Jump to content

/inmultestebanii


Reset

Recommended Posts

CMD:gobani(playerid, params[])
{
    SendClientMessage(playerid, 0xFFFFFFAA, "Urmareste checkpoint-ul si primesti banii.");
    SetPlayerCheckpoint(playerid, 726.3915,-1258.3235,13.5534,1.0);
    return 1;
}
CMD:inmultestebanii(playerid, params[]) {
    if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 5.0, 726.3915,-1258.3235,13.5534)) return SendClientMessage(playerid, 0x0F1114FF, "Eroare:Nu esti la locul potrivit, tasteaza comanda /gobani, pentru a afla unde este situat checkpoint-ul.");
    new string[120], rand = 25000 + random(45000);
    format(string, sizeof(string), "Felicitari, %s! Ai castigat $%d.", GetName(playerid), rand);
    SendClientMessage(playerid, 0x90C3D4FF, string);
    GivePlayerCash(playerid, rand);
    return 1;
}

Comanda este facuta de Edison, am facut si eu dupa el, pentru unii poate o vrea si sa nu stea 10 ore sa se uite la fiecare propozitie ce sa puna.

mai tare e bigzone

Link to comment
Share on other sites

Lasati omu in pace...ce aveti cu el? Daca acuma in 2018 apar tutoriale cum sa faci un random pentru bani ...

In iunie 2005 a aparu SA:MP-ul ... 

if((2018 - 2005) == 13) SendWorldMessage(red,"Da-ti ' /q ' la viata !! ");

[World] Message From Ph0eniX: Da-ti ' /q ' la viata !!          (Asta pentru cei care "traiesc" doar in SA:MP)

Daca dupa 13 ani ... apar tutoriale cum sa faci asa ceva , mie unu imi este RUSINE ca inca mai sunt in acest domeniu. :|

Celalalt site sa-mp (il stiti , oricum nu fac 'reclama' ) promoveaza functii matrix , psihycs , pluginuri si alte chestii , sa-mp.ro promoveaza functia random... (Nu ma iau de comunitatea sa-mp.ro ci doar de persoanele de acest gen , nu dau nume oricum pt el e reply-ul ) 

Sigur am sa-mi iau mult hate pentru acest reply dar asta este adevarul fratilor , bun inteleg sunteti incepatori , dar nici chiar asa ma tata... si in plus este sectiunea Tutoriale din cate ma duce minte sa citesc. Eu unul NU VAD explicatia , este postata o functie atata tot :| si inca ceva ...

GetName(playerid) si GivePlayerCash(playerid) daca este sa le folosesc , imi iau error la compilare :| pentru motivul ... "undefined symbol" ... va rog moderatori / moderatori globali / administratori sa puneti o regula in mama ei de regula :| sa nu mai fie postate chestii de genul asta sau macar sa fie EXPLICATE. 

Asta e explicatie?

"Comanda este facuta de Edison, am facut si eu dupa el, pentru unii poate o vrea si sa nu stea 10 ore sa se uite la fiecare propozitie ce sa puna."

In fine...

Edited by Ph0eniX
  • Sad 1
public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Nu ai ce sa le faci de unde altii mai buni, la gamemodeuri au fost puse reguli noi poate si la celelalte sectiuni se va pune

De pe comunitatea aceea de ce nu vin sa ne posteze si noua tutoriale de emit, matrix si psihycs? sigur au cont dar de ce nu sunt activi?

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2018 at 11:55 PM, CosmynPintea said:

Frate ai copiat o comanda si gata mare scripter

Data viitoare sa citesti mai bine, am luat-o de la Edison, ca sa nu stea toata lumea sa vada fiecare cuvant cu cuvant, deci no hate.

mai tare e bigzone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.