Jump to content

Forum


WiDuAlK

Recommended Posts

Am sa incep eu sa imi spun parerea sincera legata de forum.

In primul rand imi place la nebunie tema. Imi place deoarece are un aspect mai frumos ochiului.

Ce ar trebui adaptat: stiu ca nu e vina lui WopsS sau Viorel, dar ar trebui sa traduca paginile existente, modelele de postare ar trebui colorate, ajustate, facute ceva sa se vada clar, nu doar un simplu pinner.

Cam asta e parerea mea, daca aveti alta parere, postati-o intr-un reply aici.

Edited by WiDuAlK.SaMp
Link to comment
Share on other sites

modelele de postare ar trebui colorate, ajustate, facute ceva sa se vada clar, nu doar un simplu pinner.

Cam asta e parerea mea, daca aveti alta parere, postati-o intr-un reply aici.

​Sau nu... e destul daca ingroasa font-ul ^_^

242086.png

Link to comment
Share on other sites

​Ma know , trebuie mai mult decat ingrosat, nu ai observat de-alungul timpului ce se intampla la sectiunea ajutor ca modelul nu era respectat? Trebuie scos in evidenta sa il vada oricine, si cine greseste trebuie sanctionat.

​Daca il va colora, nu se va mai asorta cu forumul, ar iesi ceva nasol O.o

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Permiteti-mi sa imi spun si eu parerea despre tot site-ul asta. Stiu ca multora nu o sa le placa ce am de zis, dar sper ca vor sti sa faca diferenta dintre o o critica si un hate post.
Site-ul e foarte frumos facut. Design atractiv foarte user friendly.
Ce ma nemultumeste e lipsa optiunilor legate de tema. Daca exista, atunci mi-au scapat si sper sa ma indrume cineva catre ele. 

Tot odata, cred ca ati putea face profilul utilizatorilor din partea stanga a postarilor mai mic. Avatarele mi se par exagerat de mari. Platforma e una avansata, deci stiu ca posibilitati sunt.
In rest, totul arata foarte bine, aveti felicitarile mele pentru munca depusa.

Ar mai fi de lucru la restrictiile pe care le-ati impus. Inteleg ca ati restrictionat accesul la chat ca sa nu vina orice tampit sa faca reclama, dar 25 de postari e cam mult. 15 cred ca ar fi mai ok.
Tot odata, restrictia pusa la semnatura nu isi are rostul. Nu face decat sa strice experienta utilizatorilor pe acest site. 
Rank-urile ar putea fi denumite altfel. Statutul de scripter si mapper nu ar trebui sa fie stabilit de numarul de postari de pe acest forum. 
Eu la randul meu, am creatii care vor demonstra ca nu sunt doar un incepator. 

Ce mi se pare gresit si total nedrept este scopul acestui website.
Prin existenta lui, nu faceti decat sa separati comunitatea SA-MP. Poate ca nu observati consecintele, dar e gresit fata de cei care chiar au avut impact in dezvoltarea acestui mod.
Ca sa dau un exemplu, toate plugin-urile postate aici au fost luate de pe forumurile internationale. Asta in sine nu e gresit, pentru ca ei le-au uploadat ca sa le folositi.
Nedreptatea e ca 95% (sau mai mult) din cunostintele si utilitatile pe care le folositi in fiecare zi sunt luate de acolo, iar voi nu dati nimic inapoi, pentru ca tot ce faceti puneti aici.

Acuma nu vreau sa o luati gresit, nu am venit sa va indemn sa mergeti cu totii acolo. Multi nu stiu engleza foarte bine si desi forumurile au sectiune pentru limba romana, moderatorul nu mai e de gasit.
As dori totusi sa va ganditi putin la ce am spus si sa incercati sa va implicati si acolo daca se poate. Doar asa putem spera la o evolutie mai buna a clientului SA-MP.

Daca ati citit pana aici, va multumesc la modul cel mai sincer.

Edited by HeLiOn PrImE
alte idei

signature.png

Link to comment
Share on other sites

@HeLiOn PrImE

1.Rankurile se pun in functie de numarul de posturi si e ceva de genul new bye member advanced member, ce vezi tu cu moderator mapper scripter, vezi deoarece moderatorii isi pot schimba acel rank cu ce vor ei gen eu inloc de acele puncte pot pune "smecherie pe felie" sau ce vreau pentru ca sunt moderator.

2.Din cate am inteles fondatorul acestei comunitati a vorbit cu kalkor sau cine era moderatorul siteul atunci cand a intrebat el, despre un parteneriat intre forumuri tot cum ai zis tu pentru ca acolo nu e moderator la forumul romana si nu stiu romanii engleza, dar acesta nu a vrut, deci nu ai ce ii face.

3. Este un regulament destul de ok nu avem voie sa postem chestii daca nu ne apartin decat daca specificam sursa/autorul

Nu stiu cat de corect e ce am zis dar sper ca ai inteles cat de cat.

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mister said:

@HeLiOn PrImE

3. Este un regulament destul de ok nu avem voie sa postem chestii daca nu ne apartin decat daca specificam sursa/autorul

Asa e. Eu spuneam numai sa va implicati pe cat de mult posibil si acolo. In sensul ca daca scriptati ceva care credeti ca ar fi de ajutor, sa le postati si acolo, nu doar aici.

Inca o chestie pe care am observat-o. Distanta intre doua paragrafe la fiecare postare e prea mare. A trebuit sa scriu raspunsul de mai sus in notepad ca apoi sa il copiez in campul de pe forum ca sa arate in regula. Exista o modalitate de a face un rand nou, fara sa am atata spatiu?

signature.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.