Jump to content

Caut scripter


Recommended Posts

Acum 1 oră, xSnappy a spus:

Este dispus cineva sa ma invate sa scriptez? ma uit la tutoriale , am facut ceva dar m-am blocat la Zcmd. 

Se ofera cineva? 

Contact : https://www.facebook.com/marius.adn

Nu cred ca se baga cineva fara sa platesti... este destul de complicat  sa scriptezi plus ca nu prea stie lumea ... 99,9% copiaza dintr-un gm in altul ...

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

On ‎2‎/‎16‎/‎2018 at 1:40 AM, StR_Marian said:

Nu cred ca se baga cineva fara sa platesti... este destul de complicat  sa scriptezi plus ca nu prea stie lumea ... 99,9% copiaza dintr-un gm in altul ...

Nu stiu cum percepi tu 'scriptarea' asta dar ideea de "este destul de complicat sa scriptezi" e total falsa.

Pawn este unul dintre cele mai usoare 'limbaje de programare' daca-l poti numi asa macar.

Din aia 99,9 % care "copiaza dintr-un gm in altul" tu esti ala 0,1 care face de la -1 orice.

Atat timp cat iti propui sa faci ceva, ba ca faci de la -1 ca tine, ba ca muti dintr-un gamemode in altul apoi prelucrezi iar in acelasi timp intelegi logic ceea ce este acolo si la final ti-a iesit rezultatu' dorit, tot scripter esti. :*

 

Edited by jaknow0
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2018 at 11:40 AM, StR_Marian said:

Nu cred ca se baga cineva fara sa platesti... este destul de complicat  sa scriptezi plus ca nu prea stie lumea ... 99,9% copiaza dintr-un gm in altul ...

oh, str marian, ce mai faci? Nu dai lectii la noobi de pe ******** nu? Valea d-aici ca ne futi pc-ul cu un .png =)))))))))))

Esti penibil.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 10 ore, Sintetick a spus:

oh, str marian, ce mai faci? Nu dai lectii la noobi de pe ******** nu? Valea d-aici ca ne futi pc-ul cu un .png =)))))))))))

Esti penibil.

Cat de frustrat poti sa fi ? te bag cumva in seama :) ? veziti de site-urile alea ce iti aduc sute de euro pe zii.

Gandacule.

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

@Sintetick bai invidiosule ia mai taci.

 

Asa e Mariane, toti fura si muta din gm in gm. Si pawn e cel mai greu limbaj de programare, de asta nu-l stiu asa multi, adica nu e ca si cum ai putea invata pawn in cateva zile daca deja mai ai ceva cunostinte in spate, si daca esti incepator, maxim o luna, doar sa te acomdezi cu structura pawn si cu modul in care ofera ei documentatia.. Sigur nu e asa.. 

 

Lasa-l pe sintetick, a castigat si el 1 eur si se da mare smardoi pe aici. 

 

Daca iti faci timp, sa ma inveti si pe mine sa conectez un fs la db, platesc bine boss. ceau!

Edited by Scriptery
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, StR_Marian said:

Cat de frustrat poti sa fi ? te bag cumva in seama :) ? veziti de site-urile alea ce iti aduc sute de euro pe zii.

Gandacule.

bine imi cer scuze sper sa ma ierti ca nu vreau sa-mi futi pc-u cu .png ma ierti te rog??? nu se va mai intampla niciodata :((

fac orice sa ma ierti

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 51 minute, Scriptery a spus:

Si pawn e cel mai greu limbaj de programare, de asta nu-l stiu asa multi, adica nu e ca si cum ai putea invata pawn in cateva zile daca deja mai ai ceva cunostinte in spate, si daca esti incepator, maxim o luna, doar sa te acomdezi cu structura pawn si cu modul in care ofera ei documentatia.

Pawn nu e cunoscut pentru nu il foloseste nimeni, inafara de cs 1.6 si sa-mp, pawn e nicaieri. Si daca il consideri cel mai greu limbaj de programare te invit sa dai o tura prin Java. Daca vrei sa ramai in lumea IT, pawn e degeaba, fara c/c++/java sau c#  (in partea de software), si fara javascript/html/css(poate putin php)  in web development nu prea faci mult. Pawn e doar un limbaj implementat de valve pentru Half Life si folosit ulterior la cs 1.6 si acaparat de Kalcor in 2005 sa faca sa-mp, in rest pawn = 0(mai putin partea de logica care se aplica si in alte limbaje(if blocks, loops etc)). Pentru mine pawn a fost punctu de start in lumea programari si asta inseamna mult dar in timp am inceput sa invat c++ si Java si am realizat ca pawn are enorm de multe lipsuri. 

Scuzati ca m-am bagat in seama si ca am facut off-topic. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 12 minute, Banditul a spus:

Pawn nu e cunoscut pentru nu il foloseste nimeni, inafara de cs 1.6 si sa-mp, pawn e nicaieri. Si daca il consideri cel mai greu limbaj de programare te invit sa dai o tura prin Java. Daca vrei sa ramai in lumea IT, pawn e degeaba, fara c/c++/java sau c#  (in partea de software), si fara javascript/html/css(poate putin php)  in web development nu prea faci mult. Pawn e doar un limbaj implementat de valve pentru Half Life si folosit ulterior la cs 1.6 si acaparat de Kalcor in 2005 sa faca sa-mp, in rest pawn = 0(mai putin partea de logica care se aplica si in alte limbaje(if blocks, loops etc)). Pentru mine pawn a fost punctu de start in lumea programari si asta inseamna mult dar in timp am inceput sa invat c++ si Java si am realizat ca pawn are enorm de multe lipsuri. 

Scuzati ca m-am bagat in seama si ca am facut off-topic. 

:| really? lasa-te coaie de programare macar 5 zile, nu prea mirosi ironia. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 7 ore, Scriptery a spus:

@Sintetick bai invidiosule ia mai taci.

 

Asa e Mariane, toti fura si muta din gm in gm. Si pawn e cel mai greu limbaj de programare, de asta nu-l stiu asa multi, adica nu e ca si cum ai putea invata pawn in cateva zile daca deja mai ai ceva cunostinte in spate, si daca esti incepator, maxim o luna, doar sa te acomdezi cu structura pawn si cu modul in care ofera ei documentatia.. Sigur nu e asa.. 

 

Lasa-l pe sintetick, a castigat si el 1 eur si se da mare smardoi pe aici. 

 

Daca iti faci timp, sa ma inveti si pe mine sa conectez un fs la db, platesc bine boss. ceau!

 

Acum 6 ore, Banditul a spus:

Pawn nu e cunoscut pentru nu il foloseste nimeni, inafara de cs 1.6 si sa-mp, pawn e nicaieri. Si daca il consideri cel mai greu limbaj de programare te invit sa dai o tura prin Java. Daca vrei sa ramai in lumea IT, pawn e degeaba, fara c/c++/java sau c#  (in partea de software), si fara javascript/html/css(poate putin php)  in web development nu prea faci mult. Pawn e doar un limbaj implementat de valve pentru Half Life si folosit ulterior la cs 1.6 si acaparat de Kalcor in 2005 sa faca sa-mp, in rest pawn = 0(mai putin partea de logica care se aplica si in alte limbaje(if blocks, loops etc)). Pentru mine pawn a fost punctu de start in lumea programari si asta inseamna mult dar in timp am inceput sa invat c++ si Java si am realizat ca pawn are enorm de multe lipsuri. 

Scuzati ca m-am bagat in seama si ca am facut off-topic. 

Ba hateri prosti doamne ce oameni infecti :) va bate lumea pe strada si suferiti pe site... doamne mai iesiti in PLM pe afara mai terminati cu arfele astea de oameni infecti cu basini in cap si arfe pe net.

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tocmai de pe 18 feb pana acu, am iesit si eu o zi afara... da du-te frate.. ca e chestia aia pe cer.. cum dracu ii spune... aa.. da.. soare ba... si straluceste prea tare.. si mai sunt niste chestii cu 4 membre numiti oameni.. nu mai ies afara frate...

 

Ba mai du-te-n pula mea de prost =]] la fel ai ramas coaie.. prost gramada.. ma gandeam ca te-ai mai schimbat putin.. ma gandeam ca ti-ai mai schimbat putin gandirea.... si ca ironiile mele adresate tie + mistourile din trecut te vor schimba intr-un fel in bine.. da mno... vad ca ai involuat... Jur ca imi pare rau pentru tine... Toti te stiu ca fiind un naiv... un ipocrit...

Aduti aminte penibilule, ca te laudati ca esti mare scripter pe .com si acolo  te ajutam eu =]] apoi ai venit pe paw no.ro de mi-ai pus mie intrebarea cu params[] in zcmd... raspunzandu-ti in mod ironic... 

Tu esti genul de om, care, daca cineva stie macar cat stii tu, e geniu.. master in programare.. Cum a fost si treaba cu params[] in comenzile pe zmcd.. erai un naluc.. ai aflat treaba asta parca chiar de la mine.. apoi ai venit pe paw no.ro sa ii intrebi in PM pe toti care erau respectati in comunitate ca fiind scripteri sa iti demonstrezi tu talentele de scripter...

 

Vai de tine str marienule.. te-am facut legenda.. si te voi face daca e nevoie.. erai foarte irelevant.. sa stii ca zilnic se discuta despre tine.. simte-te mandru, si multumeste-mi mie si prostiei tale.

 

Apropo durule.. tu care te laudai ca muncesti.. ca esti baiat mare.. si smardoi.. stai mai putin pe PC ca nu o sa mai aiba ai tai bani de lumina.. Ceaw!

Edited by Scriptery
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.