Jump to content

Bluffs V3 & V4


ionutdrg45

Recommended Posts

On 4/10/2019 at 8:26 PM, Florin23 said:

Am rezolvat pe windows merge bine fara errori,  dar pe linux  host centos 7 64 bit  nu merge stie cineva ?

Loaded log file: "server_log.txt".
----------

SA-MP Dedicated Server
----------------------
v0.3z, (C)2005-2014 SA-MP Team

[19:05:23] 
[19:05:23] Server Plugins
[19:05:23] --------------
[19:05:23]  Loading plugin: crashdetect.so
[19:05:23]   CrashDetect v4.15.1 is OK.
[19:05:23]   Loaded.
[19:05:23]  Loading plugin: sscanf.so
[19:05:23] 

[19:05:23]  ===============================

[19:05:23]       sscanf plugin loaded.     

[19:05:23]          Version:  2.8.1        

[19:05:23]    (c) 2012 Alex "Y_Less" Cole  

[19:05:23]  ===============================

[19:05:23]   Loaded.
[19:05:23]  Loading plugin: mysql.so
[19:05:23]  >> plugin.mysql: R39-2 successfully loaded.
[19:05:23]   Loaded.
[19:05:23]  Loading plugin: streamer.so
[19:05:23] 

*** Streamer Plugin v2.9.4 by Incognito loaded ***

[19:05:23]   Loaded.
[19:05:23]  Loading plugin: sampcac_server.so
[19:05:23]   SA-MP Clientside AntiCheat v0.10.0 is being loaded ...
[19:05:23]   Loaded.
[19:05:23]  Loaded 5 plugins.

[19:05:24] 
[19:05:24] Filterscripts
[19:05:24] ---------------
[19:05:24]   Loading filterscript 'ls_beachside.amx'...
[19:05:24] 

[19:05:24]   |---------------------------------------------------
[19:05:24]   |--- LS BeachSide Filterscript
[19:05:24]   |--  Script v1.03
[19:05:24]   |--  19th April 2015
[19:05:24]   |---------------------------------------------------
[19:05:24]   |--  LS BeachSide Building Elevator created
[19:05:24]   |---------------------------------------------------
[19:05:24]   Loading filterscript 'ls_elevator.amx'...
[19:05:24]   Loaded 2 filterscripts.

[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] Script[gamemodes/bluffs.amx]: Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] Number of vehicle models: 0
[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug] Run time error 19: "File or function is not found"
[19:05:24] [debug]  DisableRemoteVehicleCollisions
[19:05:24] [debug]  SendDeathMessageToPlayer
[19:05:24] [debug]  GetVehicleParamsCarWindows
[19:05:24] [debug]  SetVehicleParamsCarWindows
 

fa update la toate plugin-urile, nu doar la streamer

Edited by Elkes
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2019 at 5:15 PM, ionutdrg45 said:

Salut, eu sunt Ionut si in acest topic veti gasi ultima versiune a seriei de gamemode-uri Bluffs, mai exact versiunea a 3-a, deoarece la versiunea a 2-a am vazut ca au aparut destul de multe probleme, unele mai usor de rezolvat, altele mai greu, m-am apucat sa le rezolv, insa adevarata munca a inceput cand mi s-a propus sa lucrez pentru un server cu gamemodeul meu, atunci impreuna cu 2 prieteni care m-au ajutat cu gasitul bugurilor ne-am pus pe treaba si impreuna am reusit sa rezolvam peste 150 de probleme, fie reparand lucruri, fie refacandu-le, am tinut sa mentionez asta pentru ca au si ei un merit pentru ceea ce a iesit, pentru ca au pierdut multe ore testand si gasind probleme, asadar daca stiti cum a fost versiunea a 2-a a gamemodeului atunci va puteti da o oarecare parere cum este sa fie tot reparat, insa asta nu e tot, au fost adaugate mai multe sisteme, au fost refacute lucruri, regandite, atat pentru server, cat si pentru partea web, adica pentru panel, acum acestea doua comunica mult mai intens fata de versiunile anterioare, au fost adaugate foarte multe functii. O chestie majora care s-a schimbat este economia, aceasta este acum una mica, insa putand fii usor de modificat doar din panel, aici ma refer la salariile la joburi, pretul benzinei etc., insa aceste lucruri nu tin doar de cifrele setate pe panel, fiind putin mai dinamice, a, si inca ceva, exista si un primar acum, acesta are acces la modificarea pe o marja mica a economiei, dar are si alte functii cum ar fi acceptarea textului unui anunt publicitar, oops, deja dau detalii. Inca o chestie care este cel putin tare cred eu, este ca acum orice masina poate fi facuta VIP, si nu, nu am stat sa setez coordonate textului pentru fiecare masina, acum pozitia textului poate fi modificata de catre jucator, si daca nu ma insel merge si pe elicoptere, puneti voi restrictii daca vreti. Okey, in caz ca ati mai ajuns pana la acest rand si nu ati descarcat deja gamemodeul, o sa va spun si de ce o postez, in primul rand daca as tine-o eu ar fi pacat sa nu fie folosit, de curand serverul pe care rula are ceva probleme si par sa nu se mai rezolve, si nici nu exista interes in a se rezolva, in al doilea rand, eu cred ca o sa las pe bara partea de "programare" a unui server de samp pentru a lucra si invata chestii mai avansate/mai utile in alte limbaje, oricum pentru inceput, asta mi-a starnit pasiunea pentru programare, sampul, deci un loc important acolo il va avea tot timpul. A, si in caz ca ma credeti un "tradator" pentru ca il postez, tin sa mentionez ca munca aceasta a fost strict din pasiune, neasteptand si neprimind vreo recompensa, deci nu se poate spune ca am "tradat" si oricum cel cu care am cooperat stie ca este greu sa faci ceva mare pe samp, deoarece sunt deja cei "mari" care sunt destul de avansati, asa ca, daca cineva poate face ceva si mai frumos, sau poate fi ajutat cu acest gamemode, de ce nu? :)

Link download

Link virustotal

Cateva poze(panel): https://imgur.com/a/9zY5Y0J

Instagram/Facebook/Twitter: ionutdrg45

Credite: ionutdrg45

Vroiam sa ma uit si eu prin gm-ul tau si sa vad cum e... dar nu ai plugin-urile adaugate in folderul care vine in download. Si cu alte plugin-uri nu ma lasa! Trebuie sa mai incerc, ca acum nici nu prea am avut timp.. Dar daca poti sa lasi un link cu tot cu plugin-uri, adica gm complet, ti-as fi recunoscator! Mersi si o seara faina.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, razvanduciuc said:

Vroiam sa ma uit si eu prin gm-ul tau si sa vad cum e... dar nu ai plugin-urile adaugate in folderul care vine in download. Si cu alte plugin-uri nu ma lasa! Trebuie sa mai incerc, ca acum nici nu prea am avut timp.. Dar daca poti sa lasi un link cu tot cu plugin-uri, adica gm complet, ti-as fi recunoscator! Mersi si o seara faina.

https://www.mediafire.com/file/zfzoj7v5dv1ydv5/plugins.rar/file

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ionutdrg45 said:

Mersi frumos!

  • Like 1

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, anonim23 said:

frate, cum fac ca atunci cand dau pe profilul unui user din baza de date pe panel scrie user don t exist

tu vrei ca la un user existent sa arate ca nu exista? pai cred ca poti verifica daca rezultatul din baza de date este diferit de numele pe care vrei tu sa nu il afiseze sa afiseze rezultatul sau invers, cum iti este tie mai comod, invers ma refer daca il gaseste sa nu il afiseze

if($row->name != 'Nume')
	echo "<li>({$row->id}) <a href='".Config::$_PAGE_URL."profile/{$row->name}'>{$row->name}</a> - level {$row->Level}<br /></li>";

 

Edited by ionutdrg45
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ionutdrg45 said:

tu vrei ca la un user existent sa arate ca nu exista? pai cred ca poti verifica daca rezultatul din baza de date este diferit de numele pe care vrei tu sa nu il afiseze sa afiseze rezultatul sau invers, cum iti este tie mai comod, invers ma refer daca il gaseste sa nu il afiseze


if($row->name != 'Nume')
	echo "<li>({$row->id}) <a href='".Config::$_PAGE_URL."profile/{$row->name}'>{$row->name}</a> - level {$row->Level}<br /></li>";

 

Deci imi fac un cont pe sv, totu ok, ma duc pe panel ma loghez, ma da pe dashboard, ok. Cand vr sa intru pe profilu meu, apare o daia rosie si scrie user don t exist, ce fac? Mi am sters contu din db, l am fct iar dar nimic, help @ionutdrg45

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, anonim23 said:

folosesti baza de date buna? Nu vad cum ar putea sa iti dea ca user ul nu exista, este o chestie simpla, nu e complexa, pe langa asta si faptul ca nu a mai fost sesizata o astfel de posibila problema de catre altcineva, panelul complet compatibil este cel ce vine cu gamemodeul

Link to comment
Share on other sites

Daca ai tw cv sa vezi? @ionutdrg45

54 minutes ago, ionutdrg45 said:

folosesti baza de date buna? Nu vad cum ar putea sa iti dea ca user ul nu exista, este o chestie simpla, nu e complexa, pe langa asta si faptul ca nu a mai fost sesizata o astfel de posibila problema de catre altcineva, panelul complet compatibil este cel ce vine cu gamemodeul

 

Link to comment
Share on other sites

cand deschid samp-server se inchide instant, chiar si cu run as administrator.

imi poate da si mie cineva toate fisierele(gen .dll-urile necesare,server.cfg si care mai sunt) ?

as fii foarte recunoascator, multumesc anticipat.

 

EDIT:Am rezolvat problema, am fost prost si nu am scris numele corect al gm-ului in server.cfg ....; problema rezolvata

Edited by fl1ckq
problema rezolvata
Link to comment
Share on other sites

Eu am pus și GM și panel pe webhost și totul e perfect pana acum niciun bug găsit eu îți mulțumesc pentru acest GM și panel respect pentru munca depusă Ionuț ??? nu știu de ce ei spun ca nu merg unele chestii și la mine merge totul perfect 

Edited by BogdySAMP
  • Like 1

“Este usor sa faci o tampenie, sa faci rau. Cel mai greu este sa schimbi ceva in bine”

1554874781_Captura de Tela 1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu e bun pluginul streamer, am nevoie si de include-ul bun din pawno, dar pana-l dai tu am sa-l caut eu si-l postez aici.

 

 

Edit:

- Luati streamer v2.9.4 de pe GitHub, nu bagati include-ul in pawno, bagati doar pluginul si dupa va functioneaza.

- Scoateti iTDe, va face lag pe server, nu aveti la ce sa-l folositi.

- Are lipsuri multe GM-ul, dar e perfect pentru un inceput de edit.

Edited by Blind[.]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.