Jump to content
  • 0

Restart Server


.shadoW

Question

Salut SA:MP Romania, am si eu o problema, serverul meu se restarteaza singur si nu inteleg dece pentru ca in chatlog nu apare nimic. Ceva suspect e asta : 

[13:36:07] [debug] Run time error 4: "Array index out of bounds"
[13:36:07] [debug]  Accessing element at index 65535 past array upper bound 499
[13:36:07] [debug] AMX backtrace:
[13:36:07] [debug] #0 0011364c in public cmd_goto (0x0000000f, 0x00a1b69c) from saints.amx
[13:36:07] [debug] #1 native CallLocalFunction () [080dce40] from samp03svr
[13:36:07] [debug] #2 00008d7c in public OnPlayerCommandText (0x0000000f, 0x00a1b674) from GM.amx

Si mai am o problema : 

[13:40:30]  Loading plugin: AntiServerFullFix.so
[13:40:30]   Failed (plugins/AntiServerFullFix.so: cannot open shared object file: No such file or directory)

Am bagat Pluginul AntiServerFullFix.so luat de pe sa-mp.com.

 

logo.png

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pentru prima: trebuie sa verifici daca jucatorul specificat este conectat (IsPlayerConnected), imediat dupa codul in care verifici parametrii.

Pentru a doua: asigura-te ca ai fisierul "AntiServerFullFix.so" in "/plugins/" .

 

Sfat: Se pare ca MAX_PLAYERS il ai la 500, cum vine prestabilit in include-urile SA:MP. Iti recomand sa adaugi aceasta bucata de cod:

#undef MAX_PLAYERS
#define MAX_PLAYERS <numarul tau maxim de sloturi>

imediat dupa ce incluzi "a_samp" .

 

* <numarul tau maxim de sloturi> - il inlocuiesti cu cate sloturi ai, de exemplu 100. Aceasta este o metoda care imbunatateste mult performanta serverului.

Edited by ![]stuntman[]!
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Pentru a doua: asigura-te ca ai fisierul "AntiServerFullFix.so" in "/plugins/" .

 

M-am uitat de 10 ori. Fisierul e in folderul plugins.

 

mb0ox5.jpg

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Fa un fisieri txt in pawno si scrie in el :

-d3 -r

Apoi salveaza cu numele pawn.cfg apoi compileaza xD Dupa ne pui debug-ul

 

Nu imi apare nimic in acel fisier.

 

logo.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pentru prima: trebuie sa verifici daca jucatorul specificat este conectat (IsPlayerConnected), imediat dupa codul in care verifici parametrii.

Pentru a doua: asigura-te ca ai fisierul "AntiServerFullFix.so" in "/plugins/" .

 

Sfat: Se pare ca MAX_PLAYERS il ai la 500, cum vine prestabilit in include-urile SA:MP. Iti recomand sa adaugi aceasta bucata de cod:

#undef MAX_PLAYERS
#define MAX_PLAYERS <numarul tau maxim de sloturi>

imediat dupa ce incluzi "a_samp" .

 

* <numarul tau maxim de sloturi> - il inlocuiesti cu cate sloturi ai, de exemplu 100. Aceasta este o metoda care imbunatateste mult performanta serverului.

OFF:Welcome to back!

ON:Cauta pe internet acelasi plugin si inlocuieste , vezi daca merge.

Edited by WiDuAlK.SaMp
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0

Posibil , nu folosesc inca host-ul , ci lucrez doar in pc, deci nu fac performanta in domeniul linux de aceea nu as putea sa iti raspund concret....

Firma se numeste TraficHosting si serverele lor sunt pe CentOS

 

logo.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.