Jump to content

Cum creezi o harta -(mapa)-


Guest farse

Recommended Posts

stuntman==--" post="35722" timestamp="1279209159"]

instaleaza-ti directx 9.0c

incearca sa reinstalezi gta sa, pentru ca acel fisier e de la gta sa :P

NU REINSTALEZI NIMIC CA E O PIERDERE DE TIMP.

intri pe www.dll-files.com si cauti dll-urile.

cauti d3dx9_33.dll si il bagi in C:\Windows\System32

si vorbisfile.dll il bagi in gta sa sau in mta

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest robybr

bun...foarte bun tutorialu,chiar mi-a fost de ajutor dar am o problema...adaug obiectele si de ex daca bag o poarta exact asa cum o da cand o selectez asa se salveaza si rotatia...adica toate le gasesc la fel char daca le rotesc in MTA...stiti ce pot face cu rotatia?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am dat update cu muuuult timp in urma la primu post cu "cum sa faci o harta in grup",uita-te.. http://www.sa-mp.ro/forum/index.php?topic=401.0

am incercat dar cand scrie "descarca asta" nu e nici un link acolo si nam ce sa descarc deci nui bun.

smiley-cool19.gif

Nicusor Eu   Andr3

smiley-violent096.gif

Nicusor                Eu

smiley-violent006.gif

Eu         Nicusor

Link to comment
Share on other sites

Guest TheThanator

Oh, da dc nu e bun MTA DM care il folosesc eu fata de MTA Race care va da erori cu "Couldnt Load The Race Creator" sau ma rog cum scrie daca va scrie asta in MTA Race mergeti unde e fisierul "editor" si dati redenumire si sa fie "map_editor" si acolo in map_editor creati un fisier "Maps" numit asa si acolo se vor salva mapele pe care le faceti in MTA Race dând F5 parca sau "Save"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

am o intrebare. am creat o harta tot obiecte... etc. si am pus niste porti si bariere... cum fac sa se deschida la o comanda... la o apasare de buton...

Uite [iurl=http://www.sa-mp.ro/forum/index.php/topic,1600.0.html]aici[/iurl].

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.