , va recomand la toti sa folositi Map Editor , si chiar daca la unii vi se pare mai dificil , asta este pentru ca voi sunteti imvatati cu MTA. Amintitiva cum a fost cand ati deschis prima data MTA , la fel ca si acum cu Map Editor ... nu stiati nimic si vi se parea extrem de greu dar cu timpu ati ajuns sa va pricepeti..

M2c78.png

Link to comment
Share on other sites

Guest Cip007

:smiley:

mta nu are chiar toate defectele mentionate mai sus....dar

uitativa la astea:

in map editor faci astea ft greu.....sh sant altele mult mai grele

stiu k multi folosesc map editor.......

pt mn e mai simplu si eficient mta........

nu vreau sa contrazic sau sa supar pe cnv.....pt unii e mai simplu map editor......pt altii mta!!!

eu doar miam exprimat parerea........succes la mape!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

In Sfarsit cineva care foloseste un ma editor si stie sa si il folosesasca

Dar apropo mai erau cateva de spus..

obiectele pot fi rotite/miscate/le pui mai sus jos doar prin smpla apasare de buton

butonul 1 il deplasezi

butonul 2 il ridici sau in cobori

butonul 3 il rotesti

butonul 4 il rotesti in mai multe directii..

in fine e un toturial bun

5/5

Insfarsit am aflat cum se foloseste Map editor mersi frumos ;;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Gireada

Eu asi zice sati dai singur warn

frate citeste regulamentul

cei cu ata dublu post ...

esti si Moderator Global ....

SCUZE GIREADA, NU ERA NICI UN DUBLU POST, PROMIT CA DATA VIITOARE MA VOI UITA MAI BINE

Eu zic asa, sa primesti tu warn, sa citesti tu regulamentul din nou, sa iti ceri scuze si sa inveti Limba Romana.

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.