Jump to content

Da, Ei traiesc printre noi!!!


Recommended Posts

Da, Ei traiesc printre noi!!!

1. Un tip a cumparat un frigider nou. Ca sa scape de cel vechi, l-a pus in fata casei cu un carton pe care scria: "E gratis, daca il vrei, ia-l". Patru zile a stat frigiderul acolo si nimeni nici macar nu s-a uitat la el. Tipul a realizat ca oamenii erau neincrezatori, asa ca a decis sa schimbe anuntul... Frigider de vanzare: 100 dolari.
A 2a zi cineva l-a furat! Ei traiesc printre noi!

2. Intr-o zi mergeam pe plaja cu niste prieteni cand cineva a tipat: "Uite o pasare moarta!" ...
Cineva s-a uitat in sus, spre cer, si a exclamat:
"Unde, unde?" Ei traiesc printre noi!

3. In timp ce vizionam o casa, am intrebat agentul imobiliar in ce directie este nordul, explicand ca nu vreau ca soarele sa ma trezeasca in fiecare dimineata. Agentul a replicat "Soarele rasare in nord?" Cand i-am explicat ca soarele rasare din est de ceva timp, acesta a dat din cap si a spus: "Oh, nu prea tin pasul cu lucrurile astea"
Ei traiesc printre noi!

4. Luam pranzul intr-o cafenea, cand fara sa vreau am auzit-o pe angajata ca vorbea despre o arsura pe care o capatase la sfarsitul saptamanii cand mergea spre plaja cu masina. A condus masina decapotata, dar nu credea ca se va arde, pentru ca era in mers. Ei traiesc printre noi!

5. Sora mea are un fel de cutit in masina, special pentru a taia centura de siguranta in caz ca ramane blocata din cauza unui accident. Il tine in portbagaj. Ei traiesc printre noi!

6. Mergeam pe strada cu un tip cand am vazut o femeie cu un cercel in nas de care era atasat un lantisor pana la cercelul din ureche. Tipul a zis: "Nu se va rupe lantul de fiecare data cand va intoarce capul?". A trebuit sa-i explic ca nasul si urechea unei persoane raman la aceeasi distanta una de cealalta indiferent in ce directie va intoarce capul. Ei traiesc printre noi!

7. Nu mi-am gasit bagajele in zona pentru bagaje din aeroport. Asa ca am mers la biroul bagaje pierdute si i-am spus lucratoarei ca bagajele mele nu aparusera. Ea a zambit calm si mi-a spus sa nu imi fac griji deoarece ea este pregatita si special instruita pentru a rezolva astfel de situatii si ca sunt pe maini bune cu ea. Apoi m-a intrebat: "Ca sa incepem cu inceputul, avionul dumneavoastra a ajuns?" Ei traiesc printre noi!

8. Am muncit o vreme la o pizzerie si odata am observat un barbat care venise sa comande o pizza mica la pachet. Parea sa fie sigur si bucatarul l-a intrebat daca doreste sa taie pizza in 4 sau in 6 felii. A stat si s-a gandit un pic inainte sa raspunda: "Lasa in 4 felii, nu cred ca imi este destul de foame sa mananc 6 felii."
Da, Ei traiesc printre noi!

  • Upvote 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.