Jump to content

Deschidere server SA:MP


Ravar

Se merita?  

17 members have voted

  1. 1. Se merita?

    • Da
      7
    • Nu
      10


Recommended Posts

Salutari, membri ai comunitatii SA-MP.RO

    De ceva vreme, imi doresc sa deschid un server de SA-MP(RPG) si as vrea sa stiu, daca as avea alaturi o serie de playeri dintre voi. Vreau sa precizez ca nu am nici o pretentie(atat hostingul site-ului cat si cel al serverului vor fi platite din resurse proprii). Am lucrat si inca lucrez la editarea unui gamemode luat de pe acest site(sa-mp.ro); Da, editarea, deoarece scopul deschiderii acestui server si a acestui forum de divertisment si 4fun este de a  imbina stilul de joc si 'bucuria' de demult (poate unii dintre voi stiti vechile servere: Mortal-Quit, Time4Play sau ce servere mai erau). Vreau cumva sa incercam sa retraim ceea ce se traia odata(cei ce au jucat atunci, poate ma vor intelege) cu resursele din prezent, deci gamemode ul nu va fi unul unic, ci voi lucra la el sa il fac cat mai stabil si voi incerca sa implementez in acesta tot ce este necesar pentru un joc cat mai placut. In rest, modul de joc va fi unul clasic si frumos.

REZUMAT: vreau ca jocul GTA SA:MP sa fie din nou privit in stilul 'wooow', fiecare sa traga pentru el intr-un mod corect si cat mai realist. Si nu in ultimul rand, oricine sa fie atras de comportamentul frumos al celorlalti playeri, sa fie o COMUNITATE in adevaratul sens al cuvantului.

As fi placut surprins si bucuros sa vad ca o parte dintre voi  isi doresc ceea ce imi doresc si eu. Astept raspunsuri in acest topic.

 

Enjoy the old style of gaming ! V-am pupat. ?

 

Edited by Ravar
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Reset said:

samp-ul in romania a scazut de  cand b-hood si-a facut aparitia

A scazut inca de cand au inceput sa apara mii de servere de acelasi gen cu mult copy+paste si aici ma refer la servere cu nune diferit dar acelasi mod.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Acum 7 ore, -=[Vyorel]=- a spus:

A scazut inca de cand au inceput sa apara mii de servere de acelasi gen cu mult copy+paste si aici ma refer la servere cu nune diferit dar acelasi mod.

ma refer la serverele astea mai mari ca nu cred ca un server fantoma il goleste pe nefrit,bugged.

Dar ma refer bugged/nephrite au scazut de cand raduq si-a facut aparitia.

mai tare e bigzone

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Reset said:

ma refer la serverele astea mai mari ca nu cred ca un server fantoma il goleste pe nefrit,bugged.

Dar ma refer bugged/nephrite au scazut de cand raduq si-a facut aparitia.

Iar eu ma refer dinainte sa apara el. In perioada 2008-2011 SAMP-ul era distractiv. Existau clanuri, se faceau dueluri si concursuri intre clanuri la drifturi, la stunturi, DM, etc. Cu asta era activ SAMP-ul in Romania.

Din 2011 incoace cand s-a descoperit modul Godfather , s-a dus toata distractia aia. Toti parca vroiau sa joace ca-n real life si toti vroiau sa aibe servere de genul, si de atunci au inceput copiile dupa modul ala.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

La 20.08.2019 la 23:52, Seghedi Robert a spus:

La ce te referi prin asta?

cand te jucai cu placere pe bugged/nephrite a aparut raduq cu rahatu ala si a futut tot si nephrite si bugged la asta ma refer ca nu ma int pe mine restu serverelor

si a scazut si din cauza la copii de 12 ani care ii are pe server ca face hate si injura.

mai tare e bigzone

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2019 at 7:23 PM, Reset said:

cand te jucai cu placere pe bugged/nephrite a aparut raduq cu rahatu ala si a futut tot si nephrite si bugged la asta ma refer ca nu ma int pe mine restu serverelor

si a scazut si din cauza la copii de 12 ani care ii are pe server ca face hate si injura.

De acord.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/15/2019 at 12:26 AM, -=[Vyorel]=- said:

Iar eu ma refer dinainte sa apara el. In perioada 2008-2011 SAMP-ul era distractiv. Existau clanuri, se faceau dueluri si concursuri intre clanuri la drifturi, la stunturi, DM, etc. Cu asta era activ SAMP-ul in Romania.

Din 2011 incoace cand s-a descoperit modul Godfather , s-a dus toata distractia aia. Toti parca vroiau sa joace ca-n real life si toti vroiau sa aibe servere de genul, si de atunci au inceput copiile dupa modul ala.

Vio, am prins si eu perioada aia, ce te mai distrai pe stunt, era serverul full(cand a bagat astia 500 slots), acum m-am uitat de curiozitate pe site-ul RSS, si am vazut ca pana acum au intrat cei mai multi 68 de playeri... Sa dus cu totul...

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Джо said:

Vio, am prins si eu perioada aia, ce te mai distrai pe stunt, era serverul full(cand a bagat astia 500 slots), acum m-am uitat de curiozitate pe site-ul RSS, si am vazut ca pana acum au intrat cei mai multi 68 de playeri... Sa dus cu totul...

Da. Am văzut și eu. De cand este obsesia asta dupa serverele RP, RPG si toate natiile astea...restul de tipuri s-au cam dus. SAMP nu mai este pt distracție.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.