Jump to content

ionutdrg45

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
La 21.03.2018 la 19:49, Ionut_WS a spus:

Salut, astazi m-am decis sa postez gamemode-ul Bluffs. Gamemode-ul a fost inceput de la gamemode-ul lui Droom si editat de mine. Panel-ul a fost refacut in mare parte, atat ca stil de functionare, cat si ca aspect. Majoritatea bug-urilor din gamemode au fost rezolvate, modificate sisteme si sincronizate gamemode-ul cu panel-ul. A fost refacut sistemul de special quest, gamemode-ul este tradus complet in engleza (nu foarte corecta, dar e) si romana, astfel cei ce au limba setata pe engleza vor vedea doar texte in engleza cu exceptia ad-urilor etc iar cei ce au limba setata pe romana, vor mai primii ocazional si texte in engleza.

VirusTotal: https://www.virustotal.com/#/url/77e315091946d37d44b5cd5034baef47d05099384092e77d5fe8068719177d04/detection

Download(panel+baza_de_date+gamemode): https://drive.google.com/open?id=1JNFxnAQMABN3lIxRMJMUtSa5JRPDCi_L

Sper sa va placa, poze nu am mai facut.

Salut unde pot sterge asta https://imgur.com/a/1Jo0taM

 

Link to comment
Share on other sites

La 22.03.2018 la 13:38, DanielXLX a spus:

Cand intru in joc imi pun o parola sa ma inregistrez dupa imi apare login si sa mai scriu odata aceeasi parola si imi zice ca e incorecta ce fac ?

nu ai legat baza de date :) 

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2018 at 8:56 AM, WyYnE said:

Este frate in 7 8 locuri am dat 4 restarturi si tot sunt.

esti primul care intampina asta, vezi poate ai vreun filterscript, sau ai adaugat cod din alta parte, in gamemode nu era nimic in momentul postarii de genul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Ionut_WS Salut mane, daca te rog sa mi zici si mie cum naiba pun masinile de la pd/lvpd/fbi sa le pun la factiunea care trebuie, adica sa fiu mai explicit cand te urci in premier la orice factiune enumerata de mine mai sus (ca si civil sau orice membru din alta factiune) te lasa sa mergi cu ea si vreau sa schimb sa poata doar ce i din factiunea respectiva sa le foloseasca si cu c-bugu vreau sa nu te mai opreasca din animatie cand il faci text-ul l am schimbat eu dar nu prea stiu cum sa schimb si aia cu ped sa nu te mai dea in animatia aia cand faci c-bugu, mersi pentru timpul acordat.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, kLs. said:

@Ionut_WS Salut mane, daca te rog sa mi zici si mie cum naiba pun masinile de la pd/lvpd/fbi sa le pun la factiunea care trebuie, adica sa fiu mai explicit cand te urci in premier la orice factiune enumerata de mine mai sus (ca si civil sau orice membru din alta factiune) te lasa sa mergi cu ea si vreau sa schimb sa poata doar ce i din factiunea respectiva sa le foloseasca si cu c-bugu vreau sa nu te mai opreasca din animatie cand il faci text-ul l am schimbat eu dar nu prea stiu cum sa schimb si aia cu ped sa nu te mai dea in animatia aia cand faci c-bugu, mersi pentru timpul acordat.

te poti urca in masinile de la alte factiuni ca admin, nu stiu daca trebuia sa fii off sau on duty, insa chestia aia am testat-o destul de mult si ar trebuii sa mearga, la c-bug cauti acolo unde da mesajul si verifici ce animatie ii da sau ce animatie ii anuleaza, la partea de vanzare  inlocuiesti asta cu myvehh = GetPlayerVehicleID(playerid) scoti asta si if(myvehh != primesccar[playerid]) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "You need to be in the offered vehicle."); si faci o verifacare daca playerul care tasteaza comanda este in raza masinii vandute.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Ionut_WS Aia cu /vgroup merge la toate factiunile doar la departamente nu, am incercat si cu duty off si on la admin si tot nu merge, ca player normal poti sa mergi cu ea, celelalte le am rezolvat.

Si cu panel-ul cum fac? am host de la 0ping si nu stiu ce trebuie facut sa pun panel pe host.

Edited by kLs.
Link to comment
Share on other sites

Acum 6 ore, kLs. a spus:

@Ionut_WS Aia cu /vgroup merge la toate factiunile doar la departamente nu, am incercat si cu duty off si on la admin si tot nu merge, ca player normal poti sa mergi cu ea, celelalte le am rezolvat.

Si cu panel-ul cum fac? am host de la 0ping si nu stiu ce trebuie facut sa pun panel pe host.

dai save vehicle si /vgroupa dupa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.