Jump to content

Cum creezi o harta -(mapa)-


Guest farse

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(°_°) Cat de naspa pai eu am pus pana acum doar strazile , niste placaje dinalea de pamant (ca e facut orasu pe apa),dar faza e ca erau mici si am pus multe placajesi cred ca deaia ... si am mai pus cladirile si casele .. si atat :) in fine ... o sa intru in MTA si o sa incerc sa fac mai simplu daca reusesc :) Merci pentru ajutor Farse

Your actions will always follow your beliefs.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ce fac? ca am facut fisierul manu.map si acuma nu stiu cum il fac ca sa ma pot juca pe harta aia ..Vreo idee ?

Intri aici si alegi acolo PAWN Code for SA:MP (deasupra la sagetile alea 3)

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Guest farse

acum iti da o eroare :Could load map editor?:

6.Descarci  asta

7.Desfaci pachetu.

8.Mergi in "Unde ai instalat tu MTa/mods".

9.Pui ce era in pachet acolo(map_editor)

10.Intrii in MTA si sa speram ca iti va merge

Link to comment
Share on other sites

stuntman" post="16145" timestamp="1248032046"]

topicul asta ar trebui bagat sticky  ;D

De ce? Ca zici tu? Subiectul asta este de o gramada de timp, daca trebuia Stiky era de la inceput.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Niko17" post="16217" timestamp="1248165710"]

Nici Mie Numi Mere MTA SA La Map Editor (Inainte Imi Mergea Inainte Sami Reinst Windowsul)Cn Ma Ajuta Va Rog

Incearca asta

acum iti da o eroare :Could load map editor?:

6.Descarci  asta

7.Desfaci pachetu.

8.Mergi in "Unde ai instalat tu MTa/mods".

9.Pui ce era in pachet acolo(map_editor)

10.Intrii in MTA si sa speram ca iti va merge

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Guest SapdNiko17

Acum Am Rezolvato Imi Trebuia MTA SA RACE 1.1.1 Sfat La CARE Nu Le Mai Merge La Map Editor Sa Caute Pe Google:MTA SA RACE 1.1.1;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest HooligaN

Ma poate ajuta si pe mine cineva? dau sa intru in el se incarca si nu imi mai apare nimic. :( ma poate ajuta cineva

daca dati-mi un pm cu id vostru va rog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

am si eu o problema...

Deci intru in mta.Il deschid,dau Map Editor si din meniul ala de sus care imi apare selectez New Race si dau Enter.Pana aici totul bine..

Dar..incepand de aici ce fac???  ::) Mai departe habar nu am cum sa ajung la obiecte....Cateva intructiuni va rog?

Link to comment
Share on other sites

am si eu o problema...

Deci intru in mta.Il deschid,dau Map Editor si din meniul ala de sus care imi apare selectez New Race si dau Enter.Pana aici totul bine..

Dar..incepand de aici ce fac???  ::) Mai departe habar nu am cum sa ajung la obiecte....Cateva intructiuni va rog?

Pai iti alegi din lista de acolo, apoi iti va aparea obiectul. Iar tu il puti unde doresti. Apoi, apesi odata click pentru a fi pozitionat. Daca ai fi incercat si tu singur ai fi reusit. Si eu cand am intrat prima data in el, habar n-aveam cum se foloseste, apoi cu cateva incercari am reusit.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Ms Vyorel..M-am prins pana la urma.. ;D

Acum alta intrebare..Am cautat dar nu am gasit masini prin lista aia..Cum pun masini???Am cautat prin toata lista..Inafara de vioane alte mijloace de transport nu am gasit:(..

Link to comment
Share on other sites

Acum alta intrebare..Am cautat dar nu am gasit masini prin lista aia..Cum pun masini???Am cautat prin toata lista..Inafara de vioane alte mijloace de transport nu am gasit:(..

Pai nu stiu sigur daca se pot pune vehiculele direct cu MTA dar poti face altfel. Faci harta, apoi o convertesti, o pui pe server. Intri pe server, te duci in locul unde ai facut ce ai facut cu MTA, si adaugi vehiculele. Sper ca stii cum se pun vehiculele pe server.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

=-" post="19067" timestamp="1253367790"]

Pai nu stiu sigur daca se pot pune vehiculele direct cu MTA dar poti face altfel. Faci harta, apoi o convertesti, o pui pe server. Intri pe server, te duci in locul unde ai facut ce ai facut cu MTA, si adaugi vehiculele. Sper ca stii cum se pun vehiculele pe server.

Sunt incepator dar pind foarte repede...Din pacate nu stiu cum sa pun vehicule pe server........Daca imi explici voi intelege imediat:D.

Link to comment
Share on other sites

Sunt incepator dar pind foarte repede...Din pacate nu stiu cum sa pun vehicule pe server........Daca imi explici voi intelege imediat:D.

Ok. Pentru asta intra aici sa nu facem Off Topic.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Imi da o erroare de genu:

This a[[lication has failed to start because d3dx9_33.dll was not found. Re-installing the application may fix this problme

pana acum imi mergea de cate ori il instalam acum am dat format la pc si am incercat sa instalez MTA si vad k imi da erroare :|

stie cineva ce trebe sa fac ?

default.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest big_smooke

Ca sa o convertesti intri aici :http://gtamap.delux-host.com/converter/ si alegi pawno code for sa-mp ca sa ti le faca createobject si dupa accea le bagi sub GameModint parca ... sper sa iti foloseasca.Harta o pui acolo in Mta nu modifici nimic.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.