Jump to content

gamemode unic pret


Marius..

Recommended Posts

salutare, doresc sa deschid un server de samp cu un gamemode unic, modul o sa fie unul destul de misto.. vreau sa stiu cam cat timp i-ar lua unui scripter sa faca acel gamemode de la 0 si daca ar putea singur si cam cat mi-ar lua.. eu pot oferi 70  de euro sau chiar mai mult pentru treaba bine facuta.. banuiesc ca e un pret destul de ok.. va rog sa nu sariti pe mine cum ca vreti sa ma ajutati cu gamemode-ul "cum mi s-a mai intamplat" nu iau scripteri din romania, iau doar din afara, mereu am lucrat cu oameni din afara, sunt mult mai ok si nu dau tepe.. am facut tranzactii si de sute de euro cu cei din afara.. va rog sa-mi raspundeti la acele intrebari

Edited by Marius..
Link to comment
Share on other sites

vreau sa iasa destul de frumos.. am multe idei care-mi stau pe creieras si abia asteapta sa fie puse in aplicare.. deci.. sa platesc 2-3 scripteri ca sa lucreze mai repede la el? o sa fie cam 70 de euro de caciula

Edited by Marius..
Link to comment
Share on other sites

nu-si are rost panelul.. o sa fie doar forum.. panel-ul ma innebuneste si nu se potriveste in ce vreau eu.. sa fie:

- 1 la scripting

- 1 la mapping 

si daca e sa lucreze mai multe ore pe zi.. l-ar termina banuiesc, o sa mai iau inca un scripter si o sa fac o echipa speciala pentru server daca e.. dar de pret ce zici? e ok?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Spmn said:

Nimeni intreg la cap nu face un gamemode de la 0 pt banii aia.

nu cred ca toata lumea e asa fomista ca si tine, pot sa ofer si mai mult, banii nu sunt o problema, am mentionat asta mai sus

 

42 minutes ago, KenZ0R12341 said:

Ai dreptate razvane si faza e ca el a pus aici unde suntem doar romani si el zice ca nu vrea scripter din romania :)))))

treaba e ca eu am cerut doar o parere, nu am spus ca vreau scripteri din romania, daca ai un IQ egal cu 0 e problema ta, nu am nevoie de toti incultii din romania care sunt gata sa dea cate o teapa si nu au o chifla-n burta, numai bine !

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Marius.. said:

nu cred ca toata lumea e asa fomista ca si tine, pot sa ofer si mai mult, banii nu sunt o problema, am mentionat asta mai sus

 

treaba e ca eu am cerut doar o parere, nu am spus ca vreau scripteri din romania, daca ai un IQ egal cu 0 e problema ta, nu am nevoie de toti incultii din romania care sunt gata sa dea cate o teapa si nu au o chifla-n burta, numai bine !

Nu inteleg de ce vii aici si incepi sa critici pe toata lumea atat timp cat tu ai venit la noi sa ceri o parere si fiecare si.a dat cu parerea.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Daedric-Fox said:

Nu inteleg de ce vii aici si incepi sa critici pe toata lumea atat timp cat tu ai venit la noi sa ceri o parere si fiecare si.a dat cu parerea.

dimpotriva *prietene* nu pot permite oricui sa ma ia peste picior atat timp cat persoana respectiva nu ma cunoaste, nu am nevoie de *pareri* de la persoane ca cele doua *modele* de mai sus, mai ales daca nu le functioneaza nici 0% din creier, numai din nickname-urile lor imi pot da seama ce degenerati sunt, numai bine !

Link to comment
Share on other sites

70 de euro pentru un gamemode de la 0? What the fuck? Cat de low-cost consideri tu scripterii?

Eu zic daca vrei ceva frumos si unic ai nevoie de cineva care se pricepe la limbajul Pawn si C/C+ ca sa-ti faca pluginuri pentru server daca ai anumite idei. Costul o sa fie mult mai mare desigur decat speri tu.

OFF: Gandeste-te ca o platforma PHP complexa (logare, cos cumparaturi, cataloage, admin panel si alte beneficii) cu design calumea costa undeva la 1.500 Euro - 2.500 Euro (exceptand varianta WordPress care este mult mai usoara). Munca asta este undeva la 15-30 zile pentru 2 programatori incepatori care lucreaza 3 ore pe zi la fiecare web-site. Fiecare programator ia jumatate-jumatate, asta inseamna in medie 1000 euro pentru programator in 15 zile. Un programator incepator primeste in medie 2.500 - 3.000 Euro pe luna (zic ca stiu), firma la care lucrezi probabil ia 4.000 - 4.500 pe platforme extrem de complexe cum am explicat mai sus. 

ON: Tu pui in situatie 3 scripteri, 3 scripteri profesionisti. Asta inseamna o groaza de bani, desigur ca nici nu se merita 3 scripteri. Maxim 2 care sa-ti faca treaba in maxim 10-15 zile lucrand destul de mult pe zi. Dar, deoarece SA-MP-ul nu se ridica la partea PHP sa zicem asa, 125 EURO - 150 EURO te costa pe caciula pentru un proiect BINE DEZVOLTAT. Daca ai o idee care sa-ti aduca bani desigur ca se merita sa dai 300 de EURO pentru un gamemode frumos, optimizat si cu de toate. Parerea mea e ca scripterii din Romania lucreaza destul de low-cost, nu stiu de ce cauti scripteri straini. 

 

70 EURO = ~300 - 310 RON, multi copii de pe serverele RPG doneaza atata intr-o luna. 

Edited by JustRed
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Marius.. said:

dimpotriva *prietene* nu pot permite oricui sa ma ia peste picior atat timp cat persoana respectiva nu ma cunoaste, nu am nevoie de *pareri* de la persoane ca cele doua *modele* de mai sus, mai ales daca nu le functioneaza nici 0% din creier, numai din nickname-urile lor imi pot da seama ce degenerati sunt, numai bine !

Persoanele de mai sus care ti.au dat pareri crede.ma, ii cunosc si le functioneaza mult mai mult decat ai crede, de exemplu:

@Spmn, ai auzit de el? Dar de Razvan? Dar de redzmax ai auzit? Poate iti da de gandit.

@KnowN, e un tip care stie mai mult decat ai crede tu.

Si atat timp cat tu ceri o parere eu zic ca nu e ok sa incepi sa critici..

Salut.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Daedric-Fox said:

Persoanele de mai sus care ti.au dat pareri crede.ma, ii cunosc si le functioneaza mult mai mult decat ai crede, de exemplu:

@Spmn, ai auzit de el? Dar de Razvan? Dar de redzmax ai auzit? Poate iti da de gandit.

@KnowN, e un tip care stie mai mult decat ai crede tu.

Si atat timp cat tu ceri o parere eu zic ca nu e ok sa incepi sa critici..

Salut.

Lasa-l, a venit sa caute scripteri straini pe o comunitate romana.

Edited by KnowN
Intelesam pe dos :))

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Acum 10 ore, Daedric-Fox a spus:

Persoanele de mai sus care ti.au dat pareri crede.ma, ii cunosc si le functioneaza mult mai mult decat ai crede, de exemplu:

@Spmn, ai auzit de el? Dar de Razvan? Dar de redzmax ai auzit? Poate iti da de gandit.

@KnowN, e un tip care stie mai mult decat ai crede tu.

Si atat timp cat tu ceri o parere eu zic ca nu e ok sa incepi sa critici..

Salut.

Lasa-l ba Daedric ca iti racesti gura degeaba. Cica in romania nu sunt scripteri buni :))))))
@Marius.. iti dau o lista mica de scripteri si cred ca si ceilalti o sa ma aprobe.

1. Razvan.xd(Spmn)

2. Lunoxx

3. Scriptery

4. Daedric-fox

5. KnowN

6. iGood

7. Reachless

Deci se vede cat IQ ai tu nu eu.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, JustRed said:

70 de euro pentru un gamemode de la 0? What the fuck? Cat de low-cost consideri tu scripterii?

Eu zic daca vrei ceva frumos si unic ai nevoie de cineva care se pricepe la limbajul Pawn si C/C+ ca sa-ti faca pluginuri pentru server daca ai anumite idei. Costul o sa fie mult mai mare desigur decat speri tu.

OFF: Gandeste-te ca o platforma PHP complexa (logare, cos cumparaturi, cataloage, admin panel si alte beneficii) cu design calumea costa undeva la 1.500 Euro - 2.500 Euro (exceptand varianta WordPress care este mult mai usoara). Munca asta este undeva la 15-30 zile pentru 2 programatori incepatori care lucreaza 3 ore pe zi la fiecare web-site. Fiecare programator ia jumatate-jumatate, asta inseamna in medie 1000 euro pentru programator in 15 zile. Un programator incepator primeste in medie 2.500 - 3.000 Euro pe luna (zic ca stiu), firma la care lucrezi probabil ia 4.000 - 4.500 pe platforme extrem de complexe cum am explicat mai sus. 

ON: Tu pui in situatie 3 scripteri, 3 scripteri profesionisti. Asta inseamna o groaza de bani, desigur ca nici nu se merita 3 scripteri. Maxim 2 care sa-ti faca treaba in maxim 10-15 zile lucrand destul de mult pe zi. Dar, deoarece SA-MP-ul nu se ridica la partea PHP sa zicem asa, 125 EURO - 150 EURO te costa pe caciula pentru un proiect BINE DEZVOLTAT. Daca ai o idee care sa-ti aduca bani desigur ca se merita sa dai 300 de EURO pentru un gamemode frumos, optimizat si cu de toate. Parerea mea e ca scripterii din Romania lucreaza destul de low-cost, nu stiu de ce cauti scripteri straini. 

 

70 EURO = ~300 - 310 RON, multi copii de pe serverele RPG doneaza atata intr-o luna. 

nu caut din romania pentru ca sunt mai multi tepari decat asa zisi *scripteri* nu ma pot increde in nimeni, ca dupa sa ajung iar la tribunal cu o persoana din asta si sa-l bag in tot felul de belele pentru ca nu gandeste

 

11 hours ago, Daedric-Fox said:

Persoanele de mai sus care ti.au dat pareri crede.ma, ii cunosc si le functioneaza mult mai mult decat ai crede, de exemplu:

@Spmn, ai auzit de el? Dar de Razvan? Dar de redzmax ai auzit? Poate iti da de gandit.

@KnowN, e un tip care stie mai mult decat ai crede tu.

Si atat timp cat tu ceri o parere eu zic ca nu e ok sa incepi sa critici..

Salut.

nu-mi *recomanda* persoane de aici, voi va tepuiti intre voi, e problema voastra

 

2 hours ago, KnowN said:

Lasa-l, a venit sa caute scripteri straini pe o comunitate romana.

daca ai citi totul, ai intelege ca am cerut doar o parere

 

28 minutes ago, KenZ0R12341 said:

Lasa-l ba Daedric ca iti racesti gura degeaba. Cica in romania nu sunt scripteri buni :))))))
@Marius.. iti dau o lista mica de scripteri si cred ca si ceilalti o sa ma aprobe.

1. Razvan.xd(Spmn)

2. Lunoxx

3. Scriptery

4. Daedric-fox

5. KnowN

6. iGood

7. Reachless

Deci se vede cat IQ ai tu nu eu.

*facepalm* ia si scripteaza o carte de romana, poate ajungi si tu intr-un final sa asezi cuvintele intr-o propozitie cum trebuie

 

numai bine !

Edited by Marius..
Link to comment
Share on other sites

Acum 6 minute, Marius.. a spus:

nu caut din romania pentru ca sunt mai multi tepari decat asa zisi *scripteri* nu ma pot increde in nimeni, ca dupa sa ajung iar la tribunal cu o persoana din asta si sa-l bag in tot felul de belele pentru ca nu gandeste

 

nu-mi *recomanda* persoane de aici, voi va tepuiti intre voi, e problema voastra

 

daca ai citi totul, ai intelege ca am cerut doar o parere

 

*facepalm* ia si scripteaza o carte de romana, poate ajungi si tu intr-un final sa asezi cuvintele intr-o propozitie cum trebuie

 

numai bine !

Baiatu ai auzit de www.redzmax.com ? daca da sa sti ca Reachless a inceput comunitatea ca scripter si Spmn aka Razvan.xd a continuat 4 ani. Deci aia nu sunt tepari. Scriptery si Lunoxx sunt niste scripteri foarte buni poti intreba pe oricine nu chiar de aici de pe comunitatea sa-mp.ro. iGood - daca ai auzit de redgame.ro, devised.ro, iti poti da seama ce stie sa faca. KnowN este un baiat de treaba, matur care eu cred ca nu iti va face probleme. Si iti mai dau o persoana in plus Hurdock - daca ai auzit de www.killers.ro nu asta din prezent ala din trecut sa sti ca el l-a facut.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.