Jump to content

Ce ați vrea ?


Haterul

Recommended Posts

Salut, deci acum, chiar pe moment mi-a venit în gând întrebarea „Ce aș vrea să văd pe un server de SA-MP ?”. Acum, vă pun și vouă aceeași întrebare, puteți spune orice ați vrea să vedeți, sisteme, legat de Panel, Staff etc.

Dacă deranjează pe cineva, vă rog să ștergeți topicul !

Link to comment
Share on other sites

Acum 12 ore, Tud0r. a spus:

Eu as vrea sa vad un gamemode de la 0 facut calumea si un staff decent.

Acel gamemode facut de la 0, as vrea sa aiba totul diferit , adica sa nu aiba aceleasi comenzi , sisteme etc . cel care il creeaza sa-si puna imaginatia si nivelul sau la incercare...Deci pe scurt sa faca ceva unic... Am vazut ca uni dau new si incep sa copieze sistemele si toate prostiile din alte GameMode-uri!

Link to comment
Share on other sites

Eu as vrea sa vad pe un srv romanesc exact ce este la rusi,adica ce?pai...sisteme unice de joburi,nu accelasi gm peste tot,staff-uri ok(am intrat pe un srv ,si am inceput sa pun intrebari legate de server in lmb engleza,si ce crezi,am primit raspuns la toate),fondatorii sa numai caute 92931231231 metode sa faca bani din donatii,sa scapam de psihologia bugged gm=playeri.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/10/2016 at 14:22, ★♕ Manu ★♕ said:

Eu as vrea sa vad pe un srv romanesc exact ce este la rusi,adica ce?pai...sisteme unice de joburi,nu accelasi gm peste tot,staff-uri ok(am intrat pe un srv ,si am inceput sa pun intrebari legate de server in lmb engleza,si ce crezi,am primit raspuns la toate),fondatorii sa numai caute 92931231231 metode sa faca bani din donatii,sa scapam de psihologia bugged gm=playeri.

E drept ca orice fondator cauta sa primeasca donatii pentru a-si tine comunitatea "in viata". Dar nu as spune ca asta ar trebui sa fie scopul principal. Orice sistem, orice comanda trebuie sa fie originala si inovativa. Am vazut prea, prea multi care descarca gamemoduri de pe net si le editeaza..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Deci, caut echipa, sunt scripter si mapper, ma pricep foarte bine, cu citeva luni in urma am finisat un gamemode, inceput de la 0, mod RolePlay, a fost nevoie de 4 luni, am lucrat intr-o echipa de rusi, da exact si cred ca ati inteles ca si gamemodul e in rusa, dar nu e o poblema pentru mine, am nevoie de o sapatmina, maxim 2 pentru al traduce, la inceput a fost o comanda pentru rusi, dar din cauza unor probleme nu a fost cumparat, asa ca ne-a ramas noua,

gamemodul avea foarte multe buguri si nelamuriri, dar peste ceva timp am reusit sa-l refac, acum el lucreaza foarte bine, buguri se pot gasi in numar foarte mic, ideia e ca nici eu nu le stiu, trebuie sa te joci pentru a le descoperi, dar nu e o probema deoarece repede le fixez. Deci putina informative, procesorul de comenzi pinca cind e  ZCMD (145 microseconds), in acest moment e cel mai stabil dupa parerea mea, dar il voi schimba, nu de mult a aparut Pawn CMD (21 microseconds), puteti sa va uitati in imagine, dar astept sa se stabilizeze, sa nu apara probleme, Mai departe baza de date se pastreaza in format MySQL, ceea ce optimizeaza foarte mult procesul de salvare, se folosesc pluginuri ca [ streamer ; md5 ; sscanf1 ]. Modul are 60k de rinduri, stiu ca e mult, dar nu avem ce face, a fost optimizat la maxim, la testari pe un hosting nasol serverul tinea intre 700-800 player, dar daca hostingul va fi bun nu e nici o problema.

Cam asta e tot ce am vrut sa spun despre el, multor dintre voi li se va parea ca e ciudat, da inteleg, deaorece e nou si e neobisnuit, am lucarat la fiecare detaliu, am facut acest mod cu scopul sa am un server unde playerii sa se poata simti cit se poate de confortabil, si sa le placa la nebunie, si sunt sigur ca asa va fi, deci pentru asta am nevoie de o echipa,de droit de la 13-14 ani in sus, am nevoie de site, forum si asa mai departe.

Pentru a ma contacta poftim skype-ul : Florin.Turcanu2001

Va astept. ;)

 

 

1467603409_687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f76343341696e562e706e67.png

desigur va pot pot si prezenta serverul, pentru a ne conecta e nevoie de Hamachi, daca stiti, scritetmi pe skype, ne intelegm, si discutam

 

Link to comment
Share on other sites

As vrea si eu sa vad acest gm mult lucrat :)) dar pe bune ai facut acel gm dar nu stii sa faci un port forward, eu la toti clientii mei sau orice prieten/utilizator de pe forum samd nici o data nu i-am pus sa instaleze hamachi

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

sincer sa fiu nu stiu cum sa fac asta, niciodata nu am facut, e nu ma ocupam de aceste lucruri, uite, poti vedea serverul mine, ok

 

eu sunt scripter si mapper, nu ma ocupam de hosting, nu cred ca e greu, doar ca nu am avut ocazia sa incerc, noi cind lucram era deja pust pe host, pentru a ne fi mai simplu

 

Edited by Mike_Addams
Link to comment
Share on other sites

Un tort cu ciocolata si frisca.

Spoiler

Important e ce vrei tu, nu ce vor altii fiindca daca te iei dupa gura lumii si nu iti place ce faci, intr-un final proiectul cade.

In fine, propunerile nu strica :))

 

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.