Jump to content

Servicii web design, scripting, web dev


Gabi21

Recommended Posts

Salut, numele meu este Gabriel și vin cu o ofertă pentru această comunitate.

Ofer servicii web design, web dev și scripting sa-mp, dar și rage-mp în caz că sunt unii doritori.

Sunt în stare să realizez orice tip de sistem de la 0, în funcție de dorințele clientului; totodată, pot rezolva și bugurile unui gamemode.

Totul o să decurgă astfel: 

- realizez sistemul

- îl verificăm

- dacă îi convine clientului, plătește și primește .pwn-ul.

Prețul diferă în funcție de complexitatea sistemului.

Contact: Gabi#6416 - discord

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Gabi21 said:

 

UP, am făcut și un mic site, gratuit ce-i drept, dar zic că e ok pentru un livechat și câteva informații.

http://wdesign.j4m.eu/

Salut, pentru web dev, stii sa folosesti Laravel pentru front-end si php backend ?
Oferi aceste servicii doar pentru domeniul GTA ?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Gabi21 said:

Scuze, nu folosesc laravel.

Am inteles dar totusi nu mi-ai raspuns intrebarii.

Oferi aceste servicii doar pentru GTA?
Ce poti folosi pentru front-end ? dar pentru back-end ?
Ofera cateva detalii pentru ca lumea sa inteleaga cu ce si cum lucrezi.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, RXS said:

Am inteles dar totusi nu mi-ai raspuns intrebarii.

Oferi aceste servicii doar pentru GTA?
Ce poti folosi pentru front-end ? dar pentru back-end ?
Ofera cateva detalii pentru ca lumea sa inteleaga cu ce si cum lucrezi.

Nu, nu lucrez doar pentru GTA, lucrez pe orice domeniu dacă clientul asta vrea.

Ceea ce ține de design, realizez orice, idei să am. Dacă clientul vine cu un design anume, ori desenat de el, ori inspirat de la alt site, în maxim 24 de ore de când mi-a fost spusă ideea, e și realizat (bine, totul diferă dacă e un proiect mai mare { multe pagini, scripturi, etc }).

Recent m-am pus să învăț react.js să-mi fie treaba mult mai ușoară, căci, inițial făceam totul de la 0, scripturi javascript, design, etc, etc, nu mă foloseam de bootstrap sau alte lucruri care-mi dădeau deja css urile făcute.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca n-ai habar nici macar o iota de tot ce ai scris, dar raman cu parerea mea. Spor la gasit clienti, baiatul de mai sus ti-a pus o intrebare, legata de partea de front end si back end, si ai spus total niste aberatii, nu stiu, dar mie unul personal nu-mi inspiri cunostinte, totusi, succes.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Future said:

Mie mi se pare ca n-ai habar nici macar o iota de tot ce ai scris, dar raman cu parerea mea. Spor la gasit clienti, baiatul de mai sus ti-a pus o intrebare, legata de partea de front end si back end, si ai spus total niste aberatii, nu stiu, dar mie unul personal nu-mi inspiri cunostinte, totusi, succes.

Hm, front end e partea de design a site-ului, cum adică niște aberații? 

I-am explicat pur și simplu că eu îmi fac partea de design, iar back-end ul e partea tehnică, php / javascript și tot ce ține de structura internă a site-ului.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Gabi21 said:

Mă corectez să nu se înțeleagă greșit, și acum css-ul tot de mine e făcut, nu e împrumutat de la alte scripturi oferite de site-uri.

 

Iar partea de front-end, pot spune că pot face orice sistem php, iar cu baza de  date e destul de ușor.

În proporție de 85-90% cunosc partea de front-end.

vezi că-s cam mari procentele alea :))

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, segmentationfault said:

vezi că-s cam mari procentele alea :))

Procente, neprocente, important e că-s în stare să fac un template responsive și să arate foarte bine.

Să zicem că am exagerat, dar pentru partea pe care o folosesc eu, consider că stăpânesc destul de bine front end-ul, poate mai există o parte pe care n-o cunosc.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gabi21 said:

Procente, neprocente, important e că-s în stare să fac un template responsive și să arate foarte bine.

Să zicem că am exagerat, dar pentru partea pe care o folosesc eu, consider că stăpânesc destul de bine front end-ul, poate mai există o parte pe care n-o cunosc.

dacă tot spui că stăpânești destul de bine, explică ordinea log-urilor din script-ul de mai jos, cu explicații cu tot (hint: event loops):

 

console.log('Message no. 1: Sync');
setTimeout(function() {
   console.log('Message no. 2: setTimeout');
}, 0);
var promise = new Promise(function(resolve, reject) {
   resolve();
});
promise.then(function(resolve) {
   console.log('Message no. 3: 1st Promise');
})
.then(function(resolve) {
   console.log('Message no. 4: 2nd Promise');
});
console.log('Message no. 5: Sync');

problemă banală, ce ține de evenimentele asincrone și modul de funcționare a javascript-ului, dar la ce procente ai, eu zic că te descurci.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, segmentationfault said:

oricine poate executa codul ăla, dar explicația care este :))? de ce se respectă ordinea de 1, 5, 3, 4, 2?

Păi, 1 și 5 se afișează imediat, apoi se apelează promise și se afișează 3, după ce s-a afișat 3, din nou se apelează și se afișează 4, iar 2 e timeout ul.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gabi21 said:

Păi, 1 și 5 se afișează imediat, apoi se apelează promise și se afișează 3, după ce s-a afișat 3, din nou se apelează și se afișează 4, iar 2 e timeout ul.

păi și de ce nu se afișează 1 după 2? că în teorie sunt 0 secunde acolo. idem pentru 3 și 4, în mod normal trebuiau să fie înainte de 5. te învărți în jurul cozii, spui că se execută, dar nu spui de ce e ordinea aia, nu ai nici un argument logic care să demonstreze că ordinea este cea dată, doar ai executat codul ăla în browser și ai venit cu răspunsul.

fă diferența între cum explică tipul ăsta și a argumentat logic execuția și modul în care ai explicat tu, total diferite. n-ai nici o treabă prietene, eu sunt inginer programator și nu-mi permit să zic că știu 85-90% din front-end, măcar scoate partea aia și fii modest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, segmentationfault said:

păi și de ce nu se afișează 1 după 2? că în teorie sunt 0 secunde acolo. idem pentru 3 și 4, în mod normal trebuiau să fie înainte de 5. te învărți în jurul cozii, spui că se execută, dar nu spui de ce e ordinea aia, nu ai nici un argument logic care să demonstreze că ordinea este cea dată, doar ai executat codul ăla în browser și ai venit cu răspunsul.

fă diferența între cum explică tipul ăsta și a argumentat logic execuția și modul în care ai explicat tu, total diferite. n-ai nici o treabă prietene, eu sunt inginer programator și nu-mi permit să zic că știu 85-90% din front-end, măcar scoate partea aia și fii modest.

Respectele mele pentru tine, sincer.

Nu am luat cu răutate nimic din ce ai spus, @WopsS, dacă se poate, șterge te rog comentariul

On 8/1/2021 at 12:16 PM, Gabi21 said:

Mă corectez să nu se înțeleagă greșit, și acum css-ul tot de mine e făcut, nu e împrumutat de la alte scripturi oferite de site-uri.

 

Iar partea de front-end, pot spune că pot face orice sistem php, iar cu baza de  date e destul de ușor.

În proporție de 85-90% cunosc partea de front-end.

 ăsta

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, ma bag si eu putin in offtopic. 

@Gabi21problema nu ar fi aparut daca nu iti insusai acel standard ridicat de cunostinte. Nici macar un senior cu 20 de ani vechime nu iti va spune ca el cunoaste 90% dintr-un limbaj de programare sau dintr-o tehnologie, pentru ca sunt multe lucruri neutilizate, alterate constant sau care nu se pliaza sau nu s-au pliat niciodata pe ce aveai tu nevoie sa dezvolti. De asemenea, gradul de senioritate in programare il dovedesti cu niste proiecte, cunostinte impartasite, modul de abordare si mai ales cu experienta anterioara in domeniu. 

Din punctul meu de vedere esti inca mic la acest capitol, dar e impresionant interesul tau fata de acest domeniu. Continua sa inveti tot mai mult si sa iti bagi nasul prin cat mai multe proiecte, fie ca sunt personale, fie ca sunt la locul de munca.

Nu lua ca pe o rautate ce ti s-a spus mai sus de catre ceilalti, indiferent de exprimare, pentru ca doar au incercat sa iti demonstreze ca oricat de bun ai crede ca esti la ceva, exista sansa ca tu sa te supraevaluezi (sau sa te subestimezi), insa asta vei ajunge sa inveti si sa intelegi doar lucrand si avand oameni de la care ai ce invata si care sunt dispusi sa te corecteze si sa te invete.

Long story short, cand spui ca esti bun pe ceva, vii si prezinti munca ta (github, bitbucket, etc. sau platforme precum linkedin, upwork, etc.). Sper sa ai succes pe mai departe si sa ajungi unde iti propui, bravo pentru initiativa!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DFR said:

Salut, ma bag si eu putin in offtopic. 

@Gabi21problema nu ar fi aparut daca nu iti insusai acel standard ridicat de cunostinte. Nici macar un senior cu 20 de ani vechime nu iti va spune ca el cunoaste 90% dintr-un limbaj de programare sau dintr-o tehnologie, pentru ca sunt multe lucruri neutilizate, alterate constant sau care nu se pliaza sau nu s-au pliat niciodata pe ce aveai tu nevoie sa dezvolti. De asemenea, gradul de senioritate in programare il dovedesti cu niste proiecte, cunostinte impartasite, modul de abordare si mai ales cu experienta anterioara in domeniu. 

Din punctul meu de vedere esti inca mic la acest capitol, dar e impresionant interesul tau fata de acest domeniu. Continua sa inveti tot mai mult si sa iti bagi nasul prin cat mai multe proiecte, fie ca sunt personale, fie ca sunt la locul de munca.

Nu lua ca pe o rautate ce ti s-a spus mai sus de catre ceilalti, indiferent de exprimare, pentru ca doar au incercat sa iti demonstreze ca oricat de bun ai crede ca esti la ceva, exista sansa ca tu sa te supraevaluezi (sau sa te subestimezi), insa asta vei ajunge sa inveti si sa intelegi doar lucrand si avand oameni de la care ai ce invata si care sunt dispusi sa te corecteze si sa te invete.

Long story short, cand spui ca esti bun pe ceva, vii si prezinti munca ta (github, bitbucket, etc. sau platforme precum linkedin, upwork, etc.). Sper sa ai succes pe mai departe si sa ajungi unde iti propui, bravo pentru initiativa!

În primul rând, mulțumesc pentru părere. În al doilea rând, da, recunosc, m-am supraevaluat, am realizat asta abia după ce mi s-a atras atenția. N-am luat în considerare toată partea de front-end, am vrut doar să subliniez că pot realiza aproape orice cerință pe domeniul de panel / samp.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.