Jump to content

Cum creezi o harta -(mapa)-


Guest farse

Recommended Posts

Guest mihai97

nu am zis ca vreau sami dai tu o mapa facuta si io sa pun un nume!

am intrebat cum fac sa construiesc intr-o anumita zona ca nu stiu cum sa ma plimb prin oras si unde vreau io sa fac sa incep sa construiesc.am umblat peste tot prin optini si dastea dar nam gasit.am dat test race si mam plimbat nitel,am gasit zona buna si cand am dat exit sa ma duc la lista de lucruri mam intors tot de unde am plecat.si nu stiu ce cum sa fac :'(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Scuze ca am spus asa eram suparat din alta cauza si altele

Am basit cum zici tu.Urmezi cezi zic eu (>=intra/enter)

Mapeditor>Createmap>scriinumele>Add Element>Create Object>Browse

Daca vrei sa pui rampe dai la structures>ramps

Ca sa "editezi " obiectele tiam zis cum (mai sus olec)

PS:Spor la mapit

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am mai gasit ceva

Cand cineva va bate la cap si voi sunteti in MTA trebuie sa iesiti de tot.Iaca acu nu mai trebe

Descarca Asta

1.O pui in GTA si daca apesi  Start alt+capsLock(altele) el se minimeaza(se face mic) MTA-u - GTA-u

ATENTIE daca bagi asta nu o sati mai mearga sa-mp deci copii undeva iar GTA si pui acolo MTA

Link to comment
Share on other sites

Cand cineva va bate la cap si voi sunteti in MTA trebuie sa iesiti de tot.Iaca acu nu mai trebe

Asta e bucuria lui Jeff_H.La el vad mai mereu la status ca e in MTA.

App: Il poti pune AICI

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am si eu 2 intrebari:

1.Dece numi mere MTA DM poza eroare]

2.Cum pot modifica in case.De ex in sectia de politie din LS ca am vazut ca unni au modificat celulele :leau pus veceu cgiuvete)(la intrare a pus o poarta care se deschide cu o comanda [dupa ce ai intrat in sectie]

MA POATE AJUTA CINEVA

Stiu si eu ... branza e pe bani, dar eu tot ma joc pe gratis!

Link to comment
Share on other sites

Guest AlExAlExAlEx

Offtopic : eu am invatat singur , il mai intreb pe cmg cate ceva dar daca il intreb prea mult se enerveaza si ma ameninta cu ignore  ;D

Ontopic : folositor..pentru incepatori.

Link to comment
Share on other sites

Guest graffyk

Am si eu 2 intrebari:

1.Dece numi mere MTA DM poza eroare]

2.Cum pot modifica in case.De ex in sectia de politie din LS ca am vazut ca unni au modificat celulele :leau pus veceu cgiuvete)(la intrare a pus o poarta care se deschide cu o comanda [dupa ce ai intrat in sectie]

MA POATE AJUTA CINEVA

1.NU cu MTA:DM faci mape ci cu MTA:RACE o sa revin cu un edit pt download

2.La fel folosesti MTA map editor sa pui wc-uri..etc si pt poarte foloseste asta

Link to comment
Share on other sites

Guest Alphonse

Putin ajutor va rog , le-am instalat pe amandoua , si cand dau sa deschid programu imi apare >>This application has failed to start beceause d3dx9_33.dll was not found.Re-installing the application may fix this problem <<<, ce are? daca stie cineva va rog sami zica!

            Respect

Link to comment
Share on other sites

1.PArca tu ai facut spam ca dracu (spuneai ca ne * in gura de noobi)Dar ca sa vezi ca noi ajutam chiar daac ai gresit uite:

Schimba din d3dx9_33.dll in xd3dx9_33.dll ,pentru ca MTA nu stie poate citi acest dll,si cand vrei ca sa intrii in sa-mp in redenumesti inapoi..asta e daca folosesti coduri :| .Parca sbit ala era cu  d3dx9_33.dll

Link to comment
Share on other sites

Guest Alphonse

Nu este adevarat ce zici , am deabea 17 mesaje pe forum , sunt nou, uitate tu si daca gasesti un topic , ceva in care eu v-am jicnit , imi dati ban permanent pe IP, de ce sa va jicnesc , voi chiar stiti ce faceti  si sunteti foarte amabili ,iar acesta este printre unul dintre cela mai avansate forum-uri roamanesti despre sa-mp!

Am cautat d3dx9_33.dll Dar nu era nicaieri , imi cer scuze ca sunt noob , lam downloadat de pe google , am windows XPower Edition si nu  aveam d3dx9_33.dll .Multumesc ca mi-ai zis altfel nu-mi dadeam seama ,imi cer scuze inca o data daca am jicnit pe cineva undeva dar eu stiu ca nu si nici nu am nimic cu cei de pe forum ,chiar sunteti foarte de treaba 

>>inca ceva ce e karma +/- eu am +0/-1 e vre-un warn ceva daca e cu minus?

                                          RESPECT!

Link to comment
Share on other sites

foarte tare frate chiar am reusit sa fac vama dar nu stiu cum fac  sa ridic bariere sau s-o las in jos :( si am mai pus eu niste obiecte si daca intru cu masina in ele cad in jos :( daca va pricepeti spuneti-mi si mie RESPECT

Link to comment
Share on other sites

Guest Alphonse

eu sunt mai noob , ce trebuie sa selectez la mapa , race map , deathmatch map sau de care ,iar dupa unde trebueis a pun codurile? va rog spuneti unui n00b !scz de deranj

        Respect!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.