Jump to content

Recommended Posts

Salut, nu o sa ma lungesc cu o descriere foarte amanuntita, in principiu serverul este facut pe un host free (ultra-h) si in principal vizeaza jocul restrans, nu am planuri mari cu serverul pentru moment.

Desigur, este o ocazie destul de buna sa testati gamemodeul in caz ca vreti sa lucrati pe el (Bluffs V3 insa cu ceva mai multe chestii in minus).

ip: 188.40.152.19:7777 (ca idee admin se va lua pe "incredere", adica helper vor lua cam toti care stiu cate ceva despre rpg, asta ca sa evit unele abuzuri)

Edited by ionutdrg45
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Update:

  • serverul este acum pe 188.40.152.19:7777 / rpg.bluffs.ga:7777
  • mutat pe un host platit
  • puteti accesa panelul la adresa bluffs.ga si de acolo puteti deschide un ticket pentru a face rost de anumite lucruri, detalii pe panel
  • principiul ramane acelasi, server creat mai mult de distractie, cu un gamemode la care am lucrat si mai lucrez cand mai am chef
  • de asemenea puteti testa gamemodeul Bluffs pe acest server si vreau sa mentionez ca ultima versiune ce este acum pe site, V3, a suferit destul de multe modificari, deci nu va fi totul fix la fel
Edited by ionutdrg45
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rObY. said:

de unde ai host-ul? ca am ping 100 pe server-ul tau si nici nu ma pot loga datorita textdraw-ului de la register.

hostul e de la ultra-h, platit, sunt sanse sa fie pingul mai mare, dar pana acum majoritatea jucatorilor care au mai intrat nu au avut probleme, incearca sa dai un restart la net si sa te conectezi iar

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2020 at 12:13 AM, ionutdrg45 said:

Update:

  • serverul este acum pe 188.40.152.19:7777 / rpg.bluffs.ga:7777
  • mutat pe un host platit
  • puteti accesa panelul la adresa bluffs.ga si de acolo puteti deschide un ticket pentru a face rost de anumite lucruri, detalii pe panel
  • principiul ramane acelasi, server creat mai mult de distractie, cu un gamemode la care am lucrat si mai lucrez cand mai am chef
  • de asemenea puteti testa gamemodeul Bluffs pe acest server si vreau sa mentionez ca ultima versiune ce este acum pe site, V3, a suferit destul de multe modificari, deci nu va fi totul fix la fel

Update: server mutat pe: 188.40.152.19:7777, caut admini sa se mai ocupe de lideri/helperi, caut helperi, principiul ramane acelasi, server de distractie, nimic serios, bluffs.ga pentru mai multe detalii

Edited by ionutdrg45
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.