Jump to content

ionutdrg45

Recommended Posts

Acum 3 ore, Ionut_WS a spus:

in include-uri, defnew parca era

Am gasit, ionut dar cum pot repara bugul la clanuri ca merge doar primul clan din  baza de date restul nu am incercat prin salvarile din baza de date si nu gasesc cum as putea sa il rezolv am postat si in ajutor scripting mau ajutat cu salvarea dar dupa masini la clan nu mai merge sa cumpar zice ca am 5 dar am 0

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2018 at 11:04 PM, Exaton said:

Am gasit, ionut dar cum pot repara bugul la clanuri ca merge doar primul clan din  baza de date restul nu am incercat prin salvarile din baza de date si nu gasesc cum as putea sa il rezolv am postat si in ajutor scripting mau ajutat cu salvarea dar dupa masini la clan nu mai merge sa cumpar zice ca am 5 dar am 0

o sa verific sa vad mai exact ce probleme sunt

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2018 at 6:20 PM, QWALOW said:

Nu merge comanda /togapps !!

CMD:togapps(playerid, params[])
{
    if(gPlayerLogged[playerid] == 0) return SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTRED, "You need to log in first.");
    if(PlayerInfo[playerid][pLeader] < 1) return SCM(playerid,COLOR_LIGHTGREEN3,"You are not a leader.");
    new string[128], name[30],app,query[256],drank[20];
    if(DynamicFactions[PlayerInfo[playerid][pMember]][fApplication] == 0) app = 0;
    else app = 1;
    DynamicFactions[PlayerInfo[playerid][pMember]][fApplication] = app;
    mysql_format(SQL, query, sizeof(query), "UPDATE `factions` SET `Application`='%d' WHERE `ID`='%d'", app, PlayerInfo[playerid][pMember]);
    mysql_tquery(SQL, query, "", "");
    if(app == 0) { drank = "offline"; }
    else if(app == 1) { drank = "online"; }
    format(string, sizeof(string), "Your faction applications status was set to %s'.", drank);
    SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, string);
    return 1;

Asta e pentru toti, voi incerca sa rezolv o parte din probleme, pentru inceput comanda togapps

Link to comment
Share on other sites

Domnilor admini / moderatori, va rog sa stergeti acest topic fara mila, domnul Ionut, a facut variabila EstiFondator, ca sa fure conturi, sa sparga servere Daca ne uitam putin la pozele de mai jos observam ca Estifondator = Ionut, adica, daca cineva isi pune numele ionut, sa poata accesa orice comanda vrea precum si "/setadmin" rcon, etc..

Multumesc anticipat. Va rog eu, stergeti, fiecare baiat / fata orice ar fi el, ce isi deschide server, va fi spart, pentru ca asa sparge si domnul frankfurd si domnul s4urik si domnul ionut in cazul nostru.

Apropo, toti cei care vreti, scoateti "Esti fondator", cautati tot ce este in gm cu esti fondator sa il scoateti, ca... am ajuns sa spargem servere la 5 dimineata cu estifondator...

estifondatorpepula.png

Edited by K4MIK4zZa[]
Si mai adaug ceva.
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, K4MIK4zZa[] a spus:

Domnilor admini / moderatori, va rog sa stergeti acest topic fara mila, domnul Ionut, a facut variabila EstiFondator, ca sa fure conturi, sa sparga servere Daca ne uitam putin la pozele de mai jos observam ca Estifondator = Ionut, adica, daca cineva isi pune numele ionut, sa poata accesa orice comanda vrea precum si "/setadmin" rcon, etc..

Multumesc anticipat. Va rog eu, stergeti, fiecare baiat / fata orice ar fi el, ce isi deschide server, va fi spart, pentru ca asa sparge si domnul frankfurd si domnul s4urik si domnul ionut in cazul nostru.

Apropo, toti cei care vreti, scoateti "Esti fondator", cautati tot ce este in gm cu esti fondator sa il scoateti, ca... am ajuns sa spargem servere la 5 dimineata cu estifondator...

estifondatorpepula.png

Acolo scrie clar ca e vechea versiune de la bluffs adica v1 si in v1 scrie ca sa modificam la EstiFondator si daca iesi nou pe aici mai bine iesi si te lasi ca de hate nu iti iese, si cum poti cu variabila EstiFondator sa furi conturi?

Daca stai tu 2 3 zile sa casesti aceasta variabila iti amintesc ca nu suntem ca tine sa nu stim de acea variabila

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 5 minute, Exaton a spus:

Acolo scrie clar ca e vechea versiune de la bluffs adica v1 si in v1 scrie ca sa modificam la EstiFondator si daca iesi nou pe aici mai bine iesi si te lasi ca de hate nu iti iese, si cum poti cu variabila EstiFondator sa furi conturi?

Daca stai tu 2 3 zile sa casesti aceasta variabila iti amintesc ca nu suntem ca tine sa nu stim de acea variabila

 

Mare destept esti, cu estifondator = ionut, iti faceai cont da?

No, acum cu acel cont, erai instant admin 7 sau cat, deci, nu sti nimic.

Plus, ca spargeau astia conturile ca la vama. Frankfurd, dadea gm-uri da? De la cine? De la s4urik. E, s4urik asta. A facut aia cu EstiFondator = S4URIK sau numele PWT, cand te conectai pe acele conturi, erai instant admin, deci, aveai serverul in control, si nu iti facea ala nimic.

Asa se sparg serverele copilasilor de 9 ani care nu stiu unde se pune return 1; sau ceva, te rog, nu mai comenta fara sa sti.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, K4MIK4zZa[] said:

Mare destept esti, cu estifondator = ionut, iti faceai cont da?

No, acum cu acel cont, erai instant admin 7 sau cat, deci, nu sti nimic.

Plus, ca spargeau astia conturile ca la vama. Frankfurd, dadea gm-uri da? De la cine? De la s4urik. E, s4urik asta. A facut aia cu EstiFondator = S4URIK sau numele PWT, cand te conectai pe acele conturi, erai instant admin, deci, aveai serverul in control, si nu iti facea ala nimic.

Asa se sparg serverele copilasilor de 9 ani care nu stiu unde se pune return 1; sau ceva, te rog, nu mai comenta fara sa sti.

Dacă ai luat Gamemode-ul de pe "net" nu înseamnă  că trebuie să fie clear, dacă nu sunt în stare unii sa găsească o prostie ca asta care se vede și la setadmin nu e problema mea, din greșeli vor invata

Link to comment
Share on other sites

Acum 20 ore, Ionut_WS a spus:

Dacă ai luat Gamemode-ul de pe "net" nu înseamnă  că trebuie să fie clear, dacă nu sunt în stare unii sa găsească o prostie ca asta care se vede și la setadmin nu e problema mea, din greșeli vor invata

Oricum, mersi de gm. Vroiam sa fac o mica paranteza. Dar totusi, unde se afla enum pInfo?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

E o problema la clanuri, cand creezi un clan si vrei sa ii dai cinvite cuiva zice: You Have Reached maximum members

Si la faza cu VIP-ul ma jur ca nu o inteleg.. La o comanda de VIP, de exemplu /vip Zice ca nu sunt user vip dar nu gasesc unde as putea cumpara VIP-ul, pe bune acum

Edited by Penelope
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Penelope said:

E o problema la clanuri, cand creezi un clan si vrei sa ii dai cinvite cuiva zice: You Have Reached maximum members

Si la faza cu VIP-ul ma jur ca nu o inteleg.. La o comanda de VIP, de exemplu /vip Zice ca nu sunt user vip dar nu gasesc unde as putea cumpara VIP-ul, pe bune acum

gradul de vip se acorda de un admin, sistemul era gandit pentru acumularea de puncte premium, in momentul cand cumparai destule de exemplu puteai cere sa primesti vip, sistemul poate fii automatizat, cat despre clanuri, poti face debug, eu personal nu am intalnit problema, trebuie sa incercati sa le rezolvati si singuri, nu e un cod fara probleme, este imposibil sa nu aiba, dar nu au fost sesizate de mine 

Edited by Ionut_WS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.