Jump to content

B-zone unde are Host


Nokia

Recommended Posts

La fel cum zice si@cOBRa serverele B-Zone au dedicate proprii ==> adica nu cumpara un host de la o anumita firma.

  • Upvote 1

Liber ca pasarea cerului.

#DELETEBUGGED #FUCKBUGGGED

P.S.:Tu plodule, da tu plodule nu te gandii ca am ciuda pe bugged, nu eu am ciuda pe faptul ca acapareaza din ce in ce mai mult mintile copiilor mai straluciti si ii transforma in scammer si viitori boschetari. Hai sa schimbam ceva! Hai sa schimbam Romania!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pulse said:

ce? Pai la 1000 de jucatori ar pica serverele imediat, la hostul de la Takehost. :))

Pai normal ca pentru serverele lor isi rezerva o calitate mai buna decat area care o vinde ...

Edited by KnowN
  • Upvote 1

242086.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tud0r. #Imparat #Codat said:

@KnowN nu are nicio legatura B-Zone cu TakeHost.Cei de la B-Zone au sediul in Iasi pe cand cei de la TakeHost sunt o companie din Bacau.Cei de la B-Zone au propriile lor dedicate.

 

1 hour ago, Pulse said:

Patronul de la Takehost este BuBu (un vechi personaj de pe sa-mp.ro care a dat multe tepe cu gm-uri), iar BuBu nu prea are nicio treaba cu B-Zone. Cei de la B-Zone au dedicatele lor.

Nu, ori cei de la takehost si Bodo sunt prieteni buni, ori Takehost e al lui Bodo, dar stiu sigur 100% ca B-Zone e gazduit de Takehost. Daca sunteti interesati ma contactati si veti afla toata povestea.

  • Upvote 1

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Acum 30 minute, KnowN a spus:

 

Nu, ori cei de la takehost si Bodo sunt prieteni buni, ori Takehost e al lui Bodo, dar stiu sigur 100% ca B-Zone e gazduit de Takehost. Daca sunteti interesati ma contactati si veti afla toata povestea.

Intradevar, dedicatele comunitatii B-Zone sunt gazduite de firma takehost.Il puteti contacta pe Bobo ,ownerul comunitatii el va v-a raspunde la toate intrebarile!Pentru a da de Bobo ii puteti trimite un PM sau un SMS Pe RPG2.

Link to comment
Share on other sites

Acum 6 minute, cOBRa a spus:

B-zone nu are nici-o treaba cu takehost, are firma lor de host la cele 5 servere, la takehost nici nu rezista 100 playeri, pica server-ul.

Ba da :)) Dedicatele B-zone sunt gazduite de takehost ;).Daca nu stii nu te mai baga.

Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, VenoWW a spus:

Ba da :)) Dedicatele B-zone sunt gazduite de takehost ;).Daca nu stii nu te mai baga.

Cum zici tu, daca tu zici ca stii mai multe decat mine, sa fie cum zici tu.

+Am un prieten admin lvl 2 care m-ia zis ca nu are treaba cu takehost-ul .

Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, cOBRa a spus:

Cum zici tu, daca tu zici ca stii mai multe decat mine, sa fie cum zici tu.

+Am un prieten admin lvl 2 care m-ia zis ca nu are treaba cu takehost-ul .

Prietenul tau este prea putin informat. Eu stiu aceste lucruri de la Bobo, am stat cu el in confa pe skype si am discutat despre subiect

Link to comment
Share on other sites

Just now, KnowN said:

Haha, te inseli. Sau poate nu... daca e cum zici tu inseamna ca takehost ii apartine lui Bobo.

Eu asa stiu , si mi-au zis mai multi Scripteri mari , ca asta este adevaru`. Poti sa te interesezi si tu , eu stiu foarte sigur , ca TakeHost este o firma de 2 bani , care au ce-a mai proasta calitate , B-Zone nu are treaba cu niciuna din firmele de host din Romania. Stiu ca au serverele lor proprii , private , si tot asa. Si WebHostu parca tot pe serverele lor este tinut. Idk , daca nu ma crezi , intreaba-l pe Bobo.

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

Intradevar takehost chiar au niste servicii proaste, am luat si eu host la ei si m-am chinuit pentru niste date in fine, 

Daca serviciile lor sunt proaste asta nu inseamna ca celor de la b-zone l-e ofera aceleasi servicii daca chiar acolo au hostul, desi simpli clienti ca toti ceilalti acolo sigur nu sunt, daca chiar au hostul acolo cu siguranta cunosc pe cineva sau poate e al lor si deaia e serviciul asa prost ca nu mai ajung si la celelte servere netul :)) 

Dar ar putea sa aiba si dedicatul lor, or au in alta parte ipurile coincid asa cum ati zis si poate deasta credeti ca sunt la takehost.

La cati bani scot b-zone nu m-as mira sa aiba dedicatul lor, de ce sa stea cu grija la hostul cuiva

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, KnowN said:

Haha, te inseli. Sau poate nu... daca e cum zici tu inseamna ca takehost ii apartine lui Bobo.

takehost e al unui alt idivid cu numele Bubu. Fost administrator aici pe sa-mp.ro cand era al lui Laur cel cu extreamcs. Credeti-ma ca il stiu foarte bine. Eu am ramas admin aici din 2010. Cand era Bubu admin aici, tineam baza de date de la forum pe un alt host de-al meu ca sa nu aibe el acces la ea, ca era in stare sa o ia si sa o vanda :)) asa ca takehost doar o sa viseze ca b-zone are hostul la ei.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Acum 6 ani un vecin de-al meu a fost scripter pe B-Zone, el tine legatura cu Bobo, si din cate mi-a zis el, cele 5 servere ale lui Bobo sunt gazduite de takehost.biz.

3 hours ago, EquiNox said:

Eu asa stiu , si mi-au zis mai multi Scripteri mari , ca asta este adevaru`. Poti sa te interesezi si tu , eu stiu foarte sigur , ca TakeHost este o firma de 2 bani , care au ce-a mai proasta calitate , B-Zone nu are treaba cu niciuna din firmele de host din Romania. Stiu ca au serverele lor proprii , private , si tot asa. Si WebHostu parca tot pe serverele lor este tinut. Idk , daca nu ma crezi , intreaba-l pe Bobo.

Pai e si normal, pentru ei, au grija ca calitatea sa fie cat mai buna, iar cand vine vorba de altii, doar rahaturi.

  • Upvote 1

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.