Jump to content
  • 0

Problema usi LS BeachSide Building


Andronache

Question

18 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Clara treaba. Sigur nu ai vreun filterscript care la randu lui adauga mape? Sau include(pe langa mapfix)?

Pentru ca chiar daca iei toate obiectele create din gm/fs si stergi cladireae tot ar trebui sa poti selecta obiectele ramase care ti-ar putea bloca usile. Nu situ ce sa zic, e foarte dubioasa treaba

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0

Nu stiu cucm sa ti-o spun dar problema ta se afla in gm sau intr-un alt filterscript. Pentru ca eu cu si fara acele filterscripturi(sau alte filterscripturi) pot accesa cladirea

Presupun ca cel a facut-o nu a vrut ca playeri sa cada prin mapa si a pus un perete "invizibil" anumite obiecte pe o parte sunt vizibile pe cealalta nu

Edited by Banditul
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Am intrat in cladire prin parcare, cu elevatorul si nu puteam iesi de la etajul ala si da, parea sa fie un zid acolo, doar ca e invizibil pe ambele parti si am cautat toate obiectele posibile si imposibile care sa fie invizibile si nu am gasit nimic. am cautat si cu setobjectmaterial si nu gasesc:))

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 1 minut, Andronache a spus:

Am intrat in cladire prin parcare, cu elevatorul si nu puteam iesi de la etajul ala si da, parea sa fie un zid acolo, doar ca e invizibil pe ambele parti si am cautat toate obiectele posibile si imposibile care sa fie invizibile si nu am gasit nimic. am cautat si cu setobjectmaterial si nu gasesc:))

O solutie care cere mult timp e sa iei tot mapingu pe care il gaesti in gm, sa il iei pe bucatele sa il copiezi in map editor si sa vezi daca poti selecta vreun obiect in dreptul acelor usi. Asta an facut si eucand am luat o mapa de pe net si avea un zid in mijlocu soselei si intrai mereu in el doar ca evident la mine a fost mai usor ca stiam ce mapping cauza aia

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 5 minute, Andronache a spus:

Sincer esti cel mai zeu, am rezolvat problema :)))) Am incarcat mapfixul in editor si am gasit zidurile

Se numeste a face debug, e cam primitiv dar daca ceva nu merge iei toate bucatele care ar putea avea legatura si sa incerci sa le vizualizezi(fie afisandu-le in serverlog sau intr-un map editor) eacelasi principiu.

Si e partea cea mai migaloasa :))

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, Banditul said:

Cu filterscripturile ls_beachside si ls_elevator mi se care poti accesa cladirea. Vin la pachet cu fisierele pentru server pe care le poti descarca de pe website lor (server package)

Nu are nici o treaba ls_beachside cu ls_elevator, sunt total diferite.. problema este la el in gm!

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 25 minute, razvanduciuc a spus:

Nu are nici o treaba ls_beachside cu ls_elevator, sunt total diferite.. problema este la el in gm!

Bine de stiut, nu le-am folosit niciodata. Apropo daca citeai a rezolvat problema

Edited by Banditul
Link to comment
Share on other sites

  • 0
39 minutes ago, Banditul said:

Bine de stiut, nu le-am folosit niciodata. Apropo daca citeai a rezolvat problema

Am vazut ca e rezolvata. Doar ti-am spus de comentariul tau!

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.